engelleme seçenekleriregedit kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


regedit kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


regedit kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100fenomen (425)
465· 405· 90· 7· dün
Regedit, Ana yazılım ve kullanıcılara dair birçok girdinin yer aldığı veritabayım. Yani benim için, yaptığınız birçok ayarın ve değişikliğin kaydedildiği ana işleme bölümü diyebiliriz. Bendeki ayarları yeterli bilgiye sahip olan ...devamını oku
Regedit, Ana yazılım ve kullanıcılara dair birçok girdinin yer aldığı veritabayım. Yani benim için, yaptığınız birçok ayarın ve değişikliğin kaydedildiği ana işleme bölümü diyebiliriz. Bendeki ayarları yeterli bilgiye sahip olan sizler düzenleyebilirler ancak yapılacak değişikliklerin çeşitli hatalara neden olabilmesi ihtimalinden dolayı, değişiklik yapmadan önce benim bir yedeğimi almanızı öneririm.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
  • ashâb-ı kehf

    Efsaneye göre; mitolojik tanrılara inanışın, gücünü kaybettiği dönemlerde, tek Tanrıya inandıkları için eziyet edilmekten kaçan Hıristiyan dinine mensup Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Tebernuş ve Kefeştetayuş adında yedi genç, Putperestliğe dönmeyi kabul etmediklerinden Rum Hükümdar Dakyanus'un huzuruna çıkarılırlar. Bu hükümdar, Putperestlik dinine bağlı kalmalarını, aksi takdirde kendilerini öldürteceğini söyleyerek birkaç günlük zaman verir. Köpekleri Kıtmir ile birlikte bu yedi genç ölümden kurtulmak için verilen süreden faydalanarak kaçarlar ve bu mağaraya sığınırlar. Allah tarafından kendilerine 300 yıl süre bir uyku verilir. İlk uyanan, yiyecek almak için kente gider ama elinde bulunan zamanı geçmiş para yüzünden yakalanır. Yakalayan parayı nerede bulduğunu sorar ve kendisini oraya götürmesini ister. O da yalnız olmadığını yedi arkadaşıyla beraber mağarada kaldığını söyler. Onunla birlikte mağaraya geldiğinde yedi yavru kuşun tünediği bir yuvadan başka bir şey göremezler. Bu nedenle burası Yedi Uyurlar Mağarası diye anılır.
  • pek bir şey yok