engelleme seçeneklerihbenol kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


hbenol kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


hbenol kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


1186· 0· 0· 0· 676 gün önce
Beni hemen anlamalısın, çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yaşarken anlaşılmaya mecburum.
Oğuz atay/tehlikeli oyunlar/hikmet benol
Beni hemen anlamalısın, çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yaşarken anlaşılmaya mecburum.
Oğuz atay/tehlikeli oyunlar/hikmet benol
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • bir yusuf masalı

  bir ismet özel başyapıtıdır. dinlememiş veya okumamış olanlara şiddetle tavsiye edilir. ayrıca aynı ismi taşıyan bir kitabı da vardır ismet özelin. kısa bir dedikodu ve yatırım tavsiyesi de bırakayım şuraya;

  ismet özel bu kitabı ilk yazdıktan sonra bir daha osmanlıca tefrika edeceğini ve sonrasında kitabı asla basmayacağını söyler. o osmanlıca tefrika da yayımlanmıştır. Hala bi kaç yerde bulabilirsiniz. Bence satın alın bi kasada saklayın. Hatta becerebilirseniz of not being a jew ile birlikte ismet beye imzalatın. Ama imzalamaz bence '*' yok yav ne denemesi. İleride çok para eder. Ama bence paha biçilemez bir parça olarak kitaplıkta durması daha evladır efenim.

  bir yusuf masalı'nın tam metnini de birisi bab bab ayırarak başlığa eklerse hayrına çok sevinirim. 15 sayfalık bir dilekçem olmasa ben de yapardım.
 • ilçe olması gereken iller

  açık ara hakkari'dir. yüksekova gibi düzlük ve gelişmiş bir ilçesi varken dağın başında bir yokuşa kurulmuş şehir merkezi mi olur?
  Ayrıca başlık sahibine yalova'yı yazdığı için kırgınım. Canım yalovam minik şehir belediyem. mis gibi ildir. ilçe kadar küçük de değiliz be abartmayın. :)
 • blog sözlük itiraf

  öyle bir yerdeyim ki sevgili sözlük; dibi görmeye de çok müsait zirveyi görmeye de.. ve bu ikisi arasıdnaki devasa boşlukta bir yukarı bir aşağı yuvarlanmaktan çok yoruldum. Sanıyorum ki bugünlerde dibe vurmuş olmanın can sıkıntısı var üzerimde. ayrıca seni böyle zamanlarda hatırladığım içinde özür dilerim.

  dilerim her şey yoluna girer ve gerçekten istediğim gibi yaşadığım bir hayat olur. Birtakım sorunlarla sefil bir hayatı geride bırakmanın ve bunun farkında olarak ölmenin korkusu beni yenmek üzere. ışık bir ışık nolur. kendime olan güveni değil ama inancımı geri kazanmam için bir ışık.
 • bu işi para için değil zevk için yapıyorum

  Sıkça kurduğum cümle. Ama işin komik kısmı bu değil.
  Bakın ben bu hayatı kendimce güzel yaşamayı beceren birisiyim. Kimsenin tercih dahi etmeyeceği şeyleri sırf özgür olduğumu hissetmek uğruna bazen de riskler alarak yapmayı çok seviyorum. Bu beni huzurlu yapıyor.
  Sorun şu ki bu işler ne olursa o an neyse planladığım şey... çevremdeki 10 kişinin 8i ya bunları videoya al bilmem napalım. Ya şunu yaz bi yere yollayalım.
  Bu benim için sorun değil. İnsanlara kibarca hobilerimi işe dönüştürürsem keyif alamaycağımı söyleyip geçiyorum kenara.
  Fakat işin ironik kısmı para kazanmak için yaptığım iş dolayısıyla insanlardan para istediğim zaman paragöz oluyorum.'*'