engelleme seçenekleri


Warning: Undefined variable $mesaj_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 61
/>
markopaşa kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.

Warning: Undefined variable $entry_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 64
/>
markopaşa kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.

Warning: Undefined variable $baslik_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 67
/>
markopaşa kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


22· 0· 0· 0· 2651 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
  • bir paket sigaraya 50 lira veren keriz

    New yorkta gece 2 nerelerdeyim hatırlamıyorum sigaram bitti bir 7eleven'a girdim. Bir paket camel aldım cevimdeki 10 doları uzattım. Para üstünü beklerken teninin kavrukluğundan hindistan-pakistan civarından olduğunu tahmin ettiğim kasadaki dayı "12 dolars more please" dedi. Şuanki kurdan hesaplasak...?! hesaplayamadım o kadar çok...
  • memur kafası

    çalışma, mesai, hakkını verme, bürokrasi, uğraştırma, vergiler falan filan konularına girmeden önce bence bu memur kafasında anlaşılması tartışılması gereken daha önemli bir konu var o da; hayaller ve hayattan beklenti.
    Bunu sadece devlet memuru olarak düşünmeyin daha genel anlamda memur kafası. Ne uzarım ne kısalırım maaşıma bakarım .işini düzgün yapıp yapmamakla da ilgili bir konudan bahsetmiyorum işini iyi yapan da kötü yapan da var tabi.. Maaşım kesin olsun elime ne geçecek bileyim bir araba kredisine gireyim, o bitince ev kredisine gireriz. Donanım haberden bir şeyi 10 lira daha ucuza alırım gibi konularda 1234 saat harcayım. Sonra da bununla gurur duyayım. Sırf kafasını çok da meşgul etmesin de daha önemli işlere odaklansın diye böyle konularda 3'e 5'e bakamayan adamlara enayi muamelesi yapayım. Ama toplumsal faydam sıfır olsun. Şimdi yaptıkları işleri toplumsal fayda olarak görecek memur kafalı arkadaşlar olacaktır. Ama merak etmeyin o pozisyonda sizin yerinize başkası da olsa o iş yapılacaktı zaten. gerçek toplumsal fayda katma değerle olur. Bu fayda finansal olur sanatsal olur fikirsel olur. olur da olur. tüm tarih boyunca herkesin memur kafasında olduğunu düşünsenize şu an nerde olurduk. Hala doğadan meyve topluyorduk. bu adamların böyle olmasının sadece kendilerine zararı olsa yine kabul. ama öyle değil ki. Farklı fikri olan adama kafası 5 karış havada diyen bunlar. dünyayı gezecem diyen gence ilk önce bir iş güç sahibi ol maaşını artır sonra bakarsın diyen bunlar. oyuncu olmak istiyorum diyene o işle öyle kolay mı sanıyorsun diyen bunlar. diyeceğim o ki bir toplum da ne kadar çok "normal" yani memur kafalı adam varsa o toplumun bulunduğu nokta o kadar geride oluyor. hani nasıl kurtulacak bu memleket diyoruz ya. aramızdaki memur kafalı adamları ezerek olacak. her ortamda onlar bize akıl vereceğine ; onların bu çapsızlıklarını yüzlerine vurarak olacak. Bu insalar anneniz babanız en yakın arkadaşınız sokaktaki bakkalınız olabilir. herkes iki memur kafalı adamı fikren ezse adam oluruz zaten.