engelleme seçeneklerimemo kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


memo kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


memo kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


liseli genç arkadaşlarımızın bireysel gelişimlerine destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanmış bir gençlik fanzinidir.

ikisi de 2018 yılında olmak üzere toplam iki sayı çıkardık. bu iki sayıyı çoğunluğu bulunduğumuz ...devamını oku
liseli genç arkadaşlarımızın bireysel gelişimlerine destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanmış bir gençlik fanzinidir.

ikisi de 2018 yılında olmak üzere toplam iki sayı çıkardık. bu iki sayıyı çoğunluğu bulunduğumuz şehir olan diyarbakırda olmak üzere okullara ve toplamda binin üzerinde öğrenciye ücretsiz olarak dağıttık. başka yerlerde bulunan arkadaşlarımız da bunların baskılarını yaparak çeşitli şehirlerde dağıtımlarını yaptılar. fanzinimizin iki sayısı da ülkemizde en aktif fanzin raflarına sahip olan fanzin apartmanı raflarında da yerlerini uzun süre aldılar.

* fanzin apartmanı röportajı

* umut fanzin 1. Sayı
* umut fanzin 2. Sayı

ayrıca ilerleyen dönemlerde umut fanzinin yeni sayılarını çıkartacak ve geliştireceğimiz modelle binlerce gence ulaşması için çaba göstereceğiz.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • malumatfurus.org

  çağımızın gerçek sorunlarından biri olan enfo-demi (infodemi) ile mücadelede son derece ihtiyaç duyduğumuz doğrulama-yanlışlama girişimlerinden biridir. malumatfuruş bilgiçlik taslayan kimse manasına gelmektedir. 2015 yılında malumatfuruşluk yapan köşe yazarlarının sunduğu asılsız bilgileri yanlışlamak amacıyla ortaya çıkan girişim, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve bilgi kirliliğinin bu mecralarda son derece artması üzerine hedef kapsamına sosyal medyayı dahil ederek yoluna devam etmiştir.

  zengin bir içeriğe sahip olan internet sitesinde gezinmek son derece zevkli, öğretici ve farkındalık artırıcı bir aktivitedir. muhtelif yanlış iddiaların sergilenmesi, analiz edilmesi, düzeltilmesi
  veya tamamen yanlışlanmasıyla ilgili yapılan paylaşımların dışında kullanıcıların bizzat kendilerinin doğru bilgiye ulaşabilmeleri, araştırmaları, analiz etmeleri ve teyitçilik yapmaları için çeşitli tekniklerin yer aldığı pek çok paylaşım da mevcuttur.

  malumatfurus.com
 • postrestant

  bir mektup gönderim usulüdür. bu usulde alıcı kişinin adı ve soyadı yazıldıktan sonra altına postrestant yazılarak devamında mektubun hangi postahaneye gönderileceği yazılır. önceden bilgilendirilmiş alıcı kişi veya mektup bekleyen alıcı kişi postahaneye gidip, kimliğini ibraz ederek mektubunu postahaneden teslim alır.

  mektup gönderiminin yanı sıra kartpostal, davetiye, tebrik kartı gibi mektup kategorisinde değerlendirilebilecek türden evrakların da gönderimini yapılabilir. bu usulde gönderilen mektubun ücretini genellikle alıcı ödemekle birlikte, gönderici de mektubun gönderimi sırasında ödemeyi üstlenebilir. yurtiçi ve yurtdışı fark etmeksizin bu usulü kullanabilirsiniz.

  ülkemizde mektup gönderim tekelini önemli ölçüde elinde bulunduran ptt de bu usulde mektup gönderimini kabul eder. ptt yoluyla göndereceğiniz mektupta postrestant ifadesi yerine ptt işyerine teslim ifadesini de kullanabilirsiniz. ptt alıcıyı bilgilendirmek amacıyla gsm numarasını da talep etmektedir. alıcının mektubu teslim alması için mektup 2 ay kadar bir süre ptt şubesinde bekletilir ve alıcı bu süre içerisinde mektubu almazsa göndericiye geri postalanır.

  bu usulle mektup almak istediğiniz bir kişiye adresinizi belirtmek zorunda kalmazsınız veya mektup göndereceğiniz kişinin adresini bilmediğiniz takdirde de gönderim yapabilirsiniz.

  hatırladığım kadarıyla blog sözlük mektup arkadaşlığı etkinliğinde de bu usulle mektup gönderimi yapılmıştı.
 • blog sözlük kitap çekilişi

  oldukça az katılımın gerçekleştiği çekiliştir. bir blog sözlük üyesi olarak üzülmeli miyim yoksa bir çekiliş katılımcısı olarak sevinmeli miyim bilemedim. * çekilişin farkına son gününde vardığım için de mutluyum çünkü hiç beklemek zorunda kalmayacağım.

  ayrıca böyle bir plan var mı bilmeden konuşuyorum ancak, burdan kıymetli blogsözlük ekibine çekiliş vesilesiyle yeniden bir blogsözlük radyo yayını icra etmeleri çağrısında bulunuyorum. e özledik.

  bir de hissediyorum kesin bana çıkacak galiba.

 • sma hastası meryem bebek

  bir yakınımızın komşusunun ve aynı zamanda çalışma arkadaşının evladı olan sma tip 1 hastası bebek.

  zamanla yarışan meryem bebek tedavi edilmek için devlet desteğinde olmayan, amerika ve avrupada mevcut olan zolgensma isimli ilacı almak zorundalar. ilacın fiyatı çok yüksek. ancak hem aile hem de destekçileri olarak bizler umudumuzu koruyoruz.

  sizler de lütfen 5 lira 10 lira demeden büyük küçük demeden destekte bulunun. bir kahve paranızı, yemek paranızı meryem bebek ile paylaşın lütfen. inanın buna çok ihtiyaci var.

  paylaşacağım adreslerden bilgi alabilir ve destekte bulunabilirsiniz.

  instagram hesabı

  taplink adresi

  sadece bağış yapmakla yetinmeyip bir de sevdiklerinizle, dostlarınızla paylaşabilir onlardan da destek ister misiniz?
 • adobe indesign

  özellikle dergi, gazete, katalog, broşür ve kitap baskılarının tasarımı için kullanılan bir yayıncılık yazılımıdır.

  şu sıralar öğrenmeye çalışıyorum. gayet kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip olup aynı zamanda etkili ve güzel projeler ortaya konulabiliyor.
 • sosyal medyama dokunma

  envai çeşit hürriyetlerin kısıtlandığı ülkemizde sosyal medya kısıtlaması da getirerek daha merkeziyetçi ve otoriter bir sisteme ilerleyişe doğan tepki, işte burada dur çağrısıdır.

  sosyal medya kısıtlamaları ülkede yaşayan hiçbir birey tarafından kabul edilmemelidir. bu işin sonu Rusya, Çin ve kuzey Kore gibi ülkelerdir.

  mesaj net olmalıdır: sosyal medyama dokunursan iktidarına dokunurum.
 • pek bir şey yok