engelleme seçenekleridenizcakmak kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


denizcakmak kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


denizcakmak kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100defans oyuncusu (18)
197· 2· 0· 0· 14 gün önce
Thoreau'nun Walden Gölü'nde yazdığı "Nerede ve Ne İçin Yaşadım" (Where I Lived and What I Lived For) kitabından sizler için hazırladığım 10 alıntıyı okuyabilirsiniz

https://www.denizcakmak.com/thoreaunun-nerede-ve-ne-icin-yasadim-kitabindan-10-alinti/
Thoreau'nun Walden Gölü'nde yazdığı "Nerede ve Ne İçin Yaşadım" (Where I Lived and What I Lived For) kitabından sizler için hazırladığım 10 alıntıyı okuyabilirsiniz

https://www.denizcakmak.com/thoreaunun-nerede-ve-ne-icin-yasadim-kitabindan-10-alinti/
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • içerik yönetim sistemi

  İçerik, sizin anlatmak istediklerinizi hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlayan fotoğraf/yazı/video/infografik gibi farklı girdilerdir. İçerik yönetim sistemi ise bunları düzenlemeyi ve düzenli biçimde hedefe ulaştırmayı amaçlar. Örneğin; sizin projenizi en iyi biçimde tanıtan sistemdir. Bir haber sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu durumda, haberler sizin içeriğinizdir. Bunlara yönetmeye yarayan sistem ise içerik yönetim sistemidir. Örneğin; benim bir kişisel bloğum var. Orada yaptığım paylaşımlar içeriği oluşturuyor. Orada kullandığım sistem ise içerik yönetim sistemi oluyor. (bkz: wordpress) kullandığımı varsayalım. Bu durumda, wordpress içerik yönetim sistemi olur, değil mi? İşte konu bundan ibarettir.

  (bkz: Content management system )
 • wordpress

  Dünya üzerinde bulunan 10 internet sitesinden en az 4'ünün kullandığı içerik yönetim sistemidir. KUllanım oranı ciddi anlamda yüksektir. Hatta, beyaz sarayın sitesi bile aynı altyapıyı kullanmaktadır. Kullanıcılara sunduğu hız ve basitlik ile ilgi çekmektedir. Hiçbir kod bilgisine sahip olmadan bir internet sitesi ortaya çıkarmayı sağlamaktadır. Ancak, elbette kod bilginiz bulunuyorsa sıradan kullanımın çok daha ötesine sizi sürükleyecektir. Kullanın ve kullandırın efendim.
 • leyla ile mecnun

  birçok kişi, dizinin başlamasını kötü olarak yorumladı. bana kalırsa, gayet iyi başladı. İlk 3 bölümü dikkatle izledim. Eski bir arkadaşla sohbet etmek gibi geldi. İzlerken kocaman kahkahalar atmayı beklemiyorum. Bu dizinin sıcaklığını hissetmeyi seviyorum. Gayet iyi başladığını görüyorum. İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Dizinin sevilmesinin nedenini ise kapsayılıcığı olarak görüyorum. daha önceden bahsetmiştim. Bana kalırsa, her türlü izlenir. Tavsiye ediyorum sözlük.
 • ekşi'de yazar olunca burayı terk edecek olmak

  saçma önermedir. Orada da yazarım. Hatta orada da birbirimizi takip edebiliriz.
  Bunu bir kenara bırakalım. Bana kalırsa ikisi ayrı kulvarlarda... Burada daha çok blog yazarları var. Bu nedenle, blog yazarının dünyasını hissedebiliyoruz. orada her kesimden insan var. Orası daha çok türkiye gibi. blog sözlük ise kadıköy gibi. İkisini de takip ediyoruz.
  Seçim yapmak zorunda değiliz. Burada yazar olanlar, orada da yazar olabilir. İstediği zaman orada istediği zaman burada yazar. Olay bu kadar basit.
 • tatil

  İnsanın yenilenmesini sağlayan keyifli zaman aralığıdır.
  Yenilenmek için ihtiyaç duyulan zamandır. Bünyeye iyi gelir. Ruhu besleyebilir.
 • hayal kurmak

  buraların hareketleneceğine dair hayallerim var. keşke her şey tersine dönse... Yeniden blogların devri başlasa... Herkes blog okumak için heyecan duysa ve blog yazmaya başlasa... Ne güzel olmaz mıydı?
 • sütlü kahve

  içimi rahat olan etkili kahvedir. hem süt tadını alırsınız hem de kahve... işte buna derler sütlü kahve... uyumadan önce bile içilebilir. Uykuyu kaçıracak kadar sert değildir. Blog yazarken de tercih edilebilir.