engelleme seçenekleriokumasyon kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


okumasyon kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


okumasyon kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


532· 0· 0· 0· 1864 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • whatsapp'ta son görülmeyi kapatan insan

  Bir şeylerden kaçan insandır. Bazen sevgili, bazen iş arkadaşları, bazen akrabalar... Benimkisi cağnım annem. Uyandırırken her sabah " gece yatmayı sabah kalkmayı bilmezsin" diye söylenmesinden sonra kaçta yattığımı whatsapa bakarak anladığının kafama dank etmesiyle son görülmemi kapattım. Kafam rahatladı.
 • yaş büyüdükçe tadı kaybolan şeyler

  Büyüdükçe iç çektiren o anı bir daha yaşasam ömrümden birkaç yılı veririm dedirten yaşanmışlıklardır.
  Ahh nerde o eski bayramlar, bütün aile bir arada bayram sabahında telaşla yaptığımız kahvaltılarımız, günler öncesinden alınmış yatağımızın ucunda bekleyen arada bakıp gülümsediğiöiz bayramlıklarımız, topladığımız harçlıklar, şekerler, çikolatalar...
  Hele bir de kaybettiğimiz büyüklerimiz de artıyorsa hiç tadı tuzu kalmıyor bayramların.
 • ilişkiyi canlı tutmak için gereken şey

  Öncelikle samimi olun o zaman ilişki her daim canlı kalacaktır. İlişkiyi canlı tuttuktan sonra uzun süreli devam ettirip evlilikle taçlandırmak içinde saygılı olun ve ilişkinize bir sınır çizin. Sevdiğiniz insana onun sahibi gibi davranmayın. Size de öyle davranılmasına izin vermeyin.
 • cezerye

  Canım badim. İlk attığı mesajını hâla hatırlıyorum. Yalçın Çakır da eşini geri dönermek için çabalayan abi gibi hissediyorum. Bu çağrım amacına ulaşmayacak biliyorum ama yine de sana sesleniyorum: ceeezeeeeryaaeğğ badiiiiim geri dönn.
 • albert camus

  Benim için çok özel olan yazardır. Yabancı kitabını okur okumaz Veba kitabını almıştım. Birkaç kez başlayıp geri kitaplıktaki yerine koymuştum. Bir gün gerçekten bu sefer okuyacağım diye başladım ve kitabı okurken Veba'yı yeni bitiren bir adamla tanıştım. Laf lafı açtı derken konuşmamız epey ilerledi. Benim iki katım kadar kitap okumuş olan Camus hayranıyla arkadaşlığımızda ilerledi ve tam hayalimdeki gibi çok edebi sözlerle beni sevdiğini söyledi. Oğuz Atay'ın şu cümlelerini ondan duyunca aradığım adamı buldum diye sevindim. "Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni."
  Çok güzel günler geçirdik. Bilmediğim birçok şey öğrendim. Çok sevdim ve çok sevildim ama olmadı. Bitirme kararı aldım. Yine de onu güzel hatırlayacağım. Camus, herkese güzel kitaplar okutmuş olabilir ama bana hiç unutmayacağım güzel günler yaşattı.
  Veba, bana "Kağıt Ev" kitabını hatırlatır. "Kitaplar insanların kaderlerini degistirir" diye başlar Kagit Ev. “İnsanlar da kitapların kaderini degistirebilir ” diyerek biter.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok