engelleme seçeneklerihemera kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


hemera kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


hemera kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


20· 0· 0· 0· 472 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • 1000kitap.com

  bundan birkaç sene önce crazydiamond aracılığıyla tanıştığım, kendimce faydalı bulduğum ve keyif aldığım sanal kütüphane ortamı. sosyal bir platformmuş gibi düşünmektense arşiv gibi kullanmak daha verimli oluyor. benim gibi unutkan biri için okunmuş kitapların en akılda kalıcı sözlerini listelemek ve ufak ufak eleştiriler yazmak hatırlamayı kolaylaştırıyor. tavsiye edilir fakat şiddetle tavsiye edilmez.
 • afyon

  yemekleriyle, insanıyla*, havasıyla, kalesiyle ve en çok da konaklarıyla kalbimde yer eden şehir. mevlevîlik'in ikinci kalesidir. insanı öğrenciyi pek sevmez ama misafiri, turisti sever. her bir konağı mutlaka tarih içerir. kırkikindi yağışları meşhurdur. ayrıca kar yağarken şimşek çakan nadir karasal bölgelerdendir.

  camilerini ve konaklarını gezmeniz, kaleye karşı kahvaltı yapıp kale yolunun başındaki amcadan semaver çayı içmeniz ve erenler denilen bölgeye adım dahi atmamanız şiddetle tavsiye edilir.

  DİKKAT!!!
  her an önünüze "gatmer yin mi guzzum" ve "bükmeğm daze daha, yeycen mi?" diyen teyzeler çıkabilir.
  DİKKAT!!!
 • gençliğe hitabe

  gündem dolayısıyla kendimi kaybolmuş ve ümitsiz hissettiğim her an bana tünelin ucundan görünen ışık. her okuduğumda sırtım sıvazlanıyormuş gibi hissettirir. neredeyse 100 yıl öncesinden günümüze tuttuğu fenerin yolumuzu aydınlatması dileğiyle...
 • buders boğaziçiliden özel ders

  YouTube üzerinde faaliyet gösteren bir kanal.
  basitleştirilmiş anlatımı ve sınava yönelik soru çözümleri sebebiyle zamanla mühendislik ve matematik öğrencilerinin uğrak noktası haline gelmiştir.
  ama dikkatli olmakta fayda var, soru çözümleri daima yanlış. sınav anında falan kopya çekmek niyetiyle cevapları ezberleyip geçmemek lazım*
  nereden bildiğimi sormayın lütfen, konuşmak istemiyorum..
 • sınavlarda alınmış komik notlar

  03.
  gözümden kaçmadıysa eski hesabımda anlattım diye düşünüyorum bu hikayeyi ama bulamadım. güncelleyeyim hemen.
  efendim, bendeniz hemera, ortaokul hayatı boyunca 97'nin altındaki her nota 0 almışçasına karşı çıkmış bir ağlak velettim. ortalama üstü bir liseye başladım, okulun ilk günleri "ben sizden üstünüm" edasında takılıp herkese üstten üstten baktım. sınavlar başladı, müthişim, harikayım, hallederim. ama ufacık bir problem var: fizik! allah'ım yok böyle bir eziyet, kafam basıyor zannediyorum ama basmadığı aşikâr. kendi kendimi kandırıyorum anlayacağınız.
  sınav öncesi "kanka ben anlatırım sana yiaa", "olm bunu mu yapamıyosun sahiden", "yuh bu gidişle okuldan atarlar seni salak mısın?" diye caka satıyorum. neyse, başladı sınav. adım soyadım 5 puan, cepte. bunu hesaplıyorum sınavda, 5'in üstüne ne koysam kâr çünkü elimden gelen tek şey bu. sancılı kıvranışlar ve hocaya yuttururum belki diye kağıdı alakasız formülleri karalamayla geçen 40 dakikadan sonra teslim ettim kağıdı. iki hafta sonra e-okul'da gezinirken bir baktım 03. dedim "ne?"
  demiştim ağlak bir velet olduğumu, ayaklarım popoma vura vura anneme koşup gösterdim. annem de gülme krizi dinince dedi ki "yok kızım ya, ararız şimdi hocanı, böyle not mu olur?"

  anam, ah garip anam, garibe anam...

  tabi ben de annemden destek ala ala "tabi ya" diyorum, "böyle not mu olur canım? isim soyisim 5 puan bi' kere, kesin 93 gibi bisiler aldım!"

  neyse aradı annem, hoca da yarın gelsin göstereyim kağıdı falan demiş. çok eminim 73/83/93 gibi bir şey alacağım, göğüs kabarta kabarta yanlışını yüzüne vurup yargı dağıtmaya gidiyorum hocamın yanına. "hayır ya!" diyeceğim, "yanlışınız var hocam" diyeceğim, "isim soyisim 5 puan bir kere" diyeceğim...*
  ufak ve tatlı bir tartışmadan sonra kağıdım geldi önüme, ben kafa karıştırmak için formülleri falan gösteriyorum. "kızım sen gerizekalı mısın?" diyemediği için "ehe ehe bak şimdi güzelim o öyle değil ki, ehe" diyor kadıncağız. tüm ukalalığımla son kozumu oynuyorum: iyi de hocam isim soyisim bile 5 puan demiştiniz?!

  gelen cevap manidar

  kızım ben müneccim miyim? adını soyadını bile yazmamışsın ki!

  evet sözlük; o yüzleşme anında garanti gördüğüm 5 puandan bile mahrum kalmış ve bunu yüzüme vurulana kadar hiç ihtimaller içerisinde görmemiştim.