engelleme seçeneklerikalemiye kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


kalemiye kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


kalemiye kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • serdar kılıç

  Beyaz yakalı, iş merkezlerinde çalışan; trafikten bunalınca trafiğin de kötüsü toplu taşıma ile işe gidip gelen büyükşehir insanının hayallerindeki hayatı yaşayan, tanıtan insan.
 • blog yazmak

  Her ne kadar ülkemizde Seo, Webmaster, Wordpress gibi konular üzerine yazılanların başarılı olduğu (adam seo yazıyor, başarılı olmasın mı?) bir eylem olsa da, güzel olan bir aktivite. Türkiye'de sosyal medya gelişimini biraz yavaşlattı. İnsanlar Facebook'ta, Twitter'da beyanat vererek yazma ihtiyacını biraz da olsa giderir oldu. Ama ben uzun vadede yine de blog yazmanın internet alışkanlıklarında önemini en az kaybeden olduğunu düşündüğümden yükselişe geçeceğini düşünüyorum.
  Pekçok blog çeşidi var şu anda. Yemekten, el işlerine, seyahatten, kitaplara kadar... Blog dünyasının güzelliği de burada... Hoşunuza giden her konuda ilgi duyabileceğiniz bir blog mevcut. Blog yazma konusunda da en büyük eksik ise bence ülkemizde yazar, şair, gazeteci eetiketli insanların bu işten bihaber olmaları. Belki de yazdıkları her kelimenin paraya dönüşmesini istiyor, belki de defalarca üstünden geçtikleri metinlerin dışına çıkmak istemiyorlar.
 • ahmet hamdi tanpınar

  Oğuz Atay'ın Selim'inin amcası formatında Suat karakterinin yaratıcısı, Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Sahnenin Dışındakiler, Aydaki Kadın romanlarının müellifi. En büyük etkiyi Yahya Kemal'den almıştır. Mürşidinin birisi Yahya Kemal, diğeri ise Bergson'dur fikir olarak. Hem şiir, hem romanlarında ustalık derecesinde rafine bir zevke sahip olduğu müziğin etkisi hissedilir. Meselâ, Huzur'u okurken eğer daha önce dinlediyseniz Itri'nin Neva Kâr'ı kulaklarınıza gelir.
  Okumayan arkadaşlar, okuyun üstadı. Bu değer yüzlerce yıl sonra dahi unutulmayacak bir adam. Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü mesela okuyun, bir adamın yoktan yere nasıl popüler olabileceğinin tarihini yazmıştır. Ama beni en çok etkileyen, hatta en çok etkilendiğim okuduğum bütün yerli ve yabancı romanlar içerisinde Huzur'dur.
  Ruhu şad olsun.
 • mercimek çorbası

  Gaziantep mutfağında ülke genelinde ezogelin diye anılan şekliyle ve ayriyetten mercimek unuyla sarımsak kullanılarak yapilan çorba.
  Zengini de fakiri de sevindirir, hiçbir ana yemekle tat çatışması yaşatmaz, candır yani.