engelleme seçenekleriexpelliarmus kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


expelliarmus kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


expelliarmus kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


vox populi vox dei size onu sayfalarca anlatabilirim kim olduğunu. ve ne olmadığını da. hangi gülmesinin sahte, hangi gülüşünün doğal olduğunu da. yemeği lezzetli bulduğunda ekmek yediğini de. sevdiğini göz ucuyla takip edip utangaçlığından ...devamını oku
vox populi vox dei size onu sayfalarca anlatabilirim kim olduğunu. ve ne olmadığını da. hangi gülmesinin sahte, hangi gülüşünün doğal olduğunu da. yemeği lezzetli bulduğunda ekmek yediğini de. sevdiğini göz ucuyla takip edip utangaçlığından bunu belli etmemesini de. ve vox populi vox dei bana bir hayatı nasıl daha güzel, daha mutlu geçirilebileceğini gösteren güzel adam, hayat arkadaşı.(1000. entrymi en güzel onunla anlamlandırabilirdim.)
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • evli çiftlerin itici davranışları

  Aslında evlilik öncesi sonrası diye bir ayrım yapmak çok hoş değil. Göze sokmak için yapılan her davranış hayatın her anında aşırıya kaçan her davranış iticidir.
  Bakın ben çok sosyalim diye bildirim yapmak, yediğini içtiğini sosyal medyada aşırı paylaşmak bence son derece iticidir.
  İsmi lazım değil bir blogger ünlüsü instagram hesabında özellikle okuduğu kitaplar ve altını çizdiği satırlar için profil oluşturuyor. Yalnız bu kişinin itici diye adlandırılan davranışı bence kitap okuduğu anları video olarak kaydedip paylaşmak.
  Evliler için de böyle. Evlilik hazırlıklarını aşırıya kaçan eşyalar ile sırf gösteriş için abartıp göze sokmak, evlenince biz çok mutluyuz en mutlu biziz halleri de bence öyle. Evlenmeden önce özgürlük, bireysellik, kişisel zamanlar demek evlendikten sonra bayramda bizimkilere gidiyoruz değil mi diye baskı yapmak da böyle aslında sırf evlenmek için köprüden geçene kadar ayıya dayı demek değil mi?
 • fakir neden iphone alır

  asıl sorun bunun asıl üretildiği ülkede bu markayı satın alabilen kişilerin gelir aralığının ülkemize göre farklı oluşudur. ABD apple iphone fiyat listesi;
  iPhone XR 64 GB: 749 dolar
  iPhone XR 128 GB: 799 dolar
  iPhone XR 256 GB: 899 dolar
  iPhone Xs 64 GB: 999 dolar
  iPhone Xs 256 GB: 1149 dolar
  iPhone Xs 512 GB: 1349 dolar
  iPhone Xs Max 64 GB: 1099 dolar
  iPhone Xs Max 256 GB: 1249 dolar
  iPhone Xs Max 512 GB: 1449 dolar kaynak
  resmi rakamlara göreyse saatlik 7.25$ kazanan bir kişi (eyaletlere göre artıp azalabiliyor) kazandığı aylık ücretle hiç harcama yapmazsa bu listedeki fiyatlara sahip bir telefonu alabiliyor. ülkemizde 2020tl ile alabileceği en iyi cihaz belli olan bir kişinin bu telefonlara sahip olmak istemesi aslında zaten kaç yıl yaşayacağım bari bu da kendime lüks olsun mantığıyla hareket edip sahip olduğu bir cihazdır. Aslında fakir neden iphone alır demek yerine öyle bir çalışma ve ücret sistemi oluşturup benim ülkemde fakir bile iphone alır seviyesine gelmeliyiz. Hatta bırakın iphone modelini, dünya ile yarışabilir düzeyde marka ortaya koyup bunu dünyaya satmalısınız. Montaj model markalarla teknoloji ile yarışılmaz.
 • iot

  (bkz: İnternet of things)
  (bkz: nesnelerin interneti)
  Fiziksel dünyamızdaki nesnelerin çeşitli sensörler ile kablolu ve kablosuz bağlantılar kullanılarak internete bağlanabilme sistemine verilen isimdir. Nesneler ve sensörler iletişim kurmak için RFID, NFC, Wİ-Fİ, Bluetooth ve Zigbee vb. yerel kablosuz ağ bağlantı türlerinden birini kullanır. İnternet çıkışı ağ geçidi türünde cihazlarla sağlanır. Diğer yandan gene nesneler ve sensörler geniş alan ağlarına erişimde GSM, GPRS, 3G/4G/5G ve LTE gibi teknolojilerden yararlanır. Özetlersek; Nesnelerin İnterneti fiziksel cihazların, makinelerin, taşıtların binaların ve çeşitli elektronik ve/veya mekanik donanım ile yazılım içeren nesnelerin veri toplamak, dağıtmak ve iletişim kurmak için oluşturduğu ağ sistemidir. (Banger, 2018, s. 43)
 • siber güvenlik

  Siber güvenlik; enformasyonun izinsiz ve yetkisiz kullanımı, açıklanması, yok edilmesi, değiştirilmesi, enformasyona zarar verilmesine yönelik erişimleri engelleme ile enformasyonun korunması işlemlerini içerir. (Banger, 2018, s. 45)
 • otonom robotlar

  Otonom robot kavramı; içerdiği gömülü bilişim donanımı ve yazılımı nedeniyle yapay zeka uygulamaları gerçekleştirebilen, karar seçenekleri üretebilen, bunlarda uygun olanı eyleme dönüştürebilen, çevreden veri toplayan, başka akıllı ve bağlantılı nesnelerle bağlantı kurabilen makine olarak tanımlanır (Banger, 2018, s. 45).
 • pek bir şey yok