engelleme seçeneklerijdsezer kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


jdsezer kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


jdsezer kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


502· 0· 0· 0· 200 gün önce
tüm blog yazarlarını bir araya getirmek için bir (bkz: discord blogger) kanalı açılabilir. umarım admin okur
tüm blog yazarlarını bir araya getirmek için bir (bkz: discord blogger) kanalı açılabilir. umarım admin okur
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • glokom

  "Göz Tansiyonu" veya halk arasında "Karasu Hastalığı" olarak adlandırılan glokom, göz içi basıncının yükselmesi sonucu oluşan göz siniri harabiyeti şeklinde tanımlanır. Sık gözlenen, erken tanınıp tedavi edilmediği durumda kalıcı görme kaybına yol açan bir göz hastalığıdır.
 • maküla

  (bkz: Makula), retina dediğimiz görmeyi sağlayan göz tabakamızın merkez bölgesidir. Okumak, araba sürmek gibi keskin görme gerektiren işleri yapmamızı sağlar. Makula deliği ise makulanın tam ortasında (merkezinde) oluşan deliktir. Makula hastalıkları arasındadır ve göz arkası delik yada makuler hole olarak da bilinir.
 • banka teminat mektubu nasıl alınır

  Teminat mektubu almak için bir banka şubesine gidip başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Bu kadar basit gibi dursa da dediğimiz gibi banka ile önceden belirli bir güven ortamı sağlamanız gerekiyor. Yani daha çok birçok sefer banka ile çalışmış olmanız gerekiyor.
 • poliçe

  Sigorta poliçesi, bir sigorta sözleşmesinin koşullarını içeren belge. Poliçe, sigorta sözleşmesinin varlığı için bir şart değildir. Diğer bir deyişle, ortada bir poliçe olmasa da sigorta teminatı var olur ve sözleşmenin tarafları hak sahibi olabilirler. Vikipedi