engelleme seçeneklerimehmetortac kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mehmetortac kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mehmetortac kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

  bende ciddi anlamda bacak sallama, eğer oturulan sandalye dönen ya da sallanan sandalye ise sürekli hareket etme, sabit yerlerde oturuluyorsa sık sık ayağa kalkıp bir yerlere yürüme isteği yapıyor. şehirler arası otobüs yolculuğu yapamıyorum, çünkü o kadar süre oturamıyorum. kitap okurken sık sık hareket etme istekliliği nedeniyle konsantrasyon sağlayamıyorum. uzun süren ders, sunum ve toplantı gibi etkinliklerde 10-15 dakikadan fazla dinleyemiyorum.

  bunun çözümü için elimden gelen her şeyi yaptım diyebilirim. ancak ne yazık ki çözümü bulamadım. ben de başarabilen insanların deneyimlerini merak ediyorum açıkçası.
 • her gün tıraş olmak

  yapanların nasıl yaptığını çok merak ettiğim eylem. yahu ben haftada 2 defa tıraş olsam da bu yüz tahriş oluyor. çok zor tıraş oluyorum. siz ne yapıyorsunuz da her gün tıraş olabiliyorsunuz? bana tıraş olmayı öğretin!
 • boğulacaksan büyük denizde boğul

  bu söz benim için hayat felsefesi niteliğinde. boğulacaksan büyük denizde boğulacaksın tabi ki. eğer bir insan içerisinde bulunduğu nokta ile yetinmeye kalkarsa hiçbir zaman başarılı olamaz. büyük denizlere atılacak, orada boğulmamak için debelenecek, yavaş yavaş alışacak ve sonunda başaracak. aksi halde sıradan bir insan olursun. belki sayfalarca anlatılacak kadar geriden geldiğim hayat yolculuğunda bu söz sayesinde bir noktaya gelebildim. eğer bu sözü çok daha küçük yaşlarda idrak edebilseydim çok daha iyi bir konumda olurdum. herkesin mutlaka bir yaşam felsefesi olmalı. bir söze, bir şiire vs. bağlanmalı.