engelleme seçeneklerigezergah kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


gezergah kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


gezergah kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


205· 0· 0· 0· 120 gün önce
*( üst edit )bu yazı bugün alt komşumla yaşadığım diaoloğu ve fırsat bulamayıp da söyleyemediklerimi konu alır.

Özellikle insanlarımızı kaybettiğimiz,her gün şehit haberleri görmeye alıştığımız ve bununla da yetinmeyip sosyal,siyasal,ekonomik,askeri ...devamını oku
*( üst edit )bu yazı bugün alt komşumla yaşadığım diaoloğu ve fırsat bulamayıp da söyleyemediklerimi konu alır.

Özellikle insanlarımızı kaybettiğimiz,her gün şehit haberleri görmeye alıştığımız ve bununla da yetinmeyip sosyal,siyasal,ekonomik,askeri alanlarla bir çok sorunumuzun baş gösterdiği bu dönemde, maalesef konuş konuş bitmek bilmeyen "Başkanlık" gündeminden zerre önem yitirmeyerek tartışılmaya devam ediyor.
Bildiğimiz üzere millet olarak; gencinden yaşlısına,esnafından profesörüne "uzman" olduğumuz siyaset hakkında bilimum ölçüde bir fikrimiz var.Komşu ziyaretlerinde, bayram merasimlerde, okullarda,sokaklarda, kafelerde siyaset hakkında konuşarak günlük limitimizi dolduruyor ve hayatımızdan 4 saat daha çalarak ertesi günkü tartışmayı bekleyip, günümüzü bu şekilde noktalıyoruz. Özgürlükçü bir insan olarak, demokrat bir hukuk devletinde yaşayan insanların ne konuşacaklarını, nasıl konuşacaklarını seçmek, hatta ve hatta halihazırdaki durumu ayıplamak, benim gibi 20 yaşında, hinterlandı sosyal medya olan ve fikirlerini burada dillendiren bir gencin haddi değildir.Lakin bu genç bilgisi olmayıp fikri olan bu insanlara bazı sorular sorup cevaplarını istemekte de hürdür.Ekte de bu durum bildirilmiş ve yaşanan diyalog yazıya dökülmüştür.
...
-Birinci olarak""Neden liderlerimiz durmaksızın çok güçlü olduğumuzu iddia ediyor ve neden biz bu başarıyı "Türkiye dışında" başka bir yerde göremiyoruz?"".
+ Çünkü cevabı çok basit de ondan. Türkiye'yi kıskanıyorlar.Osmanlı torunuyuz OSMANLI !!! Viyana'yı tekrar alırız diye günbegün düşünüyorlar. Nasıl hazmetsinler? Korkuyorlar.Kıskanıyorlar. Hem batı dediğin medeniyet tuvaletlerini yapmayı bile bizden öğrendi.
-Peki abicim nasıl oluyor da biz onların arabalarını kullanıp, onların mallarıyla yaşıyoruz?Neden tüm gençlerimiz oralara gitmek istiyor? Neden avro,dolar liradan değerli? Neden bizim üniversitelerimiz 300. 500. oluyor da onlar ilk sıradalar. Neden GSYİH' ları bizim 3-4 katımız?
+Bizle uğraşıyorlar da ondan. İlk başta PKK'yı çıkarttılar. Ermeni sorunuydu,Kıbrıstı falan filan.Şimdi de DAEŞ çıktı başımıza. Ama Osmanlı torunları yer mi ha? Evelallah Çanakkale'de nasıl kazandıysak yine kazanmayı biliriz. Bizim milletimize,liderimize güvencimiz tam.
-Ama abi bu adamların bizi kıskanması için bizim bunlarla denk ve ya yakın olmamız lazım.Bu adamlar neden gidip Gana'yı Zimbabve'yi değil de bizi kıskanıyorlar. Biz bu adamlar kadar güçlü değiliz ki.Eğer onlar kadar güçlü olsak gücümüzden çekinip PKK, ASALA, DAEŞ gibi örgütleri nasıl başımıza salsınlar. Ayrıca milli gelirimiz de çok az. Baksana gıda ve giyim dışında tüm ihtiyaçlarımızı onlardan sağlıyoruz.Adamlar yenilenebilir enerji kaynaklarıyla bir ülkeyi aydınlatıyor biz de hala benzini 5 liradan alıyoruz.
+Iı şey işte ya. Şey değil mi? Bir dakika beklesene."Hanım su faturası kaç geldi bu ay?." .....................................
Ee delikanlı okullar nasıl?
...
Değerli abicim ben sana söyleyeyim. Okullardan bir halt olmaz.Çünkü bu okullarda senin gibi insanların yetiştirdiği; fikir.ifade ve yaşama hakkı elinden alınmış, tek derdi devlet memuru olup da emekliliğinde "Doblo" hayali kuran, saçma sapan ütopik ideolojileri benimseyen öğrencilerle dolu. Okullarda senin gibi; öğretme amacı gütmeyen, tayinim çıkmasın diye hükumet lehine konuşan, tek mottosu "Maaşımı alayım da yerimde oturayım." diyen öğretmenlerle dolu.
Maalesef bu abi ve bunun gibi insanlarla dolu günümüz Türkiye'sinde, günlük yaşamın her alanında konuşulan konu sadece siyaset.Siyaset dediğim terminalojideki "siyaset" değil. Türkiye siyaseti. Sanattan spora, bilimden dine, kültürden insan ilişkilerine kadar işlemiş siyasetten söz ediyorum. Sürekli kendi kendine motivasyon verip aşırı ve gereksiz özgüvene sahip olan bir toplumla karşı karşıyayız.
Bu toplum ki; kadın haklarından yoksun, eğitimde yerinde bile sayamayan, kültür anlayışı şarkı yarışması ve magazinden ibaret,doğaya saygı vermeyen,yaratıcı ile kul arasına girip başka dinlere hatta mezheplere hatta ve hatta görüşlere dahi saygı göstermeyen bir toplum. Bu toplum ki kurucusuna nankörlük edip onun mirasını yerle bir eden bir toplum.

Bu toplum ki sonraki nesillerin dünyasında umuda açılan son pencerelere de zincir vuran bir toplum.

Etki alanı sosyal medyada olan 20 yaşındaki bir yurttaş.

niçin batı bizi kıskanıyor
  • pek bir şey yok