engelleme seçeneklerikharladar kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


kharladar kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


kharladar kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


37· 0· 0· 0· 568 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • fransızca

  "Tanrıyla konuşurken ispanyolca, kadınlarla konuşurken italyanca, erkeklerle konuşurken fransızca, atımla konuşurken ise almanca konuşurum." Charles Quint.
 • caesar divi filius augustus

  Asıl adı Gaius Octavius Thurinus olup Sezarın yeğeni ve evlatlığıdır. 2. Triumavirliği kurmuştur daha sonra Marcus Antonius ve Kleopatra'yı Actium Savaşında yenip Romaya 1 Ağustos'ta gelince 'İmperator' (imparator/Başkomutan) olup 'Majeste' anlamındaki 'Augustus' unvanını aldı. O ayda Augustus ayı oldu. Ağustos ismi buradan gelir.
 • haşhaşiler

  'Assassin' kelimesi Haşhaşi'den gelmez. O, Marco Polo'nun uydurması. Dağın ihtiyarı( Hasan bin Ali Sabbah El- Kumi) müritlerine,dinin esaslarına bağlı anlamına gelen 'Esasiyun' derdi. Ondan sonra günümüze bu halde geldi.
 • martin luther

  gece vaktiydi. martin o zaman avukat. beş parası yok. hava yağmurlu ve şimşeklerin haddi hesabı yok. o yolda eve giderken 'eğer kurtulursam tanrıya yemin ederim ki rahip olacağım.' der ve kurtulur. ilk işi Latince olan incili ( kendisi avukat olduğu için iyi latıce bilir.) almancaya çevirip kilisenin kapısına asar. ondan sonra bu iş patladı gitti.