engelleme seçenekleriöteberil kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


öteberil kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


öteberil kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


172· 0· 0· 0· 142 gün önce
hallederiz abicilik, o iş bendecilik, bize bi şey olmazcılık (çünkü bunlar hep düşünmemeyi, sorgulamamayı içeriyor bence). Sorgulamamayı acilen bırakmalıyız. Çakallık, çıkarcılık, ondan önce ben onu kazıklıyımcılık aklıma ...devamını oku
hallederiz abicilik, o iş bendecilik, bize bi şey olmazcılık (çünkü bunlar hep düşünmemeyi, sorgulamamayı içeriyor bence). Sorgulamamayı acilen bırakmalıyız. Çakallık, çıkarcılık, ondan önce ben onu kazıklıyımcılık aklıma ilk gelenlerden.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • threads

  twittera kızdığımız bir gün ona rakip olabileceğini düşünüp heyecanla atladığımız zincirleme mesajlaşma uygulaması. çakal zuck.

  bendeki hissiyatı clubhouse gibi bi şey oldu, parladı, sönüyor. zira instagramda karşıma çıkan influencerların düşüncelerini merak etmiyorum. bir de ana akışta tanımadığım zibilyon tane hesabın gönderilerini sessize almaktan uygulamayı kullanamadım.

  ülkede bir kaos çıksa ve acil iletişim kurmamız gerekse threads en uzun isimli starbucks kahvesi çikilopluğundan çıkamaz.
 • beklemek

  Sonra günler geçiyor. Mevsimler de. Onlar sırasını bekliyor, ama ağaçlar bekleyemeden çiçekleniyor. Sonra ağaçlar erkenden çiçeklendi yazık olacak diye bi daha üzülüyorum. Her çiçek kendi bacağından asılmıyor mu?

  Yani diyeceğim o ki, neyi beklediğimi bilmiyorum. Bir ay, bir mevsim, dört mevsim, sonrası ne olacak bilmiyorum, bilmediğim şeyi bekliyorum. Zaman geçtikçe umut kırıntılarım da yok oluyor. Piştikçe ufacık kalan ıspanaklar gibi kendimi ateşe bırakayım da ufacık mı yapsın beni.
 • finansal okuryazarlık

  hepimizde olması gereken ancak sahip olanların azınlık statüsünde olduğu alandır. kişinin finans hareketlerini algılaması (bugünü anlamak) ve bilinçli bir biçimde yönetmesi (yarına dair akıllı planlar / öngörüler yapmak) anlamına gelir. bu konuda eksik olduğumun farkına siyahşerit hesabı sayesinde vardım (instagram ve twitter'da var). paylaşımları mantıklı geliyor, sorgulatıyor. ekonomi dünyasını anlamak adına okumayı sevdiği kişileri paylaşmıştı, en kısa sürede bu kişileri okumaya başlayacağım. isimleri ben de buradan paylaşayım: mahfi eğilmez, şant manukyan, hakan kara, daron acemoğlu, refet gürkaynak, iris cibre, şenol babuşçu, uğur gürses, murat kubilay, burak arzova, atilla yeşilada, perihan tantuğ. iyi okumalar.
 • avare tanrı

  pek keyif alarak okuduğum çizgi romandır. çizimler, renkler, hikaye pek hoş, bi de müzik olsaydı arkada :)

  --- spoiler ---
  bir satir olan ancak artemis’in lanetlemesiyle tüm özelliklerini yitiren eustis üzerindeki laneti kaldırıp kardeşleriyle tekrar bir araya gelebilmek için bir maceraya atılır. laneti kaldırmak için ayın üç yüzünden birinin (dolunayın) sahibi ve aynı zamanda eustis’in biricik dostu pan’ın aşık olduğu selene’nin isteğini yerine getirmelidir. tanrıların devri sona erdiğinde pan, selene’ye veda edemeden ölmüştür. dolunay zamanı onların bir araya gelmesi gerekir. bunu da ancak yeraltı dünyasının kralı hades’in pan’ı birkaç saat serbest bırakması mümkün kılacaktır. hades’in şartı sfenks’e sahip olmaktır. eustis yollara düşer, sfenks’i bulur, hades’e teslim eder, pan serbest kalır ve eustis’in üzerindeki laneti kaldırır, sevdiği selene ile buluşur ve vedalaşır. eustis kardeşlerine kavuşur. masal burada sonra erer.
  --- spoiler ---
 • genuinfluencer

  yeni nesil influencer. e-ticaret sitelerine kredi kartı bilgisi girmeye son. artık beynimizi kullanacak, insan olduğumuzu hatırlayacak, fırından yeni çıkan sıcacık kurabiyenin peşinden koştuğumuz gibi hakikatin peşinden koşacağız. taze çıktı: genuinfluencer
 • öteberil

  kendisiyle ilgili bir entry görünce sevinip "ayyy teşekkür ederiiim" diye düşündüğünü buraya yapıştıran sözlük aradasıradayazarıdır :)
 • chatgpt

  ücretsiz versiyonuyla iş ilan içeriğine göre ön yazı, deneyimlerinizi toparlayarak profesyonel bir dilde özet oluşturabildiğiniz transformer (denedim oradan biliyorum)
 • pek bir şey yok