engelleme seçenekleriemmylou kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


emmylou kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


emmylou kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • 17 nisan 2017 sabahı hissedilenler

  16 Nisan 2017 referandumundan sonraki sabah hissedilendir. Tarafınıza göre dikte edilenin gerçekleştirilmesinden doğan huzur veya özgür iradenin getirdiği vebalin ağırlık hissi olabilir. Genellikle çaresizliğin ve her halukarda ülkenin yarısının verdiği rahatsızlık, yanma, batma veya kalp üzerindeki ağırlık olarak hissedilir. Göğsünüzden başlayıp sol omzunuza yayılır.
 • pernisiyöz anemi

  Vitamin B12 eksikliğinde meydana gelen anemi türüdür. Eritrosit sayısı azalır ve hacimce büyürler. Nedenleri başlıca vitB12 emilimindeki problemler olmak üzere çoğunlukla mide kökenlidir. Kuzey Avrupalılarda daha sık rastlanır ve diğer anemilerde olduğu gibi genel yorgunluk hissi görülür. Daha spesifik semptomları glossitis(dil iltihabı) ve paresthesia(anormal his-iğne batması gibi) 'dir. Kas içi cobalamin injeksiyonları ve ağız yoluyla vitB12 alımı tedavi için genel olarak yeterlidir.
 • blind guardian

  1984'te Lucifer's Heritage adı altında temelleri atılmış alman power metal grubu. ilk üyeleri Hansi Kürsch, Andre Olbrich,Markus Dörk ve Thomen Stauch'tur. J.R.R tOLKİEN'in Silmarillion'una atfedilen folk rock albümleri de vardır. bir aragorn mudur bilemesem de benim için orta dünyanın fatihidir.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok