engelleme seçenekleri



kemal kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


kemal kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


kemal kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


452· 0· 0· 0· 65 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • tecavüzcüye hapiste tecavüz

  hukuk sistemimizin yeterli seviyede ceza veremediğini düşünüyorum. örneğin alkollü kullandığı arabasıyla bir polisimizi şehit eden sinan çetin'in oğlu rüzgar çetin yanlış hatırlamıyorsam 2-3 yıl hapis yatıp çıkmıştı. keza bir ailenin yok olmasına sebep olan kazada arabasıyla 3 kişiyi öldüren emrah serbes yine 2-3 yıl hapis yatıp çıktı.

  hal böyle olunca, tecavüz suçundan ceza alan bir kişinin çok fazla hapiste kalmayacağını sırf takım elbise giydiği için indirim alacağını tahmin etmek çok da zor değil. hukukun verdiği cezanın az/yetersiz olmasının bir sonucu olarak toplum kendi cezasını kendi belirlemeye ve uygulamaya başlıyor. bu doğrultuda hapishanede tecavüze uğrarsa en azından yaşattıklarını yaşamış diye düşünüp rahatlamadan edemiyorum.
 • 1 dolar'ın 8 tl'yi görmesi

  düşmesi için mucizeye gerek yoktu. biraz hukuk alanında, biraz şeffaflık konusunda yapılacak olumlu açıklama düşmesi için yeterliydi. nitekim öyle de oldu. eğer olumlu hava sürerse dolar, euro düşmeye daha doğrusu türk lirası değer kazanmaya devam eder.
 • Aile

  medeniyetin gelişmesine paralel olarak insanlar toplu yaşamdan bireysel yaşama geçiş yapar. köyler bu yüzden daha samimidir. aralarındaki bağ daha kuvvetlidir. işlerinin çoğunu beraber yaparlar. şehirlerde ise bireysellik hakimdir. işte bu şehirlerdeki son topluluk ailedir. toplumun en küçük yapı taşı, gelişmiş medeniyetlerin ise en geniş topluluğudur.
 • 22 kasım 2020 avm'de yerde yemek yiyen insanlar

  her bir ilinde kendine has yemekler barındıran, inanılmaz geniş ve her biri birbirinden lezzetli yemekleri olan güzel ülkemde fast-food kültürü nasıl böyle yaygınlaştı anlayamıyorum. hayır bir de çoğu fast-food hamburgerci artık vasat altı ürün sunuyor. talep azalmadığı için ürün kalitesini yükseltme ihtiyacı bile duymuyorlar. haliyle insanların yemeklerini pandemi ve önlemlere rağmen iç içe, yerde yemelerine pek şaşırmadım. neticede kapalı alanda sigara yasağının nasıl delindiğini hepimiz görüyoruz. daha ziyade türkiye'de fast-food kültürünün hala ayakta olmasına şaşıyorum.
 • öğrenilmiş çaresizlik

  bir sitede yıllardan beri süren kuralın, yöneticinin müstakbel eşi için uygulanmaması sonrası gelen "siz de yönetici olsanız siz de sevdiğinizi kayırırsınız" cümlesinden anlaşılıyor ki, ülkemizde baya yaygın bir durumdur.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok