engelleme seçenekleriowner kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


owner kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


owner kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


144· 0· 0· 0· 610 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • erdoğan'ın halkın sorunlarını görmezden gelmesi

  geçen haberleri izlerken şu sözüne şahit oldum cumhurbaşkanının “bir kaç dostum söyledi, esnaf kepenk kapatıyormuş diye. öyle bir şey yok, rakamlar burda” buna benzer bir şey dile getirdi. esnafın hali ortadayken böyle bir açıklama yapmak, halktan kopmuşluğun en basit örneği aslında. “yakınları vs. kimse gerçek durumu dile getirmiyor mu hiç? herkes mi ülke güzel, her şey yolunda diye pohpohluyor” diye düşünürdüm. ama bir kaç dostum söyledi sözü, uyarılara rağmen bütün sorunları görmezden geldiğini açıkça gözler önüne seriyor. halkı görmezden gelene, halkın kör olması gerekli!
 • bugün 2020 yılının son günü

  Hiç unutulmayacak bir yıl oldu çoğumuz için. İyisiyle kötüsüyle geride bırakıyoruz ama daha çok kötü anılar biriktirdiğimiz bir yıl oldu ne yazık ki. Gelecek yıldan umutlu muyum? Açıkçası pek bir umudum yok. Yine karamsarlık, yine acı, yine çıkmaz, yine umutlarımızın söneceği bir yıl olacağını sanıyorum. En azından son gününü güzel geçireyim istemiştim ama ona bile imkan bulamadım. Şu an bu entryi iş yerinden giriyorum. Yeni yıla işte girecek olmak da ayrı bir burukluk. Umarım düşündüklerimin aksi olur da, mutluluk getirir bu yıl hepimize.. herkese iyi seneler diliyorum.
 • sözlüğün twitter'dan daha iyi olması

  Abartmayın isterseniz. Yıllardır varlığını sürdürmüş ve sürdürmekte olan bir platformu bir kaç senelik platformla kıyaslamak hangi kafada doğru, merak ettim cidden? Artık adaletin bile tecelli etmesi, Twitter’a bağlı. Biz blogsözlükte 2-3 entry girip gündem dahi oluşturmak da zorlanıyoruz. Facebook, instagram vb. Her türlü sosyal hesabım kapalı. Ama elim bir kez olsun Twitter hesabımı kapatmaya gitmedi. Atıyorum 10 saat alıyorsam şu telefonu elime, 8 saati Twitter’da dolanarak geçiyordur. Burada kaliteli olduğunu düşündüğüm insanların, eğer gözüme çarpan bir konu varsa şayet; yaptıkları yorumlara göz atmak içindir, bulunma sebebim. Ama Twitter’da bırak ülke gündemini, dünya gündemi takip edebiliyorum. O yüzden karşılaştırma yaparken, biraz daha isabetli karşılaştırmalar yapmakta fayda var. Yoksa gelecek olan tepki “ziyaaaaaa” dır :)
 • hiçbir evli erkeğin evliliği tavsiye etmemesi

  Evli değilim ama evlilik kurumun içinin boşaldığını düşünüyorum tamamen. Bana göre tek amacı var artık, çocuk yapmak. Onun dışında bir albenisi kalmadı eskisi gibi. Bir şeyler paylaşmak, aynı evin çatısı altında yıllarca yaşamak zamane insanının istediği şeyler değil artık. Haksız da sayılmazlar. İnsanlar öyle bir hale geldi ki, kime güvenip böyle bir yola girecekler? Toplum olarak güven duygumuzu kaybettik tamamı ile. İşin ekonomik boyutunu zaten söylemiyorum. Hal böyleyken kimsenin aklından geçmiyor zaten evlilik. O yüzden evli insanların tavsiye edip etmemesi pek de enterese etmiyor bekar kitleyi.
 • melike

  Allah utandırmasın, kendisi adına sevindiğim yazardır. Başarılarının devamını dilerim. Makam mevki sahibi ol da, çek kurtar bizi de bu köhne hayattan.. *
 • blog sözlük itiraf

  O kadar bunaldım, o kadar yoruldum ki artık. Hiç kimseyle ne konuşmak, ne oturup sohbet etmek istiyorum. Bırak bunları, kimsenin yüzünü dahi görmek istemiyorum şu sıralar. Ne yaptığım, ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok artık. Kısır bir döngü içinde sürekli dönüp duruyorum. Nasılsın sorusuna, yalandan da olsa “iyiyim” cevabını veremiyorum artık. İyiyim kelimesini tamamen rafa kaldırdım. Ve öyle gözüküyor ki uzun bir süre de oradan inmeyecek gibi. Değilim, iyi değilim. Etrafımdaki onca kalabalığa rağmen, tek başına hücresinde vakit geçiren bir mahkum gibiyim. umarım, özgürlüğüme kavuşabilirim bir gün..
 • ingilizce

  Kurumsal yerlerde işinize muazzam derecede yarayacak olandır. Dil faktörü her zaman için size artı olarak geri döner unutmayın. Bizzat şahit olarak görüyorum. Sırf dili olduğu için yanından bile geçemeyeceği pozisyonlara getirilmiş adamlar gördü bu gözler. Sadece çalışma hayatında değil, kendinizi geliştirme konusunda da bir artı. Toplum tarafından da farklı bir gözle bakılır size. “Helal olsun beee, şakır şakır inglisssçe konuşuyor valla bravo” tepkilerini alıp gurur okşaması da yaşatır. Boşuna dememişler bir dil bir insan, iki dil iki insan diye. İnsan her dilde başka bir insan olur. ne kadar çok dil bilirsen o kadar kişilik ve karakter sahibi bir insan olursun. O yüzden naçizane tavsiyem eğer üniversite eğitimlerine devam eden yazar arkadaşlarım varsa, bir yandan da İngilizceyi öğrenmeye çalışsınlar. CV’nizde o ibare çok işinize yarayacak.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok