engelleme seçeneklerinick bulmaya üşendim kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


nick bulmaya üşendim kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


nick bulmaya üşendim kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


62· 0· 0· 0· 2477 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kışı özlettiren detaylar

  yağmurdan ıslanmış pantolon paçalarının bileklerine yapışıp üşütmesi. eve gelip kalorifere yapışınca yaşanılan kaynar su dökülmüş hissi ve akabinde baş gösteren huzur.
  alınan çikolatanın optimum yumuşaklıkta olmaması durumunda sıcak bir yere koyulup unutulması ve sıvılaşması. tekrar yenilebilir duruma gelmesi için buzluğa koymak ve hiç yok yere dandik bir dondurma ısırmak/emmek.
  yeni ütülenen gömleğin yaşattığı o his.
  dışarıdan geldikten sonra ısınmak için bir zorunluluk haline gelen sıcak içecek.
 • türkiye neden gelişmiyor sorunsalı

  dürüstlükten yoksunuz biz. Ülkece, toplumca yalancıyız. Ne kendimize ne bir başkasına yalan söylemeyi bırakabiliyoruz. Maaşının iki katı fiyataına telefon alan kendisine zenginim yalanını söylüyor. Sevmediği işi yaparken hayatı diğerlerine dar eden beyaz yakalı, doktor diş hekimi yaşamak için çok paraya ihtiyacı olduğu gibi bir yalanla bu yola sokuluyor. Bu korkunç çarpık kentleşmede parmağı olanlar küresel ısınma yok diyebiliyor. Adam kayırmayla arkadaşını, akrabasını bir yere getirenler güvenilir biri lazımdı zaten dogru olanı yaptım, malzemden kaçınan inşaat şirketi ekmek parası, rüşvetle kararını değiştiren hakim şartlar diyor.
  zaten herkes yalan söyluyor oluyor sonra, senin yaptığın çok da "şey" olmuyor. bu sefer vicdanen hiçbir rahatsızlık hissetmeden hayatın bir parçasıymış gibi kandırıyoruz birbirimizi.
  ne adalet sistemine güvenmeyen bir ülkeden huzur, ne de birbirine güvenmeyen insanlardan barış bekleyebiliriz.
  yukarıda eğitim demişsiniz, iyi demişsiniz de eğitimde avrupa ülkelerinden daha ileride olduğu yalanına kendisini inandırmış bir insana sistemin boşluklarından bahsedemezsiniz. önce aşılması gereken bir insanlık sorunu var.
 • düz dünya teorisi

  anlam veremediğim bir bakış açısı.
  Ortada her anlamda tutarlı olduğu için ustünde düşünmeyi bile bıraktığımız bir gerçek var defalarca farklı bulgularla kanıtlanmış, bu insanlar bu bilimsel gerçeklerin tümünü elinin tersiyle itip kendi içinde çelişen "teoriye" inanmayı seçiyorlar. Iyi de neden? Şu ana kadar bilimden elde ettiğimiz bütün kazanımların yalan olduğuna nasıl bir çirpıda inanıp dünyanın düz olduğu konusunda zerre şüphe duymuyorlar.
  butün bilgilerime şüpheyle yaklaşıp aynı bakış açısını yakalamaya çalışıyorum ama aklım almıyor. Eline verilen dünya düzdür bilgisini sorgusuz sualsiz kabul etmiş ama bak kardeşim bunun böyle bir kanıtı var dediğinde beyni yıkanmış sen oluyorsun. Gerçekten o kadar tuhaf ki ne kadar cümle ne kadar paragraf eklersem ekleyeyim şu entrye asla hislerimi ve düşündüklerimi tam anlamıyla ifade edebilmiş olamayacağım
  Edit: bunu da buraya bırakayım25. dakikadan itibaren