engelleme seçeneklerihyacinthuss kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


hyacinthuss kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


hyacinthuss kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (358)
104· 17· 13· 0· 5 gün önce
Yeni bir gün doğuyor bulutların arasından. Aheste aheste, bir o kadar da kararlı. Dünün yaşanmışlıklarını bırakıp ardında yepyeni yaşanacaklara hazırlıyor bizi. Bir yirmi dört saat daha bitip yaşanacakların yerini tekrar “yaşanmışlıklara” ...devamını oku
Yeni bir gün doğuyor bulutların arasından. Aheste aheste, bir o kadar da kararlı. Dünün yaşanmışlıklarını bırakıp ardında yepyeni yaşanacaklara hazırlıyor bizi. Bir yirmi dört saat daha bitip yaşanacakların yerini tekrar “yaşanmışlıklara” bırakacağı bir güne. Gelecek zaman ekinin adım adım şimdiki zamana, daha sonra da geçmiş zamana dönüşeceği bir güne.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blog sözlük itiraf

  Bir süredir çok yorgunum. Bir hafta sonra kalacağım aparta yerleşmeye gideceğim ama o kadar istemiyorum ki gitmeyi. Zaten bütün yaz boyunca çalıştım. Üstüne üstlük ruhsal bunalımlarım da eklenince sanki bir boşaltılmışlık durumu oldu üstümde. Bitik pil gibi hissediyorum kendimi. Okullar da açılacak ama hiç istemiyorum aslında. Pandemi denen bok çukuru sağ olsun, sıfır verim alarak neredeyse kaldım tüm derslerden.

  Şöyle bir ay kadar herkesten uzaklaşıp yalnız başıma bir yere gitmek ve kafa dinlemek istiyorum ama yok. Hem okul, hem yapmam gereken işler, hem de sorumluluklarım var çünkü. En önemlisi de en gerekli anda sanki hiçbir şey yokmuş gibi beni yok sayan insanlar, bir güncük kendime vakit ayırayım desem sanki dünya yıkılıyormuş da benden başka kimse kurtaramayacakmış gibi duvar örecekler önüme biliyorum.

  Çok sıkıldım ve bıktım artık.
 • kilo almak

  Karantinanın başlarında benim de maalesef yaptığım eylem. O kadar ne yapacağımı bilmiyordum ve zaman geçmek bilmiyordu ki her dakika sırf vakit geçip bir şeyle meşgul olayım diye kendimi yemek yeme batağında buluyordum.

  Ağır oldu tabii sonuçları. Zaten stresten sezon başında bir 3-4 kilo almıştım daha da almayayım diye dengelemeye çalışıyordum, oldu o rakam sana on.

  Neyse ki verdim. Poğaça yanaklarımın yerini aynadan bana selam çakan elmacık kemiklerim ve avurtlarım aldı on aydır :)
 • nesquik

  Çocukken çok sevdiğim ama artık ölsem yemeyeceğim, sözde “kahvaltılık” hede. Bence tam bir kimyasal ve boş karbonhidrat bombası.

  Bir de bunun bir üvey kardeşi var ki aman Yarabbi. Coco Pops mudur denir ikisinin de paketini açtığınız zaman leş gibi bir motor yağı kokusu sarıyor her tarafı. Bildiğiniz motor yağı kokuyorlar.

  Mis gibi türk kahvaltısı var, hiçbir şey eksik değil içinde. Böylesine güzel bir yiyecek ve beslenme kültürümüz varken bunları severek yiyen net salaktır zaten.
 • sözlük yazarlarının uyudukları en ilginç yer

  Mahzendeki kullanılmayan yatak minderi.

  Ergenliğimin aşırı yıllarında ailemle çok büyük bir kavga etmiştik ve burnum sürtsün diye olacak herhalde, yaka paça evden atılmıştım. Dışarıda da gidecek bir yerim olmadığı için son çare bodrum katına inmiştim. Kullanılmayan bir yatak minderi vardı naylonlu, yeni taşınacak olan insanlar eşyaları daha tam gelmediği için önden koymuştu galiba; bir koymuştum kafamı gerisi yok.

  Tabii mahzen soğuktan buz kesiyor, yan sitenin depo kısmında da emekli öğretmen bir çiftin kullanmadıkları eşyalarının arasında balıkçı yağmurlukları bulmuştum; donmamak için onu giyerek üç gün boyunca uyudum o döşekte. Hala unutmam. Zaten orada uyudum ya, uyuyamayacağım bir yer olduğunu sanmıyorum o taş gibi döşekten sonra. Tırs gelir tırs gider.

  Sonra mı? Eee şey. Eve döndüm tabii lan. Gururum buz kütlesi olma korkumdan üstün geldi.
 • dünyanın en çabuk biten şeyi

  Mutluluk.

  Hiçbir şey sonsuza kadar kalmıyor zaten. Biliyorum bunu ancak güzel şeyler daha bir çabuk bitiyor. Bir saniye önce gülüyorken, beş saniye sonra çok kolay ağlatabiliyor insanları hayat.

  Her güzel şeyin gibi, mutluluğunda sonu var. Belki olmayabilir en son biten şey ama “şey”leri arasındadır eminim.
 • sigara içen insanların en büyük sorunu

  Kokmaları ve çevrelerini de kokutmaları.

  İstediğin kadar temiz ol. Duşunu al, dişini fırçala. Yaktığın gibi zaten o duman üstüne başına siniyor. Kıyafet değiştirdin desen saçında bile kalıyor. İçen kişinin yanında insan varsa ve bir arada, aynı odada yaşıyorlarsa daha da kötü. O kişinin üstüne ve onun kıyafetlerine de siniyor aynen.

  Yazarken bile kötü oldum.
 • pek bir şey yok