engelleme seçeneklerihyacinthuss kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


hyacinthuss kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


hyacinthuss kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


113· 0· 0· 0· 61 gün önce
Yeni bir gün doğuyor bulutların arasından. Aheste aheste, bir o kadar da kararlı. Dünün yaşanmışlıklarını bırakıp ardında yepyeni yaşanacaklara hazırlıyor bizi. Bir yirmi dört saat daha bitip yaşanacakların yerini tekrar “yaşanmışlıklara” ...devamını oku
Yeni bir gün doğuyor bulutların arasından. Aheste aheste, bir o kadar da kararlı. Dünün yaşanmışlıklarını bırakıp ardında yepyeni yaşanacaklara hazırlıyor bizi. Bir yirmi dört saat daha bitip yaşanacakların yerini tekrar “yaşanmışlıklara” bırakacağı bir güne. Gelecek zaman ekinin adım adım şimdiki zamana, daha sonra da geçmiş zamana dönüşeceği bir güne.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • yazarların olası ölüm şekilleri

  ecelimle öleceğimi düşünmüyorum niyeyse. intihar edecek cesaretim olmasa da ve kendimi sevmiyorum desem de çok ben merkezci bir yapıya sahibim ama bu kendime odaklanan yapım kadar da aşırı uğursuz bir auram var, tüm felaketleri mıktanıs gibi çekiyorum sanki. yok böyle bir şanssızlık.

  spontane bir şekilde cinayete varan bir gaspa giderim diye düşünüyorum açıkçası. reflekslerim çok iyi olsa da dalgınlığım yüzünden trafik kazasına da kurban gidebiirim; şarampolden uçma fantazim var hatta :p en çoksa düşerek ölmekten korkuyorum ama yüksek bir yerden. sürünerek değil, bir anlık acıyla bitiyor ve tercih edilebilir aslında ama o bir anda gelen ve aşırı yüksek birimli acıyı düşündükçe bile tansiyonum düşüyor sanki.

  sonuç olarak ölmeyeceğim gebereceğim :d
 • blog sözlük yazarlarının hobileri

  Hobiden sayılıyor mu emin değilim ama sağlıklı beslenmek ve buna zaman ayırma çok hoşuma gidiyor. Yediklerimin içeriği; yağ, protein, karbonhidrat miktarı ve kalorilerini yazdığım bir defterim ve hesaplamak için kullandığım uygulamalarım da var. Böylece hem bedenime güzel bakmış oluyorum, hem aynada gördüğüm görüntü hoşuma gidiyor hem de mutfakta kendimi daha da geliştiriyorum.
 • hande erçel

  açık açık kıskanıldığını düşündüğüm kadın.

  tamam oyunculuğu aman aman iyi olmayabilir ama son yıllarda kendini geliştirdi. siyah inci disindeki son performansını bilenler halka dizisinden itibaren izlemişlerlese ya da izlerlerse dediğimi çok iyi anlarlar. bayılıyorsunuz boş yere insanları dibe çekmeye. kendi ulaşamadığınız hayalleriniz için, onları başarabilenlerin üzerine çamur atmaktan vazgeçin artık.

  bir diğer konu ise estetik. herkes botoks güzeli ya da estetik abidesi olduğunu sanıyor ama öyle değil. ben bandırmalıyım ve bu kız da gönenli. orta sondaydım galiba, annesini görmeye gelmişti ve o sırada yolu bandırma'dan geçmişti. dinlenmek için mi durmuştu bilmiyorum ama bizim okulun karşı çaprazında bir kafe var orada oturmuştu bir süre. çıktığında her yeri güneşin kızları dizinden dolan hayranları ve fotoğraf çektirmek isteyen kişilerle doluydu. hepsine çok kibar davranmıştı, youtubeda arada denk geliyorum o röportajlardaki naifliği ve kibarlığı sahte değil yani. insanları önemsiyor ve saygı duyuyor cidden.

  estetik konusu başka yere gitti devamını getireyim; o kalabalığın arasında gördüğümde televizyonda güzel görünüyordur, nasıl olsa yüz hatları ve şekli güzel demiştim ama hayır, kadın çok güzel. o zamanlar en fazla yirmi ya da yirmi bir yaşında falandı galiba ama rahatlıkla söyleyebilirim ki bariz bir şekilde tek yaptırdığı işlem bişektomi gibi duruyor, onun dışında belki biraz dişleriyle oynamıştır bilemeyeceğim ki yaptırdıysa bile sanırım doktoru çok iyi olmalı çünkü ufak tefek değişikler varsa da hiç göze batmıyor. o eski haliyle yeni hali arasında dağlar kadar fark olan ve twitter linçleriyle kapışacak bir tartışmaya konu olacak türden bir bıçak altına yatma yok anlayacağınız.

  ne diyeyim; balık etli halini beğeniyordum ama bu zayıflık çok yakıştı bence, iyice güzelliği ortaya çıktı kendisinin. oyunculuğunu hala geliştirmesi gerekiyor ama zaten ekran içinde olduğu ve kariyerinde yeni bir yükselişte olduğu için onu da halledebileceğini düşünüyorum.

  başarıları daim olsun.
 • blog sözlük itiraf

  Üniversite açılalı bir hafta oluyor ama hiçbir halt yolunda değil. Keşke diyorum, geçen yıl verseydim kendimi de enayi gibi yedi tane ders bırakmasaydım bu seneye. Okulda insanlara bir şey soruyorum, ya ağızlarının içinde mır mır cevap veriyorlar ya da hiç sallamıyorlar. O kadar yalnız hissediyorum ki kendimi. Acaba diyorum bu sene tekrar mı hazırlansam sınava da güzel bir yer tuttursam ama yok, çok geç kaldım. Ya tutunmam gerekiyor. Ya da tutunmam gerekiyor.

  Oda arkadaşım desem tam bir felaket. Tamam ikinci öğretimsin de öğlen üçe kadar da uyumazsın bütün gün ya. Oda resmen havasızlık kokuyor açamıyorum da camı uyuyor diye. İnsan yatağını toplamaktan da mı aciz olur? Oluyormuş demek ki. Ben o kadar özen göstermeye çalışırken o banyoda kıllar, klozetin içinde tuvalet kağıtları bırakıp duruyor. İki gün önce yıkandı ama havlusu hala sandalyede asılı. İnsanın biraz ortak yaşam alanlarına saygısı olmalı ama yok. Olmayınca olmuyor işte. İki gün önce içip hala tezgahta duran bira şişelerinden bahsetmiyorum bile. Şaka gibi ya. Neyle sınanıyorum böyle ben?

  O kadar doldum ki çevremde anlatacak hiç kimse yok. Anneme de anlatamıyorum, kadının zaten derdi başından aşkın bir de bana mı üzülsün?

  Tek dileğim şu bir yılı alnımın akıyla bitirebilmek. Bakalım o zaman neler olacak? Neler getirecek zaman bana?
 • blog sözlük itiraf

  Bir süredir çok yorgunum. Bir hafta sonra kalacağım aparta yerleşmeye gideceğim ama o kadar istemiyorum ki gitmeyi. Zaten bütün yaz boyunca çalıştım. Üstüne üstlük ruhsal bunalımlarım da eklenince sanki bir boşaltılmışlık durumu oldu üstümde. Bitik pil gibi hissediyorum kendimi. Okullar da açılacak ama hiç istemiyorum aslında. Pandemi denen bok çukuru sağ olsun, sıfır verim alarak neredeyse kaldım tüm derslerden.

  Şöyle bir ay kadar herkesten uzaklaşıp yalnız başıma bir yere gitmek ve kafa dinlemek istiyorum ama yok. Hem okul, hem yapmam gereken işler, hem de sorumluluklarım var çünkü. En önemlisi de en gerekli anda sanki hiçbir şey yokmuş gibi beni yok sayan insanlar, bir güncük kendime vakit ayırayım desem sanki dünya yıkılıyormuş da benden başka kimse kurtaramayacakmış gibi duvar örecekler önüme biliyorum.

  Çok sıkıldım ve bıktım artık.
 • pek bir şey yok