engelleme seçeneklerimydestiny kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mydestiny kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mydestiny kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


Çoğunlukla güldürür. Şahsen biz üzerine çokça geyik yapıp çokça gülüyoruz. Kendisi kitleleri peşinden koşturmayı seven, akım çılgınlığı yaratan nevi şahsına münhasır bir insandır. Uzun zaman boyunca tuşlu telefon kullandı, ...devamını oku
Çoğunlukla güldürür. Şahsen biz üzerine çokça geyik yapıp çokça gülüyoruz. Kendisi kitleleri peşinden koşturmayı seven, akım çılgınlığı yaratan nevi şahsına münhasır bir insandır. Uzun zaman boyunca tuşlu telefon kullandı, amcam telefoncu olduğu için ne zaman bir telefon arızası - şarj problemi yaşasa gider yeni bir telefonla çıkagelirdi ama hep tuşlu, akılsız bir telefon seçerdi.

Yaklaşık iki sene önce yine böyle bir ziyaretinde amcam tuşlu telefon kullanma artık, akıllı telefona geç deyip bir adet 5S tutuşturmuş babama. Bizler: Eyvahlar olsun! Babam bir cihazın yüz tane özelliği varsa yüz özelliğini de keşfedip, deneyen, severse aktif kullanan biridir. Elinde ise bir iOS vardı artık. Babamla aynı dönemlerde ben de mail trafiğini yönetmek için illallah edip android tabanlı bir telefona geçiş yaptım. Tabii babam elindeki telefona alışıncaya kadar, özelliklerini keşfedinceye kadar bin tane sual gırla geliyor..

Evdeki tek android kullanıcısı olarak bu işten pek güzel sıyrıldım; bu iki telefonun işletim sistemi farklı ben anlamıyorum ondan* Tabii kardeşceğizlerim, abim muhatap alınmaya başlandı. Birkaç ay içerisinde epey çözdü telefonu babam. Lakin babamın başta da bahsettiğim gibi kitleleri peşinden sürüklemek gibi ilginç bir misyonu vardır. Yıllarca kullandığı her telefondan arkadaşları, mahalle sakinleri ve cemaat aldı durdu. Nasıl bir uymaca akıl bilmiyorum. Hoş babam elektronik - teknolojik olaylarda biraz yetkin olduğu için joker eleman gibi her cihazın ustası olduğundan muhtemelen bu detaydan mütevellit insanlar çılgın gibi babamın kullandığı telefondan alıyor. Neyse efenim şimdi babam iphone'lanınca bilin bakalım ne oldu? Hı hı, evet. Kardeşim her gün bir iphone ile amcamın yanından dönmeye, cemaati iphone'lamaya başladı. Babamın kendinden en az 15-20 yaş büyük kişilerle arkadaşlık ettiğini söylemeliyim. Babam her özelliği onlarla paylaştığından her gün bir yeni kişi akıma kapılıyordu. (çocukları dur baba diyordu, durmuyordu; yaşlı başlı insanları, gözü görmeyen dedeleri iphone’a özendiriyordu)

Yeni modeller nedeniyle piyasası da düşük modellerin bilirsiniz. Eh ellerindeki tuşlu telefonların da ömrü dolduğundan tamiriyle kimse uğraşmadığından sonuç; iphone ya Resulallah! Asıl ilginçlik daha doğrusu bizim eğlence malzememiz burada başlıyor: İstisnasız her gün 3 kişi kardeşimin, benim yanıma gelip 'babanın telefonuna şunu indirmişsin; bize de indir!' minvalinde isteklerle çıkageliyorlar. En son sürekli konum paylaşma diye bir zımbırtı yaptı kardeşim babamın telefonuna. Birbirlerinin nerede olduklarını haritadan canlı olarak görüyorlar falan.. Babama sakın cemaate, arkadaşlarına gösterme uğraşamayız dedik. İlk birkaç gün sürekli şehir dışına çıkan amcam üzerinde uyguladı bu özelliği. Sonra dayanamamış ya da tevafuk bilmem cemaat öğrenmiş. Hobaa gelsin amcalar gitsin amcalar: Bize de indir, biz de istiyoruz!

Çıldırma noktasına gelir de sinirden güler ya insan hah uzun süre o aşamada kaldık sonra geyiğe vurduk işte sjkdhfkds Yalnız babam ne zaman telefonu eline alıp bize doğru yaklaşsa Allah'ım hayırrr moduna geçiş yaptığımızı inkar edemem ya da yanında biriyle bize doğru tebessümle yaklaştığında :)

Buraya kadar okuyanlar mesaj kutumu renklendirsin tebrik edeceğim! *

Edit: Paragraf diye bir şeyin olduğunu hatırlatanlar oldu; işlem tamam!
  • pek bir şey yok