engelleme seçeneklerigingerbread kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


gingerbread kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


gingerbread kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


mod blog yazarı 2kohannesburg! (8559)
4103· 16· 0· 0· 8 gün önce
Başım köpük köpük bulut, içim dışım deniz,
ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda,
budak budak, şerham şerham ihtiyar bir ceviz.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.
Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda. ...devamını oku
Başım köpük köpük bulut, içim dışım deniz,
ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda,
budak budak, şerham şerham ihtiyar bir ceviz.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.
Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda.
Yapraklarım suda balık gibi kıvıl kıvıl.
Yapraklarım ipek mendil gibi tiril tiril,
koparıver, gözlerinin, gülüm, yaşını sil.
Yapraklarım ellerimdir, tam yüz bin elim var.
Yüz bin elle dokunurum sana, İstanbul'a.
Yapraklarım gözlerimdir, şaşarak bakarım.
Yüz bin gözle seyrederim seni, İstanbul'u.
Yüz bin yürek gibi çarpar, çarpar yapraklarım.
Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.

Dizelerini yazan şair.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • deli

  Refik Halid karay kitabı. Bu kadar leziz bir kitap olduğunu bilmeden okumaya başladım. Kitabın başında, kitaba ismini veren bir oyun var. Sonrasında yazarın o espirili kalemiyle okuma keyfine devam ediyorsunuz. Osmanlının son zamanlarında hayatımıza giren icatların topluk üzerindeki yarattığı şaşkınlığı da anlatıyor. Enfes. Böyle güzel yazarlar ile karşılaşınca günümüzde kendini yazar diye niteleyen insanları bi nebze sinir olduğum doğrudur.
 • trendyol

  instagram kullanıcılarını zengin ettiği kesin. herkes storysine trendyol linki ekliyor. Bu arada geçenlerde bir yerde denk geldim. O reklamlar için ciddi paralar alıyorlarmış.
 • otu boku eleştiren tayfa

  twitter semalarını mesken tuttukları kesin. Herkes herkese bir atarlı. Birinin yazdığına hemen gelen ters cevaplar ve kavgaya giden yazışmalar silsilesi gırla. Bizim türklerin en büyük sorunu da bu sanırım. Hep kendini haklı görmek. Sizinle aynı şeyi düşünmeyen insanlarla medeni bir şekilde tartışmak yerine işi yokuşa sürüp çirkefleşmeye bayılıyorsunuz.
 • blog sözlük'ün canlanması için gereken şey

  gelip üye olup, bir tanıdığa bakıp çıkacağım modunda olan yazarların da yazması. geçenlerde modlar bir şeyler yapsın diye mesaj aldım. Ne yapalım? üyelerin kafasına zorla silah dayatıp entry mi yazdıralım? Bir arada modlar başlık açsın diyenler vardı. Modu robot zannedenler var sanırım. Yok öyle bir şey. Biz de herkes gibi sadece yazarız. Onun dışında entryler bir yerimizde patlamasın diye hepsini okuyup, kurallara uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz.
 • blogspot

  blog yazmaya başladığım günden bu güne kullandığım platform. Yenilenen ara yüzü güzel mi, değil mi karar veremiyorum. Blog ismimle birlikte .blogspot uzantısı fazla olduğu için domain satın alıp uzantımı .com olarak değiştirdim. Bazen neden diğer alt yapıları kullanmadığım soruluyor. Alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor. zaten bana da yetiyor.
 • gece acıkması

  İnsanı ikilemde bıraktığı kesin. Yesen bir dert, yemesen ayrı. ben çözümü yoğurt içine peynir koyarak geçiştirmekte buldum. Peynirse sıfır yağlı, türkiye'de var olan lor peyniri gibi. Protein bakımından yüksek bir peynir. En azından az pişman olmamı sağlıyor.
 • corona ile mücadelemizin geldiği seviye

  Mücadelenden çok artık bir kabulleniş içerir. Buna seviye diyebilir miyiz bilmiyorum. Polonya cephesinde de işler pek iyi gitmiyor. Sayılır azar azar artış gösteriyor. Yaşadığım bölge için sarı alarma geçtiler. Eğer artış durmaz ise yeniden evlere kapanabiliriz.
 • eylül

  eylül ayında doğan kız çocukları için bir isim alternatifi olan ay. Anlamadığım şey neden sadece eylül ve nisan isim olarak tercih ediliyor. Neden Ağustos veya Mart değil.