engelleme seçenekleriknryzr kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


knryzr kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


knryzr kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


Kestamid, döküm yolu ile elde edilmiş, sıkı bir dokuya ve sertliğe sahip bir polyamid çeşididir. Döküm polyamid olarak da anılır. Aşınma dayanımı yüksektir. Hatta metallerle sürtünerek çalışma durumlarında daha yüksek aşınma ...devamını oku
Kestamid, döküm yolu ile elde edilmiş, sıkı bir dokuya ve sertliğe sahip bir polyamid çeşididir. Döküm polyamid olarak da anılır. Aşınma dayanımı yüksektir. Hatta metallerle sürtünerek çalışma durumlarında daha yüksek aşınma dayanımlarına ulaşır. kestamid nedir?
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • scooteral.com

  Elektrikli scooter satışı yapılan bir site. Birçok markayı bünyesinde barındıran ve onlarca scooter modelini tek bir adresten görebilmemizi sağlayan e-ticaret sayfası. Türkiye'nin bu anlamda tek sitesiymiş.

  1 adet scooter siparişi verdim. Müşteri hizmetleri ve satış sonrası destek çok iyi. Ayrıca İstanbul içi siparişleri aynı gün teslim ediyorlar. Sorunsuz teslim aldım.

  Elektrikli scooter bir başka güzel...

  bkz: elektrikli scooter
 • elektrikli scooter

  Elektrikli motor, batarya... kısaca; elektrikli araç teknolojilerinin gelişmesi ve mobilite kavramının şehirlerde yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan, genelde 2 veya 3 tekerli, gidonu ve ayak basma yeri bulunan, tahriki tekerinin gövdesine monte edilmiş elektrik motorundan alan cihazlara elektrikli scooter deniyor. 250W motor gücünden başlayıp 300, 350, 450... diye gidiyor. Çıkarıp takılabilen bataryalı olanları var. Elektrik motoru tekerin gövdesinde bulunuyor ve gidondaki gaz pedalıyla tahrik alıyor.

  Ülkemizde özellikle Martı Scooter kiralama sisteminin ortaya çıkmasıyla daha da ivme kazanan elektrikli scooter kullanımı, son yıllarda İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere birçok şehirde sıklıkla sokaklarda rastlayabileceğimiz cihazlar oldular.

  Ben de bir tane aldım. İstanbul'da özellikle sahil şeridinde kullanması çok keyfli oluyor. Pandemiden dolayı da toplu taşıma kullanmama çok büyük oranta katkı sağladı. Resmen ulaşımımı eğlenceli hale getirdim.

  Scooter aldığım yer, ScooterAl diye bir firma. Türkiye'nin en büyük scooter satış sitesi olduklarını söylüyorlar. Ülkemizdeki neredeyse tüm scooter markalarıyla anlaşmaları var. WhatsApp veya Instagram ile kendilerine ulaşıp indirim kuponu talep edenleri geri çevirmiyorlar ve sorulan tüm sorulara detaylı yanıt veriyorlar. İlgi ve alakaları da gerçekten çok iyi ve satış öncesi/sonrası destekleri muhteşem. Ayrıca İstanbul içi siparişleri aynı gün içerisinde kendi servis araçlarıyla teslim ediyorlar.

  Elektrikli scooter hem eğlence hem ulaşım aracı oldu. Kullanmadan önce çeşitli ön yargılarım vardı ama şu an aşırı memnunum ve herkese öneririm. Hatta sözlük yazarlarından scooter kullananlar varsa toplu geziler bile yapabiliriz :)

 • salatalık

  "ilkokula giderken annem beslenme teneffüsünde yemem için azık hazırlar, beslenme çantamı takardı boynuma. Menüde sınıftaki herkesin getirebileceğini düşündüğü yiyecekler olurdu hep. Ekmek arası zeytin, peynir, yumurta, patates… Beslenme çantasına öyle her yiyecek giremezdi! Salatalık da beslenme çantasında yer bulamayan yiyeceklerin başında gelirdi. Anneme beslenme çantama salatalık koymasını söylediğimde “Olmaz! Arkadaşlarına kokar. Paylaşsan herkese yetmez, canları çeker” derdi."

  Alıntı
 • sınav

  2006 yılında komedi ve dram kategorisinde sinema perdesinde izlediğimiz bir film. Jean‑Claude Van Damme'da bu filmde rol almıştır.