engelleme seçenekleriffw kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


ffw kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


ffw kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


ffw
1174· 0· 0· 0· 831 gün önce
halı, kilim, yorgan,paspas kenarı itinayla yapılır, 5 dk da teslim edilir.
halı, kilim, yorgan,paspas kenarı itinayla yapılır, 5 dk da teslim edilir.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • çiğ düşmesi

  Havadaki su buharının gece serinliğinde yoğunlaşması sonucu genellikle yerde, bitkiler üzerinde oluşan su damlacıklarıdır. Havanın daha da soğuması sonucu bu su damlacıkları kristalimsi bir yapıya dönüşür. Günümüzde ise en çok otomobil camlarında daha belirgin görülmektedir. Buna bazı yörelerde çiy düşmesi ya da çiğ yağması denilmektedir. Eş anlamı kırağı.
 • bakır

  geçiş grubunda yer alan kimyasal element. Bakır, dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunması nedeniyle geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesi, elektriği diğer bütün metaller içinde gümüşten sonra en iyi ileten metal olması ve endüstriyel önemi yüksek olan pirinç, bronz gibi alaşımlar yapması gibi nedenlerden ötürü geniş bir kullanım alanına sahiptir. Simyacılar tarafından element Venüs simgesi ile gösterilmiştir.
 • young deneyi

  Young deneyi olarak da bilinen çift-yarık deneyi, ışığın dalga özelliği sergilediğini gösterir. Fotoelektrik etkisi ışığın dalga özelliğinin yanı sıra parçacık özelliği de sergilediğini gösterir. Deneyin basit versiyonunda lazer ışını gibi bağdaşık (eş fazlı) bir ışık kaynağı, iki paralel yarık açılmış ince bir levhayı aydınlatır, ve yarıktan geçen ışık levhanın arkasındaki bir ekranda gözlemlenir. Işığın dalga doğası ışık dalgalarının iki yarıktan da geçerek girişim yapmasını, ve ekranda aydınlık ile karanlık bantlar oluşturmasını sağlar, ki bu sonuç ışık tamamen parçacıklı yapıda olsa beklenemez. Fakat, parçacıklardan veya fotonlardan oluşuyormuş gibi, ekranda her zaman ışığın soğurulduğu görülür. Bu durum dalga-parçacık ikiliği olarak bilinen prensibi ortaya koyar.
 • avokado yağı

  Avokado yağı, Persea americana'nın meyvesi olan avokadoların özünden elde edilen yenilebilir bir yağdır. Hem çiğ hem de yemek pişirmek için yenilebilir bir yağ olarak kullanılır, yüksek duman noktasıyla dikkat çeker. Ayrıca yağlama ve kozmetikte kullanılır.
 • soya

  baklagiller familyasından 1 - 1,5 m boyunda, kısmen sarılıcı, dallanmış, tek yıllık Doğu Asya kökenli bir bitkidir. Bitki, yenilebilir fasulyesi için yetiştirilir.
 • limon otu

  Limon otu veya limon melisa otu, Merkezî Avrupa ve Akdeniz bölgelerinde yetişen nane türü bir bitkidir. Beyaz çiçekleri bal arısını çektiği için genus ismi Yunancadan gelme "bal arısı" melissadır, yani oğulotu. 70–150 cm'ye kadar uzayabilir. Yaprakları hafif bir limon aroması verir.
 • pek bir şey yok