engelleme seçeneklerientrientist kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


entrientist kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


entrientist kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


1kher eve lazım (926)
1103· 130· 35· 1· bugün
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • abd'nin incirlik üssünü yunanistan'a taşıması

  yıllardır ne zaman gidecekler diye bekliyorduk. fakat dönem itibarı ile manidardır.
  sıfır dış sorun politikamızın çökmesi. yunanistan başta, komşularımızın türkiyeye karşı iyice bilenmesi. yunanistan, ab, akdeniz ittifakının türkiyeye karşı yaptırıma hazırlanması. ekonomik anlamda da iyice köşeye sıkışmamız. amerikanın türkiyeye ilaç satışlarını durdurma tehdidi. bütün bunlar hayra yorucu değildir. kaynak
 • raised by wolves

  yeni başladığım bilim kurgu dizisi. ilk kanım!tadı kaçmasın diye sadece felsefe atıyorum. --- spoiler ---
  primitif döemden geleceğe kadar savaşan, idealizm ve materyalizmin savaşı.
  --- spoiler ---
  senarist aaron guzikowski tarafından yazılmış, travis fimmel'ın başrolünde olduğu bir amerikan bilim kurgu-drama televizyon dizisidir.
  hbo daha çok dizi çekmelidir. farklı bir tadı var.
 • sözlüğe kan oturması

  sözlüklerden, hatta paylaşımın her türlüsünden; çeşitliği, muhalefeti, trajediyi, hikayeyi, kaldırırsanız kan oturur. suya sabuna dokunacaksın arkadaş! hepimiz bu geminin parçasıyız. ama yok tek düzelik olsun de. muhalif masum bir serzenişe dahi hazımsız yorumlar yap. milliyetçi söylemlerin dışında her türlü cümleye taş at. ergenler gelen gidene sataşsın. tehdit mesajı bile gördüm yahu. böyle bir ortamda bereket olmaz. akıllı olacaksın sadece hoşgörü değil. ekstra olarak, çeşitliliği davet edeceksin. insanlara saygı duyacaksın. övgü kelimesinden fazla yergi var yahu. linç var bir defa. haklı haksız gidenin bile arkasından sövgü var. manyak bir seri kötüleyen kitle var ki, sözlüğü en çok bunlar bitirdi. bu dalgayı tersine çevirmeliyiz. sevgi, saygı, hoşgörü ve daha önemlisi çok renklilik ile çoğalmalıyız.
 • pek bir şey yok