engelleme seçeneklerigace kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


gace kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


gace kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (337)
171· 51· 15· 5· bugün
sarp palaur veya sahne adıyla şanışer'in 13 Nisan 2018'de yayınladığı rap müzik albümüdür. Kendi cümleleriyle "dünyayı, sistemi, insanı ve insani duyguları klasikleşmiş çizgiden uzak; kendine has tarzıyla anlatan Şanışer, ludovico ...devamını oku
sarp palaur veya sahne adıyla şanışer'in 13 Nisan 2018'de yayınladığı rap müzik albümüdür. Kendi cümleleriyle "dünyayı, sistemi, insanı ve insani duyguları klasikleşmiş çizgiden uzak; kendine has tarzıyla anlatan Şanışer, ludovico ıı'de insanların hayatlarının arka planında çalacak müzikler değil; onları kendilerine getirecek bir manifesto sunmayı amaçlıyor."
Tracklist aşağıdaki gibidir:
1- intro
2- ben kimim
3- yanlışlara gidiyorum
4- yalnız kalır
5 - dünyadan alacaklarım var
6 - vatanım ıssız
7- yanıma gelmesinler
8- kaç kere öldün?
9- tarihimin günahları
10- beni bana yar etmezler
11- Şer'in atlası
12- adaletin yok
13- zamansız harp
14- bu sabah (ft. sokrat st)
15- sen varsın sen yoksun
16- ölüm aklımı çekmek üzere (ft. `sezgin alkan)
17- depresyon
18- kayıp (ft. sehabe)
19- outro
Albümü dinlemek için:
YouTube
spotify
tidal
Bana göre sadece son yılların değil türk rap müzik tarihinin en başarılı albümlerinden birisidir. Gerek müzikal gerek lirikal açıdan "aşmıştır"
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • 35 yaşına kadar evlenmezsem seninle evlenirim

  Orta yaşları yalnız geçirmemek adına yapılan anlaşmadır. 35 mi dedik hatırlamıyorum ama bir arkadaşımla bu minvalde bir anlaşma yaptık. Üzerinden 2 ay falan geçti biriyle çıkmaya başladılar. Üç buçuk yıl oluyor galiba hala beraberler. Anlatacaklarım bu kadar.
  (bkz: story of my life)
  Edit: bu arada anlaşmanın mantığı birini yedekte tutmak veya yedekte tutulmak değildir. Zaten böyle bir anlaşmaya taraf olup enayi gibi oturup 35 yaşını bekleyen birisiyseniz diyecek lafım yok. Burada olay iyi anlaştığınız, birbirinizi anladığınız ama sadece iyi arkadaş olduğunuz birisi ile "neden olmasın" deyip bir adım ileri gitmektir daha çok.
 • lisedeki en arka dörtlünün bugünkü durumu

  Bizim arka sıra dörtlü değil altılı yedili falandı aslında çünkü diğer yandaki arkadaşlar ile oyun oynardık, beraber kupon yapardık veya topluca edebiyat dersinde kış sezonu finallerini falan izlerdik. İki kişi matematik bölümünde şu an, biri mezuna bırakıp kazandı diğeri sınıfta kalıp başka bir yere taşınmıştı ilk yıldan yazmış. Ben hukuktayım diğer bölümler de bir tıp, bir işletme, bir mimarlık, bir hemşirelik. Bir de üçüncü kez mezuna bırakan var. Güzeldi bizim ekip
  (bkz: hukuk okuyorum)
 • müptezhel

  3 yıl önce bugün yayınlanmış olan ezhel imzalı Türkçe sözlü rap müzik albümüdür. İçerisinde reggae, trap, groove gibi elementler içeren lezzetli bir albümdür. Türkçe rapin kitlelere ulaşmasında en önemli rollerden birini oynamıştır. Albüm bir yaşına girmeden az evvel Ezhel şarkı sözlerinden dolayı tutuklanmış ve birçok tartışma yaratmıştır. Bana göre tüm eleştirilere rağmen janrının en iyi albümlerinden biridir.
 • pek bir şey yok