engelleme seçenekleriqarab turaman kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


qarab turaman kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


qarab turaman kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


484· 0· 0· 0· 1410 gün önce
NOT: BU ENTRY BENİM HAKIMDA OLUŞAN SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ve bazı açıklamalar yapmak için yazılmıştır. BU ENTRYİ OKUDUKTAN SONRA NİCK ALTIMA ENTRY GİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.


NOT2: Bu entrydeki alıntılar VİKİPEDİ'DEN ...devamını oku
NOT: BU ENTRY BENİM HAKIMDA OLUŞAN SORU İŞARETLERİNİ GİDERMEK ve bazı açıklamalar yapmak için yazılmıştır. BU ENTRYİ OKUDUKTAN SONRA NİCK ALTIMA ENTRY GİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.


NOT2: Bu entrydeki alıntılar VİKİPEDİ'DEN ALINMIŞTIR.


EVET İLK OLARAK ŞUNU AÇIKLAYAYIM BEN ülkücü değil, turancıyım.


Ülkücülük nedir:
"Ülkücülük ya da Türkeşçilik, İslamcılık ve Türk milliyetçiliğinin birleşmesine dayanan bir siyasi ideolojidir. Ülkücülük, Türk dünyasında çok daha geniş milliyetçi düşünce geleneğinden farklıdır. Ülkücülük terimi, Türk-İslam sentezi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin başlıca kurucusu Alparslan Türkeş tarafından milliyetçi ideolojinin kendi modelini uluslararası milliyetçi hareketten ayırmak için kullanıldı."


Deist olduğum için istesemde ülkücü olamam. Benim ülkücülügü eleştirdiğim entryler var okuyabilirsiniz, (bkz: #174500) ben ülkücülüge değil vatansever ülkücülere sempati besliyorum. Benim ülkücümü turancımı olduğumu çözemeye bilirsiniz bunu özelden "Turancı mısın ülkücümüsün" yazmak yerine bana dönek, daha ne olduğunu bilmiyor gibi ithamlar etmek mantıksızlık ve ben bilirimcilikten başka bir şey değildir.


Deizim nedir:


"Deizm veya yaradancılık, doğal dünyaya dair gözlemler ve mantığın kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden bir Tanrı inancıdır. Deist felsefeye göre Tanrı vardır ve nihai olarak evrenin yaratılmasından sorumludur, ancak yaratılan dünyaya doğrudan müdahale etmez. Eşdeğer olarak deizm, Tanrı'nın varoluşunu her şeyin sebebi olarak ortaya koyan ve onun kusursuzluğunu (ve genellikle doğal hukuk ile takdir-i ilahinin varlığını da) kabul eden, ancak Tanrı'nın evrende mucizeler aracılığıyla ilahi vahyi veya doğrudan müdahalesini reddeden görüş olarak da tanımlanabilir."

Ama bu demek değildir ki dinlere inananlara gerici, cahil muamelesi yapayım.

Turancılık nedir:
"Turancılık, tüm Ural-Altay kavimlerinin birliğini savunan siyasi görüş."
Gayesi Turanı kurmak isteyen herkez benim yoldaşımdır, bu kadar. Bana ırkçı diyebilirsiniz, bu sizin kafa yapınızı tanımamda yardımcı bir etken olacaktır.


Entrylerimde bulduğunuz her yazım yanlışı bana bildirdiğiniz takdirde düzeltilecektir. Entrylerinizde bana saydırmanızın manası yoktur.


Engel attığım tüm yazarların engelini açtım bir problem olduğunda nickaltıma değil özelden yazmanızı rica ederim. buraya yazmanız durumunda artık cevap alamayacağınızı bildireyim. Eğer amacınız cevap almak değil kavga çıkarmaksa tanrı yardım etsin başka bir şey diyemem.


Ben kimse burada Turancı olsun diye uğraşmıyorum kendi düşüncelerimi yazıyorum. Birkaç entryle ideoloji seçecek varsa aklından şüphe ederim.

Entrylerimde özel hayatımla ilgili sıfır bilgi olmasına rağmen hayatımla ilgili çıkarım yapan açık öğretimli psikologlara teşekkür ederim.

Ekleme: düzenleme, kelime değişikliği.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm