engelleme seçeneklerimehmetortac kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mehmetortac kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mehmetortac kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • akülü tekerlekli sandalye

  özellikle omurilik felci gibi hayat boyu sandalyeye mahkum bırakan rahatsızlıklarda çok elzem bir araç. Tanesi 4-5 bin TL civarı diye biliyorum. ihtiyacı olanlara tahsis edebilmek için çok büyük bir rakam değil aslında.
 • ali koç

  yıllarca abisi mustafa koç başkanlığına izin vermiyor diye duymuştuk. abisi vefat ettikten sonra ilk fırsatta başkan olması da bunu kanıtlar nitelikte. mustafa koç gibi tecrübeli bir insanın bir bildiği varmış elbette. bunu dün çok net bir biçimde gördük. normal şartlarda senden randevu alıp iş konuşmak için kapıda yatacak adamlarla saçma sapan muhabbetlerde muhattap oluyorsun. taraftarla kavgaya giriyorsun. koskoca "koç" soyismini yerle bir ediyorsun. ben babası ve abisinin yerinde olsam aileden kovarım çok net! futbolu ve fanatizmi bir kenara koyarak söylüyorum bunları. iş insanı dediğimiz insanın bir duruşu olur. kulüp başkanlığı bile yapsa belli bir seviyeyi korur. ali koç ne yazık ki o seviye ayarlamasın çok uzak bir insan.
 • mert özarslan

  size bugün mert özarslan’dan bahsetmek istiyorum. bu yazıyı yazmak için uzun süre düşündüm. nereden başlasam ve nasıl bir yöntem izlesem diye kafamda sürekli kurgular oluşturdum. sonunda en iyi yolun bir yerden başlamak olduğuna karar verdim. iyi niyetimiz ile kalkıştığımız bu yolda elbette bir şekilde destek buluruz diye düşünüyorum.

  ibrahim özarslan (mert özarslan’ın babası) benim ortaokul ve lise çağlarımdan; izmir’den yakın bir arkadaşım. birkaç sene önce aslanlar gibi bir oğlu oldu. babası gibi yakışıklı olacağını kestirmenin zor olmayacağı yeğenimizin adı mert özarslan.

  mert’in doğumundan bir süre sonra genetik ve çok nadir görülen bir hastalığı olduğu anlaşıldı. hastalığın adı alexander disease. ne yazık ki şu anda bu hastalığın bir tedavisi yok. mert özarslan 2 yaşına girmiş olmasına rağmen oturma, emekleme, yürüme, hareket etme ve konuşma kabiliyeti yok. daha da kötüsü ne yazık ki beslenme bozukluğu var. kısa bir süre önce midesine gastostomi tüpü takıldı. bu tüp sayesinde makine ile hazır sindirilmiş mama ile beslenebiliyor.

  bu hastalık ile ilgili çalışma yapılmıyor değil. amerika birleşik devletlerinde bir hastanede üstelik türk bir doktor; can ficicioğlu’nun da içerisinde yer aldığı bir ekip alexander disease üzerine araştırmalar yapıyor. fareler üzerinde yaptıkları ilaç deneyinde başarılı da olmuşlar. ancak bu ilaç insanlar üzerinde henüz denenmemiş. amacımız mert özarslan’ın insanlar üzerinde yapılacak bu deney sırasında gönüllü olarak ilacı denemesi. böylelikle çaresi henüz olmayan bu hastalıktan bir nebzede olsa kurtulma şansı olacak.

  dünya’da 100 kadar hasta olduğu için ilacın geliştirme süreci biraz yavaş ilerliyor. ayrıca gönüllü olacak ekibe seçilebilmek için biraz sesimizi duyurmamız gerekli. uzun lafın kısası kamuoyu oluşması, mert özarslan’ın haberlere çıkabilmesi ve amerika’daki ekibin bu sesi duyabilmesi için desteğe ihtiyacımız var.

  mert özarslan’ın ınstagram hesabından kendisini takip edebilirsiniz. sosyal medyada paylaşarak gündem oluşmasını sağlayabilirsiniz. bir yerlerde haber yaptırma gücünüz varsa destek olabilirsiniz. blog yazıyorsanız bu hastalıktan ve yapmak istediklerimizden kısaca bahsedebilirsiniz. kısacası elinizden ne geliyorsa bizim için güzel ve anlamlı bir destek olacaktır.

  verebileceğiniz destekler hakkında ya da soracağınız sorular olursa bana buradan da yazabilirsiniz.
 • bugünkü blog yazım

  İşyerinde Verimlilik, Verimliliği Artırmanın 6 Yolu

  İşyeri verimliliği işyerindeki akışın sağlanması, verimliliğin artması, karlılığı daha çok sağlamak oldukça geçerli olan yöntemleri ifade eder. Bir iş yerinde verimliliğin arttırılması için en önemli öğelerden biri zamanlamadır.

  İyi zamanlama yapılması şirketlerin ve bünyesinde çalışan elemanların verimli olmasını sağlar. Verimliliği yüksek düzeye getirmenin esprisi uzun süren saatlerde çalışmak anlamını taşımaz.

  Bu süreler sadece akıllı çalışmayı gerektirir. Şirket yetkilisi ve yönetenleri bu tarz bir çalışma yöntemiyle bazı önlemler alarak verimliliği arttırabilir. İşyeri verimliliğinde uygulanması gerekli metotlar nelerdir?

  https://mehmetortac.com/isyerinde-verimlilik-verimliligi-artirmanin-6-yolu/
 • bugünkü blog yazım

  Mülakatta 7 Adımda Doğru Beden Dili Kullanımı

  Uzmanlarca yapılan araştırmalara göre iş görüşmelerindeki davranışların, neyi ifade ettikleri saptanmıştır. Yapılan görüşmelerde karşı tarafı etkileyen unsurların ` beden dili, 0 ses tonu ve konuşma biçimi, kısmı ise konuşulan sözcük – kurulan diyalog şeklinde belirlenmiştir.

  Bu araştırma sonucu, herkes için geçerlidir. Araştırma sonuçlarından da anlaşıldığı gibi, beden dili doğru etkileşim kurmanın büyük bir kısmını kapsıyor. Öncelikli olarak iş görüşmelerinde beden dili kullanımına önem vermelisiniz.

  Bunun için beden dili uzmanı olmamızın gerekmediğini ve her bireyin kendine has davranış biçimi olduğunu anımsatmakta fayda var. Sizler için 7 adımda bireyin kendini nasıl geliştirileceği hakkında, içerik hazırladık. Buyurun efendim.

  https://mehmetortac.com/mulakatta-7-adimda-dogru-beden-dili-kullanimi/