engelleme seçeneklerijefferson kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


jefferson kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


jefferson kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


309· 0· 0· 0· 2789 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sözlükte en çok entry girilen başlıklar

  Eğer admin sezer yayınlarsa bunları tüm tazarlar bunca zaman ne halt yemiş herkes görür. Biraz bahsetmek gerekirse; ilk sırada tabiki saçma sapan blogalrınızın beleş reklamını yaptığınız bugünkü blogum.
  Ardından çok tünsel itiraflarda bulunduğunuz blog söLük itiraf.
  Yaratıcı önerilerinizle blog sözlük için öneriler başlığı.
  Ve muhteşem önemli şahsiyetlerinizle sosyal medya hesaplarını içren başlıklar.
  Diye gider
  Sözlüğe olan onca emeğimin karşılığı olarak sezer beyden son arzum bunu yapmasıdır.
  Blog sözlükte en çok entry girilen başlıkları çoktan aza doğru sıralayan bir liste.
 • ghulabania'nın uçurulması

  deniz gezmişi hatırlatmıştır bana.
  sözlükte herşeye insanca tepki verip şikayetlerimi insanca dile getirdim ama bu kadarı fazla. sözlükteki kemik yazarladandı arkadaş. iki satırlık entryleri yoktu, sağlamdı. facebook fotoğraflarının altına yorum yaor gibi entry girmiyordu. kemik kitle diye bahsettiğim kesim zaten toplasan 10 kişi yok gerisi yalan. hatta hiç çekinmeden bir kaçını paylaşıyım;

  azazator
  doğrudan demokrasi uyugulaması
  5eçeyrekkala
  sekizincivecihi
  devrik devrimci
  timsword
  gereksizadam
  çıplakyazar
  ve son olarak
  ghulabania(idi)
  can dostum
  waitsullah
  birazdan okuyacağınız yazı üstte belirttiğim yazarlardan hiçbirine itafen değildir. onaların yeri ayrıdır. sözüm diğerlerine.
  bunlar dışındaki yazarlar. blog reklamı yapapıp boş boş forum kasmaya gelmişler. tanımdan heberleri yok.
  hepsi dunning kruger sendromu'dan müzdarip. bloglarınızda bomboş ayrıca heberiniz olsun. aralarında işe yarar olanlar sezerin, çıplakyazarın ve lacivertin blogları gerisi bi halta yaramaz hepsine baktım. sözlük yazarı olmak birikim ister. donanım ister. entellektüellik ister. saydığım yazarlar dışında hiç birinizde yok bunlar haberiniz olsun.
  ben 19 yaşında bir öğrenciyim bu yaşımda çoğunuzdan daha olgunum bukadar da netim. sözlükte aktif olan çoğu yazarla az çok muhabbetim vardı çıkardığım sonuç budur. hepiniz yukarda linkini verdiğim sendromdan müzdaripsiniz.
  şimdi sezerden son isteğim beni de uçurmasıdır.
  yukarda saydığım yazar kardeşlerimi yoldaşlarımı abilerimide arkamdan bekliyorum haberleri ola. severim hepsini ayrı ayrı. biz gidersek bu sözlük biter haberiniz olsun.
  şimidi siz gidince daha güzel olacak diyenlere; bi bakın bizden önceki başlık ve entrylere derim. güzel olacağı kesindir ama cehalet içinde geçer burası popüler kültür zırvalarsınız anca.
  şimdiye kadar tüm entrylerimi imlaya, yazım kurallarına uygun girdim. bu kuralsız son entrymde size armağan olsun.
  boş bloggerlar.
  buda ghulabania'nın bende bi isteğidir.

  cahillikle ve popüler kültürle kalın hatta içinde boğulun.
  sezerden son bir isteğim de sözlükte en çok entry girilen başlıkları çoktam aza sıralayan bi liste yapmasıdır. ne halt yediğinizi o zaman görürsünüz.

  ayrıca demirchess malın tekidir. haberiniz ola bi kaç mal daha var adları aklımda değil.

  yukarıda nicknamelerini belirttiğim yazarların hepsinden bu fevri entry için özür diliyorum beni unutmasınlar diyorum. bu sözlükte bu vakte kadar sabredip durduysam onlardan daha fazla şey öğrenmek içindi ve dostluğun ne olduğunu bile insanlardı. sezer uçur beni

  not: şimdiye kadar girdiğim bütün entryler, sözlükte online olduğum bütun süre mobil bağlatıylaydı. yaptığım iş zordu yani. ben öyle gönül koymuştum bu işe.

  Tek yol devrim.
  Yaşasın marksizm.

  Edit: mallara bi ekleme daha
  bloggokhantekin
 • ghulabania

  Deniz gezmişi hatırlatmıştır bana.
  Sözlükte herşeye insanca tepki verip şikayetlerimi insanca dile getirdim ama bu kadarı fazla. Sözlükteki kemik yazarladandı arkadaş. İki satırlık entryleri yoktu, sağlamdı. Facebook fotoğraflarının altına yorum yaor gibi entry girmiyordu. Kemik kitle diye bahsettiğim kesim zaten toplasan 10 kişi yok gerisi yalan. Hatta hiç çekinmeden bir kaçını paylaşıyım;

  Azazator
  Doğrudan demokrasi uyugulaması
  5eçeyrekkala
  Sekizincivecihi
  Devrik devrimci
  Timsword
  Gereksizadam
  Çıplakyazar
  Ve son olarak
  Ghulabania(idi)
  Can dostum
  Waitsullah
  Birazdan okuyacağınız yazı üstte belirttiğim yazarlardan hiçbirine itafen değildir. Onaların yeri ayrıdır. Sözüm diğerlerine.
  Bunlar dışındaki yazarlar. Blog reklamı yapapıp boş boş forum kasmaya gelmişler. Tanımdan heberleri yok.
  Hepsi şu sendromdan müzdarip. Bloglarınızda bomboş ayrıca heberiniz olsun. Aralarında işe yarar olanlar sezerin, çıplakyazarın ve lacivertin blogları gerisi bi halta yaramaz hepsine baktım. Sözlük yazarı olmak birikim ister. Donanım ister. Entellektüellik ister. Saydığım yazarlar dışında hiç birinizde yok bunlar haberiniz olsun.
  Ben 19 yaşında bir öğrenciyim bu yaşımda çoğunuzdan daha olgunum bukadar da netim. sözlükte aktif olan çoğu yazarla az çok muhabbetim vardı çıkardığım sonuç budur. Hepiniz yukarda linkini verdiğim sendromdan müzdaripsiniz.
  Şimdi sezerden son isteğim beni de uçurmasıdır.
  Yukarda saydığım yazar kardeşlerimi yoldaşlarımı abilerimide arkamdan bekliyorum haberleri ola. Severim hepsini ayrı ayrı. Biz gidersek bu sözlük biter haberiniz olsun.
  Şimidi siz gidince daha güzel olacak diyenlere; bi bakın bizden önceki başlık ve entrylere derim. Güzel olacağı kesindir ama cehalet içinde geçer burası popüler kültür zırvalarsınız anca.
  Şimdiye kadar tüm entrylerimi imlaya, yazım kurallarına uygun girdim. Bu kuralsız son entrymde size armağan olsun.
  Boş bloggerlar.
  buda Ghulabania'nın bende bi isteğidir.

  Cahillikle ve popüler kültürle kalın hatta içinde boğulun.
  Sezerden son bir isteğim de sözlükte en çok entry girilen başlıkları çoktam aza sıralayan bi liste yapmasıdır. Ne halt yediğinizi o zaman görürsünüz.

  Ayrıca demirchess malın tekidir. Haberiniz ola bi kaç mal daha var adları aklımda değil.

  Yukarıda nicknamelerini belirttiğim yazarların hepsinden bu fevri entry için özür diliyorum beni unutmasınlar diyorum. Bu sözlükte bu vakte kadar sabredip durduysam onlardan daha fazla şey öğrenmek içindi ve dostluğun ne olduğunu bile insanlardı. Sezer uçur beni

  Not: şimdiye kadar girdiğim bütün entryler, sözlükte online olduğum bütun süre mobil bağlatıylaydı. Yaptığım iş zordu yani. Ben öyle gönül koymuştum bu işe.
 • çocukluk hayalleri

  Saf bir dimağın ürünü, tüm kurallara aykırı, gülümseten hayallerdir.
  Kişisel bir kaç örnek;
  -Kayan yıldızı arayıp bulmak ve eve getirmek.
  -uçaktan bulutların üzerine atlamak.(tabiki bulutlar pamuktan)
 • gerçek

  Tüm insanlık olarak Emin olamayacağımız, hiçbir zaman hakkında ortak bir kanıya varamayacağımız; yaşamsal süreç içerisinde kişinin edindiği zihniyet, düşünce, bilgi birikimi ve en önemlisi bakış açısına göre değişicek birşeydir gerçek.
  Bu bağlamda az önce gerçek hakkında girdiğim tanımda, bir başka bakış açısı için bir hiç sayılabilir.
  Bir nesneyi ele alalım, dünya üzerinde her kültürde var olan ve her kültürün kendine ait dilinde başka bir isim verdiği bir nesne olsun.(bu neredeyse bütün nesneler için geçerlidir.) şu an aklıma gelen en uygun nesne karşımda, masada duran bardak. Bardağı ele alırsak eğer; her kültüre ait dillerde bardak için farklı bir isim vardır. (örn: türkçe bardak, ingilizce glass gibi) peki tüm bunları düşündüğümüzde gerçek olan isim hangisi? Bence gerçek olan yok. her insanın, biraz daha genellersek her halkın ve kültürün yaşantı ve toplumsal değerlerine göre bakış açısı var ve nesnelere verilen isimler, onlara yüklenen duygusal yada kutsal anlamlar o kültürün toplumsal değerlerine ve yaşantısına dayalı bakış açısına göre şekillenir.
  Buradan toplumsal bir sonuca varacak olursak eğer. Toplumların yada kişilerin birbirleri üzerinde uyguladıkları; dinsel, zihniyetsel, kültürel ve ideolojik açıdan kendi gerçeklerini bir başkasına dayatma baskısı saçmadır.
  bir insanın başka bir insana kafasında kabul gördüğü gerçeği kabul ettimeye çalışması, İngiliz halkının kendi dillerinde glass dedikleri nesneye, tüm dünyanın da glass demesi için savaş açması gibi birşeydir. (saçmalığı siz düşünün artık)
  Benim şuan gerçek hakkında söylediğim düşüncelerim dahil, bir varlık hakkında bütün düşünceler subjektiftir ve kişiden kişiye değişir. Bir insanın kendi kafasındaki gerçeği, bir başkasına dayatması pekte akıl kârı bir olay değildir.
  Sözlük için bir sonuca varacak olursak ise;
  Her hangi bir konuda (din, siyaset, felsefe, ideolojik, tinsel vb.)açılmış bir başlığın altına girilmiş bir entry, sırf sizin o konu hakkında hakkında gerçek kabul ettiğiniz düşünceye uymuyor diye o entrydeki düşünce ve o düşüncenin sahibi yazar üstüne, kendinize ait gerçeğinizi dayatan ve fütursuzca saldırı içeren bir entry girmek saçmadır.
  Çözüm olaraksa hoşgörü der çekilirim. • tanım

  Tdk'nın "Bir kavramın niteliklerini eksiksiz olarak belirtme veya açıklama, tarif" olarak tanımladığı kelimedir tanım.

  Yukarıda yapılan tanım dahil bütün tanımlarda bir kısır döngü vardır aslında. Fakat bu tanımın yapılamaz yada gereksiz bir şey olduğuna kanıt veya gerekçe değildir. Tanım bir kısıtlamadır özünde. Çünkü; bir tane olan gerçeği, kişilerin yorumlama şekli herzaman farklıdır. Hiç bir şeyin kabul edilir bir tanımı yoktur kişilere göre subjektif tanımları vardır.
  Bu doğrultuda içinde bulunduğumuz sözlük bu felsefeye uygun çok güzel bir mecradır. Bir varlığın, düşüncenin, olayın, olgunun ve benzeri şeylerin farklı dimağlara ait tanımları içeren, güzide yerlerdir sözlükler kıymetini bilelim, kendimize göre tanımlayalım.
 • illuminati vb.'nin kapitalist oyunu olma ihtimali

  Kapitalist ve paraya tapınan kişilerin, güçlerinin müdafa ve istikbalini sağlamak için illuminati gibi spekülasyon örgütler ve oluşumlarla algı yönetimi yapıyor ve insanların zaflarından biri olan popüler kültüre yönelim etkenininden yararlanıyor olabilme ihtimalleridir.

  İlluminati ve türevi hedelerin, İnsanların ilgisini neyin çektiğini çok iyi bilen stratejik ve analitik düşünebiken kişiler tarafından ortaya atıldığını düşünmüşümdür hep.

  Ama kafamda şöyle de bir soru vardır;

  Bahsi geçen illuminati ve kapitalistler ele alındığında ikisi de güce tapan oluşumlar. Tek fark illuminati'nin daha mistik, gizemli ve tehlikeli görünüyor olması(kapitalistler daha tehlikeli aslında da neyse). Buna dayanaraktan ikisinin de aynı şeyler yada kişiler olabilme ihtimali nedir?
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok