engelleme seçenekleriogzhnbygl kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


ogzhnbygl kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


ogzhnbygl kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


Gerekenler listesi:
Klasik kek malzemeleri
Bir tane mum
Sessiz ve karanlık bir mutfak

Yemek yapmak insanı ne kadar rahatlatır bunu herkes bilir en azından bir yerlerden kulağına çalınmıştır, bu işi severek yapanlar ise rahatlamanın ...devamını oku
Gerekenler listesi:
Klasik kek malzemeleri
Bir tane mum
Sessiz ve karanlık bir mutfak

Yemek yapmak insanı ne kadar rahatlatır bunu herkes bilir en azından bir yerlerden kulağına çalınmıştır, bu işi severek yapanlar ise rahatlamanın tanımını yaparken bir nebze de olsa bize yemek nasıl yapılırın tarifini verir .
Mum ışığı, rahatlatıcı etkisi yanında mum alevlerine bakarken benliğine bakma hissini sunar insana. İşte bu iki güzel olayı birleştirince ortaya tarif edilemez bir duygu çıkar.
Mum ışığı sırtına vurur, gölgen kek yaptığın kaba düşer bütün hareketlerin önündedir, ahenkle ve dinginlikle hareket ettiğini görürsün. Malzemeler ile birlikte benliğinde katılır kekin içine; sevgin de girer hüznün de. En son herşey katılınca kabın içine hiçbir şey kalmaz elinde, benliğinde kalmamıştır hepsi o kapta durur ve sen onu yavaşça karıştırıp yoğurursun. Kendini sorgulamaya başlarsın ben kimim, ne yapıyorum; vücudum kek yapıyor ama ben şuan neredeyim. Evet, aslında bu anda ruhunuz bedeninizden ayrılmıştır kendinizi odanın tavanından ensenizin hizasından bakarken bulursunuz. Şu anı ve geçmişi aynı anda görür ve hissedersiniz. Hissettikleriniz hayatınızın gerçekleridir; ne bir yerde yazılmış cümleler ne de bir başkasından duyduğunuz kelimelerdir. Zaman genişler ve hisleriniz içinden çıkılmaz bir hal alır bedeniniz terler ve ruhunuzu geri çağırır. Karıştırarak yoğurdunuz kek artık hazırdır ruhunuzunda hazır olduğu gibi.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
  • kendine ait bir oda

    Virginia Woolf un yazdığı bir kitap. Bu kitapta kadınların yazma sanatını icra edebilmesi için kendilerine ait bir gelir ve sakin bir hayata sahip olmaları gerektiğini anlatılıyor.
    Okuması zor bir eser çünkü Virginia Woolf savını güçlendirmek için kendi döneminde ve önceki dönemlere yazılan eserlere bunları yazan yazarların adını bir liste verir gibi cümle içinde kullanıyor. Yani bu eseri hakkıyla okumak için edebiyat alanında bayağı ilgili olmanız gerekiyor aksi takdirde yazılanlar havada kalıyor.
  • pek bir şey yok