engelleme seçeneklerimiamiwiz kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


miamiwiz kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


miamiwiz kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


28· 1· 0· 0· 29 gün önce
altina girilmemesi düzgün bir iliski yasamanin ilk sarti olan caba.

bir kadin benimleyken kendi kendini dünyanin en mutlu kadini yapar veya yapmaz. bu benim etkileyebilecegim bir durum degildir. bu konuda normalden fazla caba sarf etmek kadinin ...devamını oku
altina girilmemesi düzgün bir iliski yasamanin ilk sarti olan caba.

bir kadin benimleyken kendi kendini dünyanin en mutlu kadini yapar veya yapmaz. bu benim etkileyebilecegim bir durum degildir. bu konuda normalden fazla caba sarf etmek kadinin gözünde benim degerimi düsürecektir, zira kadin benim ondan baskasini bulamayacagimi düsünüp kendini benden daha yukarda görmeye baslayacaktir ve eger bir iliskide iki tarafin biri digerini kendisinden daha asagida görüyorsa o iliskide önce saygi, sonra da iliskiyi iliski yapan diger her sey teker teker yok olur.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kapitalizm vs komünizm

  öncelikle, taraflarin ufak bir degerlendirmesi:

  kapitalizm: insanlari üretmeye tesvik eden bir sistem. üretince kazaniyorsun. buraya kadar dogru. bunun olmasi gerekiyor zaten adil bir sistem icin. problem burdan sonra basliyor. sermaye edindin, üretime yatirdin, yüzde bilmemkac kar ettin, bi daha yatirdin, bi daha yüzde bilmemkac kar ettin, yeterince kar ettikten sonra artik ortada sana o kari saglayacak bir dünya kalmiyor. su anda kapitalizmin asagi yukari o noktasindayiz.

  komünizm: sistem tepeden asagiya sikintili. bir kere üretmek icin bir tesvik yok ortada. senin üreterek cikabilecegin her mertebeye ve hatta daha yukarisina yalakalik yaparak cikilabiliyor cünkü. hatta üretebildigin zaman senin daha yukarina yalakalik yaparak cikmis kisiler seni kendilerine tehdit olarak görüp yok etmeye calisiyorlar. dolayisiyla bu daha kötü.

  kazanan: yok. ikisi de birbirinden beter.
 • alfa erkek olmanın sırları

  öncelikle alfa erkek dogulmaz, olunur. bunu iyice bi belleyin. bu yasiniza kadar alfa olmamis veya olamamis olmaniz bu yastan sonra alfa olamayacaginiz anlamina da gelmez.

  her alfa erkegin arkasinda alfa bir kadin vardir lafi da yalan. bu laf alfa bir erkek olmanin yollarini bir kadinin ögretebilecegi gibi garip bir iddia icerir. yalandir. yalan olusunun baslica kaniti da prens (olmayan) harry. beta bir erkegi sekillendirip alfa hale getirmek zor istir. yillar alir. bu yüzden bir erkegin beta oldugunu gören bir kadin onu alfa haline getirmez, terk eder ve hali hazirda alfa olan bir erkek arayisina girer. cünkü kadinin buna harcayacak yillari yoktur. cinsel pazar degerinin en yüksek oldugu yillarda alfa bir es bulup soyunu onunla devam ettirmelidir.

  sözün dogrusu söyle olacakti: her alfa erkegin arkasinda cocuklugunda ve ergenliginde onun sekillenmesine katalizör olan baska bir alfa erkek vardir. bunun en yaygin görülen hali güclü bir baba figürüdür.

  bunun istisnasi hic mi yok? elbette var. ancak güclü bir baba figürü olmadan öyle bir dönüsüm gecirmek cok daha uzun sürecektir. yapay zekada bir modeli sifirdan egitmek önceden egitilmis modeli dataya uyarlamaktan (transfer learning) cok cok daha uzun sürer (önceden egitilmis bir görüntü tanima modelini dataya uyarlamak 1 gün sürüyorsa ayni mimaride bir modeli sifirdan egitmek bir hafta ila 10 gün sürer mesela).

  bir de "alfa olmak icin birilerinden akil aliyorsaniz alfa degilsinizdir" gibi akla zarar aforizmalar var ki onlara hic deginmek bile istemiyorum. alfa olmak icin akil almak elzem. görerek olur, okuyarak olur, ögrenerek olur, dinleyerek olur, birilerine danisarak olur, yasayarak olur; hayatin sizi icinden gecirdigi sartlara nasil tepki vereceginizin, hayatla nasil savasacaginizin aklini bir yerlerden almaniz lazim. bunun da dogrusu "kahvehanede, meyhanede, televizyonda veya internette 'ben alfayim' diye gezen tiplerin onayi pesinde kendinizi helak ediyorsaniz alfa degilsinizdir" olacak. gercekten akil alip kendine deger katmak ayri, onay pesinde kosmak ayri.
 • can yaman

  bu videodaki amcanin tipi ve statüsü olan versiyonu.

  1- üstteki videoyu izleyip "iyy igreenc" diyen kadinlarin cok büyük bir cogunlugunun "arka odaya gecme" teklifini reddedemeyecegi aktör.

  2- ilk maddedeki gercegin dibine kadar farkinda olan erkeklerin de bu yüzden saldirdiklari oyuncu.
 • blog sözlük'teki cinsiyetçi başlıklar

  altinda cinsiyetci sözcügünün tanimini yapmamis veya o tanima referans vermemis insanlar tarafindan yapilan cinsiyetcilik kategorizasyonuna maruz kalmis basliklardir.

  kiymeti kendinden menkul yazarimiz keske kategorizasyon yapmadan önce cinsiyetcinin tanimini da yapsaymis.
 • kadınların aldatma nedeni

  "çünkü partnerim bana artık yeterince ilgi göstermiyordu:(" degildir.

  kadinlarin erkeklerini daha düsük kalite erkeklerle aldattiklari bütün kadin aldatmalarinin yüz binde biri ancak olabilir.

  diger yüz binde doksan dokuz bin dokuz yüz doksan dokuzunun sebebi:

  aldatan bir kadin yine genlerini sonraki nesle aktarma ihtimalini azamiye cikartmak icin atalarinin milyonlarca yil önce yapmis oldugu gibi evriminin kendisine dikte ettigi is olan "bulabildigi en güclü erkekten cocuk yapmaya" calisiyordur. dolayisiyla aldatan kadinin gözünde aldattigi erkek "düsük kalite erkek"tir. eger "ikinci adam" kadinin o anki erkeginden daha yüksek kalite bir erkek degilse kadin erkegini onunla aldatmayacaktir.