engelleme seçenekleriherkese benden burgu makarnası kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


herkese benden burgu makarnası kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


herkese benden burgu makarnası kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


41· 0· 0· 0· 721 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sözlük nickinden karakter okuma

  Çok çay seviyor. *Deli gibi. Manyak gibi. İçme artık yeter diyorlar dinlemiyor. Çay yok mu, şimdi bir çay olacaktı, bir çay içelim de kendimize gelelim modunda sürekli. En iyi çay hangisidir, nasıl demlenir bütün detayları biliyor. Bileğinde ince belli bardak dövmesi, odasının duvarında çaycı hüseyin fotoğrafı var. Geceleri çaaay diye bağırarak uyanıyor. Aile yorgun, komşular perişan. Bu yüzden sürekli baş ucunda bir termos var. Dil altı misali Kriz anlarında hemen açıp içiyor. Hem bedenen hem de kalben bağlı. Milli içkinin ayran ilan edildiğini dönemlerde bu duruma çok bozuluyor. günlerce kendine gelemeyip odasından çıkamıyor. bu süreçte işi iyice abartıyor. Bir bardak bitmeden diğerine geçiyor. Bu da bi sınavdır Yarabbi moduyla, kimse sevmese de ben severim seni diye diye çayyaş gibi ardı arkasına fondipliyor bardağını. İşte O gün bugündür çayyaş diye biliniyor alemlerde. Adın ne "çayyaş", nickin ne "çayyaş".

  *Yaaa arkadaşlar işte herkesin bi hayat hikayesi var. Bu arkadaşımız da bir çayyaş, bir çay aşığı. Ve bu giriden belli ettiğim üzere ben de sağlam bir işsizim.*)
 • düşün ki o bunu okuyor

  Baba, ikidir gece uykum kaçtı diye gelip bana saç ekim videoları açtırıyorsun sonra tüm gece rüyamda kel adamlar görüyorum. Her hafta saçını her açıdan çektirip telefon ekranına bakarak düşüncelere dalıyorsun. Telefonumda bir sürü senin kafanın her açıdan çekilmiş fotografı var. Biri albümümü açıp baksa rezillik ya. Hepimizin albümü senle dolu. Pardon, ahenkle dans eden saçlarınla diyecektim. Yeter artık kelini sevdiğim ektir şu saçı da sen de kurtul biz de!
 • patch adams

  imdb puanının çok yüksek olmamasına rağmen, hakkında olumsuz bir yorumla karşılaşmanızın mümkün olmadığı film. Bu kadar olumlu yorumun etkisiyle yükselen beklentim karşılanmadı; ama yine de sevdim. Bir yerlerde yanlış giden şeyleri düzeltmeye çalışan o değerli insanlardan biri patch adams. Gerçek hayatta yaşayan bir adam aynı zamanda. Film; doğruluğuna inandığı farklı tedavi yöntemlerini uygulamaya çalışan renkli kişilik patch adams’ ın bu süreçte yaşadıklarını anlatıyor. robin williams bu rol için biçilmiş kaftan olmuş. Her zamanki gibi başarıyla canlandırıyor karakteri. Patch adams, Ölü ozanlar derneğini izledikten sonra bu kadar hayatı seven, idealist tipleri başarıyla canlandırmış birinin intiharına insan daha bir şaşırıyor.
 • eşkıya

  yayınladığı dönemde gişede izlenme rekoru kırmış, türk sinemasının dönüm noktası olarak kabul edilen, 1996 yapımı bir yavuz turgul filmi. Filmde oyunculuklar çok iyiydi; özellikle şener şen, uğur yücel, kamran usluer döktürmüşler. Senaryosu da baya hareketli. Hiç bu kadar aksiyonlu bir dram filmi izlememiştim. Filmde tempo hiç düşmediği gibi sürekli yükseliyor. İzlerken o kadar çok acıya ve zalimliğe şahit oluyorsunuz ki film bitiminde içinize bir öküz oturmuşluk hissi olması normal; ama bana daha ziyade bir ferahlık verip, yaşadığım hayata şükrettirmişti.
 • sanata başla

  Sanat eserlerinin temel düzeyde ve başarılı bir şekilde incelenip yorumlandığı bir blog sayfasıdır.
  Önceden her hafta bir eser incelenirdi. Şimdi bu sıklıkta olmasa da halen güncelliğini koruyan ve bu yıl 5. Yılını dolduran güzel bir blog.
  İlginiz varsa, takip etmeniz halinde sanat tarihi noktasında azımsanmayacak bir bilgiye sahip olursunuz.

  bu da linki