engelleme seçeneklerimintonette2021 kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mintonette2021 kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mintonette2021 kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


41· 0· 0· 0· 927 gün önce
Hayatı Dünyayı yaşamı bir türküde anlatmayı başarmış büyük usta

YOLCU
Hayatı Dünyayı yaşamı bir türküde anlatmayı başarmış büyük usta

YOLCU
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kitap alıntıları

  Felaket başa gelmeden önce, onun önlenme sebepleri ve savunmasını düşünmek gerekir. Geldikten sonra üzülmenin faydası yoktur.

  Nutuk, Mustafa Kemal Atatürk
  Sayfa 316 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
 • voleybol kulübü

  Bir çok branşta faaliyet gösteren spor kulüpleri gibi olmayıp ihtisas olduğu voleybol branşı ve bu branş dışında bir iki branşta daha faaliyet gösteren voleybol takımlarının kullandığı isim türüdür.
  Özellikle İtalya’da kulüp yapısında karşımıza sık sık çıkmakta İtalya voleybol liglerindeki çoğu kulüp spor kulübü değil voleybol kulübüdür.

  Ülkemizde voleybol kulübü olarak tescili Sultanlar ve Efeler Liginde hiç takım bulunmamaktadır.
  Kadınlar 1.liginde Sakarya Voleybol ismiyle en üst seviyede mücadele eden voleybol kulübü olurken voleybol camiası tarafından en çok bilinen voleybol kulübü ise İstanbul Voleybol Kulübü dür.
  Kulübün bu ismi nasıl aldığıyla ilgili bilgiler istanbul voleybol kulübü resmi web sitesinde bulunan Kuruluş Hikayemiz kısmında ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
 • basketbol kulübü

  Bir çok branşta faaliyet gösteren spor kulüpleri gibi olmayıp ihtisas olduğu voleybol branşı ve bu branş dışında bir iki branşta daha faaliyet gösteren basketbol takımlarının kullandığı isim türüdür.

  Basketbol liglerin en üst seviyesi olan ING Basketbol Süper Liginde Büyükçekmece Basketbol , Gaziantep Basketbol ve Merkezefendi Belediyesi Basketbol kulübü bu tür kulüplerdendir.

  Kadınlar en üst ligi olan Herbalife Basketbol Süper Liginde de Antalya 07 Basket ve Kayseri Basketbol takımları yer almaktadır.

  Bir alt lig olan Erkekler Basketbol Liginde üç, Kadınlar Basketbol Liginde üç tane basketbol kulübü ismiyle tescil edilmiş kulüp bulunmaktadır.
 • futbol kulübü

  Özellikle Avrupa’da üst düzey futbol liglerinde yer alan kulüpler Spor Kulübü değil Futbol kulübü statüsünde tescilleri bulunmaktadır.

  Manchester United FC , FC Barcelona, FC Bayern Münich bir spor kulübü değil futbol kulübüdür.
  Barcelona’nın ayrıca yönetimi,bütçesi ve idari binaları bile farklı olan bir basketbol kulübü ve birde voleybol kulübü bulunmaktadır.

  Ülkemizde son dönemlerde popüler olan Futbol Kulübü tesciline sahip en bilindir kulüpler Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ve Manisa Futbol Kulübü olmasına rağmen alt liglerde bu tescil türünde tescil edilmiş bir çok futbol kulübü bulunmaktadır.

 • kitap alıntıları

  bir şeyler yapıyorum, yürüyorum, konuşuyorum, yemek yiyorum yani her zaman yaptığım işleri sürdürüyorum ama nasıl anlatsam, bir boşluk duygusu içinde. sanki içimde derin bir hiçlik var.

  huzursuzluk, zülfü livaneli