engelleme seçenekleriowner kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


owner kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


owner kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (366)
129· 5· 0· 0· 8 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kendime not

  Sabırlı ve daha atılgan ol. İstiyorsun ki her şey anında olsun, bir an önce erişeyim. Sende biliyorsun ki hiçbir şey kolay kolay olmuyor. Gösterdiğin çabanın daha fazlası gerek. Yapamayacak kapasitede misin? Neleri yaptın sen. Umduğunu elbet alacaksın, zaman sana istediğin her şeyi değil ama çoğu şeyi getirecek. Tabi daha çok çabalarsan.. He birde saçma sapan şeyleri kendine dert edip, kafana takma. Manyak mısın olum sen? Genç yaşta saçlarını beyazlatacaksın lan. Bırak zamanı gelince beyazlasın o saçların. Akışına bırak her şeyi. Seviyorum seni, eşşooolu kendim.
 • halil sezai'nin 67 yaşındaki adamı dövmesi

  Görüntüleri izledim, savunulacak bir tarafı yok. Sebebi ne olursa olsun, yaşlı ve kalp hastası bir insana bu şekilde fiziksel olarak saldırmak çok yanlış. Adam ısrarla kalbini tutmasına rağmen saldırısına devam etmesi de, Halil sezainin hayvanlığını gözler önüne sermiştir. Allah korusun o an kalp krizi geçirip vefat etmiş olsa ne olacaktı? Yanındaki davarlara da ayrı kıl oldum, insanlığınıza tüküreyim. Yapma etme yaşlı adam abi, bırak boşver demeyede mi diliniz varmadı? Sanatçı dediğimiz insanlar göz önünde oldukları için yaptıkları güzel davranışlarla insanlara örnek olmaları gerekirken, karşımıza nelerle geliyorlar. Yazık.. benim gözümde bu insanımsı şeyin sanatçılığı bu görüntülerden sonra bitmiştir. Umarım herkes için öyle olur.

  Tanım: çoğu delikanlının “ulan keşke bana denk gelseydi de erkekliğini o zaman görseydim” dediği bir adet sözde sanatçının hayvanlığı olayıdır.
 • trendyol

  Geçtiğimiz günlerde üzerini çizdiğim, kaliteden yoksun satıcıları bünyesinde barındıran alışveriş şeysi. Adamlar, Ağustos ayının cirosunu benimle yaptı resmen ama saçma sapan bir sebepten dolayı iademi kabul etmediler. O günden sonra benim için bitmiştir Trendyol. Rakip sitelerde 2 lira olsun Trendyol’da 1 lira olsun gider rakip sitelerden alırım. Öyle de inadım pistir. Trendyol elite hesabımı da bir arkadaşıma verdim, daha da işim olmaz bunlarla.
 • çağımızın hastalığı

  Gösteriştir.

  Maalesef gün geçtikçe bu trend hastalığa yakalananların sayısı fazlasıyla artıyor. Peki bu hastalığın nedeni nedir diye soracak olursak, tabiki de sosyal medya platformları. Herkesi, olduğu kalıptan farklı bir kalıba sokan yegâne neden budur aslında. Millet olarak da seviyoruz gösterişi, şatafatı. Başımızdakilerden belli değil mi zaten.. Falanca kişide şu telefon var, bende almalıyım. Falanca kişi şuraya tatile gitmiş, benim daha iyi bir yere gitmem gerekiyor. Birbirimizle sidik yarıştırır hale geldik. Ve bu mantıktaki insanların çoğunun tabiri caizse ayranı yok içmeye. Ama gel gör ki sosyal mecralarda o gösterişin resimlerini paylaşıp hava basmak, cazip geliyor bu arkadaşlarımıza nedense. Bilemiyorum Altan..
 • blog sözlük ölüm sessizliği

  Şahsen, gördüğüm saçma sapan başlıklardan dolayı yazmıyorum sözlüğe. Sözlük kavramını dahi bilmeyen insanların, verilen yazarlık yetkisiyle açtığı kusmuk başlıklardan gına geldi artık. Sırf entry girmek için a harfine, b harfine başlık açanlar var. Gündeme dair hiçbir şey yok. O ona sallıyor, diğeri öbürüne giydiriyor, biri veda ediyor, diğeri yeni nick alıp tekrar sözlüğe dönüyor vs vs. Sonra da ağlıyoruz burda, sözlükte kimse yok neden kimse yazmıyor etmiyor diye. Abi insanda yazma isteği mi bırakıyorsunuz? Aklıma belki yazmadığım süre boyunca bir çok başlık geldi. Ama açmıyorum, açmak içimden gelmiyor. Sözlük yazarlarının kendisini önce bir silkelemesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa daha çok sessizliğe bürünür buralar..
 • kanser

  Allah düşmanımın başına dahi vermesin dediğim hastalıktır. Komşularımızdan biri bu hastalıktan vefat etti. Mekanı cennet olsun; Dağ gibi adamın, günden güne eridiğine şahit oldu gözlerim. Öyle lanet, öyle kötü bir hastalık. Üzüntünden, sıkıntıdan, içe atmalarımızdan mümkün olduğunca uzak duralım Dostlarım. En büyük nedenleri bunlar çünkü.
 • yazarların ayrıldığı kişiyi unutma süresi

  3.5 senelik bir ilişkim olmuştu. Bugüne kadar aşık olduğum tek kadındı. Onu tam anlamıyla unutmam, ismini duyduğumda hissizleşmem, içimde korlaşıp küllenmesi yaklaşık 2 senemi aldı diyebilirim.. zorlu bir süreç oldu benim için, hele ki başkasıyla yoluna devam ettiğini öğrenmem bu süreci daha da zorlaştırdı. Ama o zorlu süreçten başarıyla çıkmıştım sözlük.
 • kamp yapmak

  doğayı anlamaya, doğamızı keşfetmeye yarayan, terapi niyetine yapılan bir etkinliktir. ilk şartı doğayı bulduğunuz gibi bırakmaktır. kamp yapan kişi doğada misafir olduğunu unutmamalı.
 • deist

  evrene şöyle bir bakıp, "bu kadarı da tesadüf olamaz, bütün bunları yaratan ya da en azından düzene koyan bir güç olmalı" diye düşünen kişidir.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok