engelleme seçeneklerikatil uşak alfred kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


katil uşak alfred kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


katil uşak alfred kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


133· 6· 0· 0· 25 gün önce
hiç büyüyeceğimi düşünmezdim
hiç büyüyeceğimi düşünmezdim
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • cinayet süsü

  tabi kadroda efsane komedi oyuncularını görünce insanın beklentisi de artıyor. e yönetmen de ali atay. ben de ilk izlediğimde vakit kaybı olarak düşünmüştüm ama filmin ismi bile çok düşündürdü sonra beni. süs dediğin şey intiharda olur. cinayet işlersin intihar süsü verirsin, nasıl bir cinayete cinayet süsü verilebilir ki’nin cevabı gibi olmuş film. anlatılmak istenen güzeldi, bu film komedi kategorisinde değil de gerilim kategorisinde çekilmiş olsaydı şu an ali atay’ın gerilim filmlerinde yakaladığı başarıdan söz ederdik hem aynı oyuncuları polisiye-gerilim türünde izlemek daha etkileyici olabilirdi.
 • siyasi görüşünü bir cümleyle anlat

  siyasi olarak ülkemizde hiçbir partinin fikrimi savunduğunu düşünmüyorum. o yüzden çoğu kez apolitik bir duruş sergilemişimdir. ben sadece iyilikten, insanlıktan, adalet ve birlikten yanayım.
  siyaset temel olarak da en az iki unsurdan birinin diğerinin üzerinde iktidar sağlamasıyla oluştuğu için işin içinde çıkar, riya ve daha birçok hoşlanmadığım şey var.

  t: uzlaşmacı ve temiz siyaset buralara uğradığı zaman editleyeceğim başlıktır.
 • sevmek mi önemli sevilmek mi

  temelde bir noktadan sonra ikisi de önemini yitirir. insan bir şeyi ömür boyu sevemez, sevdiğini zannettiği şey aslında alışkanlıklar ve bağımlılıklar bütünüdür. ayrıca insan her zaman karakter olarak erozyona uğramaya açıktır. yani bir gün sevdiğiniz insan, sevdiğiniz gibi kalmayabilir. aynı zamanda siz de başkaları tarafından sevilmekten vazgeçilebilirsiniz. günümüz dünyasında ise “sevgi” diye adlandırılan ama bence artık çıkar aracı olmuş şey gerçek bile değil. saf sevgi ancak anne ve çocuk arasında olabilir diye düşünüyorum.
 • yaşanmak istenilen tarihi dönem

  her ne kadar yaşama 90ların ortalı yıllarında katılmış olsam da o yıllarda genç olmayı çok isterdim. hem şu anki teknolojiye hakim olmak hem de elde hiçbir şey yokken her şey zorken ama bir şekilde çok güzelken yaşamamış olmak. y kuşağı yaşıyorsunuz bu hayatı
 • blog sözlük itiraf

  yine kendime ve dolayısıyla hiçbir şeye tahammül edemediğim o hain zamanlardan birini yaşıyorum. son bir haftadır inanılmaz mutsuzum, inanılmaz durgun ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak yorgunum. yorgunluğumun hiçbir sebebi yok 1 buçuk aydır virüs muhabbetine evden çıkmadım, artık dışarı çıkmaya korkuyorum yıllar önce kurtulmak istediğim ve kurtulduğum eski halime geri dönmüş gibiyim. hiçbir arkadaşımla bağlantı kurmuyorum, yazdıklarında cevap vermiyorum, tüm sosyal medyadan elimi ayağımı çektim, sadece yatıyor, yatıyor ve yatıyorum. uyku düzenim o kadar bozuldu ki öğlen 1de uyuyor akşam üzeri 5te uyanıyorum (4 saat). sosyal fobimin geri gelmesinden çok korkuyorum bu hastalığı yenmek için yıllarımı verdim. aynaya bakınca tanıyamıyorum kendimi, çıkış yolu da aramıyorum belki geçici bir süreç ama kendimi iyi hissetmiyorum.


 • iruneachanadam

  böyle anonim platformlarda karşılaşılan taciz edici durumları garipsemiyorum artık. öncelikle yazar arkadaşıma geçmiş olsun diyorum. anonimliğine güvenen potansiyel sapıklarla dolu bir mecradayız yanlış anlaşılmasın sadece burayı kast etmiyorum. anonim olduğumuz her yerde nasılsa kim olduğum bilinmiyor diye önünüze geleni taciz ediyorsunuz. keşke burada da sokakta davrandığınız gibi davransanız. oysaki bir kez savcılığa suç duyurusunda bulunmaya bakar kim olduğunuzun ortaya çıkması. sözlük moderasyonunun ilgileneceğini düşünüyorum. tekrar geçmiş olsun
 • pek bir şey yok