engelleme seçenekleripatatesyalayan kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


patatesyalayan kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


patatesyalayan kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


61· 0· 0· 0· 981 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • veda

  Tanım: ayrılırken birbirine esenlik dileme, esenleşme.
  Google amcamız için böyle en azından.

  Az önce değer verdiğim bir çok insana veda ettim. Bir çok güzel insana. Ki şu zamana kadar sevdiklerimin, değer verdiklerimin ölümlerine şahit olarak veda edildim her seferinde. Bu yüzden de asla kimseye veda etmezdim.

  Ancak değer verdiğiniz insanların gözlerinizin önünde kırıldığını görünce ve bunun birazcık bile olsa sizden kaynaklı olduğunu anlayınca işler değişiyor. Bir gönüle sığdırılabilecek kadar insan sığdırdım 21-22 yıllık hayatımda. Ancak az önce veda ettiğim insanlar en değerlilerindendi. Kendileri olarak, yapmacık davranmadan sevdiler,zaman ayırdılar,dinlediler,destek oldular. Sizin hani sürekli bok attığınız WhatsApp grubu var ya hah işte onlar efendim. Gönlünüzdeki o boşluktan, kibirinizden unuttuğunuz insanlığınıza inat samimi olan o insanlar. Gerçi bunu neden size söylüyorum ki ? İnsanlık görmemiş insana insanlığı anlatmak ne kadar da ütopik ?

  Her neyse sonuç olarak: bir çok yerde yazdım, bir çok kişi tanıdım bu sözlük ortamlarında ama onlar gibisine denk gelmedim hiçbir zaman.

  Kim bilir ? Belki başka ortamlarda, başka zamanda ... patatesyalayan olarak tekrar hortlarım nice güzel insanların yanında.
 • çocukken ansiklopedi okumak

  Çocukkeni geçtim günümüzde dahi okumaktan zevk alıyorum. Öyle sadece merak ettiğim şeyleri arayıp o şekilde de okumak değil benimkisi. Bildiğiniz a harfinden başlıyorsam o harf bitene kadar devam ederim okumaya. Ertesi gün ise sonraki harf gelir haliyle. En son da 6 cilt cinsel bilgiler ansiklopedisi okumuştum. Ondan sonra da elime henüz Yen'i bir ansiklopedi geçmedi maalesef.
 • blog sözlük whatsapp grubu

  Sadece asosyal sözlükte şahsıma ait binlerce bilgi ve açıklama, analiz tarzında entrylerim var iken (ki nicesi 1.nesilden 6.nesil yazar alımında inci sözlükte ve inci kadar yazmadığım ekşi sözlük var) Yeni gözü ile bakılması tamamen egodan kaynaklıdır. Yukarıda bir yazarın bahsettiği gibi 1 seneyi aşkın bir süredir aktif olan bir sözlükte 70-80bin aralığında entry girilmiş ve bunun belli bir kısmını da haliyle format açıklığı olan bakınız vererek yahut tanım niteliğinde bu goygoyu çevirerek yazılmış. Bir bir hepimizin entrylerini toplasanız bu zamana kadar olanları, burada yazsaydık şu an ki entry sayısına ek olarak %30-40lık bir dilimi sadece biz yazmış olurduk.

  Standart insanlar olarak gelmedik buraya, sıradan bir insanın donanımıyla da yazmıyoruz. Sizin incide, ekşide, asosyalde , uludağda imrenerek okuduğunuz entrylerin sahipleri de aramızda yer almakta. Bu yüzden örnek vermemiz gerekirse "toretto" adlı yazarın yaş ile zekayı, donanımı bir tutup tanımadan etmeden menstrual döngüsü gelmiş kadınlar gibi hormonal dalgalanmalarıyla atarlanarak bizi tabiri caiz ise tiiye alması tamamen basitliktir. Özellikle seviye muhabbetinin yapılması ise bir o kadar yanlıştır.

  Şayet ki grubumuza alım yaptık ve arkadaşımıza uygun gelmedi bu ortam. Ancak grup içindeki konuları veya gündemi, konuşmalarımızı yahut bizzat cümlelerimizi kişi sahibinden izinsiz olarak buraya taşımak kişi özelini ifşa etmektir. Özel hayatın bir nebze olsun ihlalidir. yorum yaparsın girdim sevmedim troll muhabbet var dersin ancak içeride ne olduğunu aktaramazsın veya konuşmaklar yüzünden burda bizi yeremezsiniz.

  (bkz: Eyyyy blog sözlük, sen kimsenin ya ??!)
 • blog sözlük whatsapp grubu

  Ne bir oyun alanıdır ne de süper EGO'suna Yen'i düşmüş , ego hakimiyetini kuramamış bireylerin yer alabileceği bir mekandır, platformdur. Bu yüzden insanları tanımadan bilmeden, eski-Yeni muhabbetini koz olarak görebilen insanların burayı ağlama duvarına çevirmesine aldırış etmeyiniz. Zira ekşiden tutun inciden malum bir kaç olaylar yaşanmadan önceki zamanlara kadar bir çok sözlük ortamında bulunmuş, bir çok alanda yazmış bulunmaktayız.ha bu arada;

  (bkz: Zihin fukara olunca, akıl ukala olurmuş)
 • blog sözlük whatsapp grubu

  İçinde bulunduğum gruptur. Bir çok farklı ilden bir çok farklı yaşta ve bölümde okuyan insanlar mevcuttur. Amacımız birbirimizle güzel zaman geçirip Yeni insanlar tanımak, duruma göre bir şeyleri tartışmak yahut hoş zaman geçirmek için birbirimiz ile eğlenmektir.

  Whats app gruplarını sadece yazın piknik yapmak için "mangal" adı altında, eski yakınlarıyla buluşma ayarlamak için "toplanıyoruz" adı altında, şirket veya çalıştığı yer bakımından "evraklar" adı altında yahut sınav zamanı yumurta totişine dayanınca "Notlar" adı altında kullanan insanları ve o gruplarda sürekli münazara tarzında tartışmalar yapıldığını sanan kişilerin zaten gelmemesi daha verimli olur. Zira Yeni insanlar tanımaya açık olmayan, sinsice bir ajan Edasıyla amacı sadece laf taşımak ve kendine, günlük yaşantısına bakmaksızın "bilmem kaç senedir yaşıyorum böyle seviyesizlik görmedim" Edasıyla kendini elit bir kesimden görmesine rağmen insanlarla henüz üslubunu dahi oturtamamış kişilerin banelce başka insanları üstten görüp yermesi seviyesizliğin sancak beyliğidir. Şayet böyleyseniz gelmenize de yorum yapmanıza da gerek yoktur.
 • fender

  Fender, abd merkezli tüm dünya çapında çok ünlü bir gitar üreticisi şirkettir.

  1952 yılında dünyanın ilk bas gitarını üreten bu firma artık bir marka değil de bir tür olmuştur. üreticisi 1909 doğumlu bir amerikalı olan leo fender dir. uzun yıllar popülerliğini koruyan firma 60'lı yıllarda meksika ve kore'de fabrika açmıştır. 1965'de cbs tarafndan satın alınmıştır. daha sonra, japonya ve çin'de de fabrikaları kurulmuştur. fakat özellikle üretim kalitesi ve gitarların mutlak ses tonunun farklı olması nedeniyle en çok tercih edilen fabrikası, abd, carona, kaliforniya ve teksas'daki fabrikalarında üretilen gitarlar ve parçalar daha çok ilgi görmüştür.

  firmanın satmış olduğu ilk modelin adı esquire'dir. daha sonra bu modelin iki manyetikli bir versiyonu olan broadcaster piyasaya sürülür. broadcaster, model adı ile ilgili bir anlaşmazlık sonucu çok kısa bir süre için model ismi basılmadan piyasaya sürülür. müşteriler arasında nocaster adıyla anılan bu gitarlar daha sonra yerini telecaster modeline bırakacaktır. telecaster halen fender'in üretimde tuttuğu en çok tercih edilen modellerden biridir. bir diğeri ise stratocaster dır.

  şirketin kurucusu leo fender 1990'ların başında parkinson hastalığının yol açtığı sebeplerden ötürü ölmüştür.

  ayrıca gitarlarını üretmek için kendisine ait ormanı olan bir markadır.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok