engelleme seçeneklerimrmapper kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mrmapper kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mrmapper kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100entry uzmanı (256)
240· 1· 0· 0· 8 gün önce
kademeli olarak yerleştirilen metal parçaların oturduğu tahtadan bir taban şeklindedir. kalimba, birden çok isimle tanınmakla birlikte, en yaygın olan iki adından biri de mbira`dır. ayrıca 1960'ların sonu ile 1970'lerin başında likembe ...devamını oku
kademeli olarak yerleştirilen metal parçaların oturduğu tahtadan bir taban şeklindedir. kalimba, birden çok isimle tanınmakla birlikte, en yaygın olan iki adından biri de mbira`dır. ayrıca 1960'ların sonu ile 1970'lerin başında likembe , mbila , mbira huru , mbira njari , mbira nyunga nyunga , nhare , matepe ve njari, sansu , zanzu , karimbao , marimba , karimba , kalimba , oko , ubo , sanza gibi isimler de kullanılmıştır. anglo dünyasında "başparmak piyanosu" olarak da bilinmektedir.
kalimba

edit:(aynı zamanda rahatlatıcı hafif bir sesi vardır.yorulunca dinlemenizi tavsiye ederim.)
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • papers please

  8 ağustos 2013 yılında lucas pope tarafından piyasaya sürülen mmo tabanında yapılmış bir sınır güvenlik oyunudur.
  --- spoiler ---
  oyunda arstotzka adlı hayal bir devletin komşu ülkeler ile açılan sınır kapısında bir müfettiş olarak oynarız.her bölüm kendinden zor olan bu oyunda ailemizi de geçindirmeye çalışırız.
  oyunda bazı oyunlarda olduğu gibi alternatif sonlar vardır.bu sonlar çok fazla olduğu için oyun içi algoritma düzeni bir hayli harikadır.
  --- spoiler ---
  ayrıntılar forumlarda ve sosyal medya da bulunmakta.
  tavsiye ederim