engelleme seçeneklerideli saçması kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


deli saçması kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


deli saçması kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


orijinal adı "o meu pe de laranja lima"

zeze'nin temiz kalbini yani vasconcelos'un temiz kalbini anlatan kitap. duygu yüklü anda okunursa gözünüzde belki yaş bile biriktirebilir. vasconcelos'un çok kısa bir süreçte yazması kendi hayatından ...devamını oku
orijinal adı "o meu pe de laranja lima"

zeze'nin temiz kalbini yani vasconcelos'un temiz kalbini anlatan kitap. duygu yüklü anda okunursa gözünüzde belki yaş bile biriktirebilir. vasconcelos'un çok kısa bir süreçte yazması kendi hayatından baya kattığını kanıtlıyor.

---spoiler---
yıllar geçti sevgili manuel valaderes. şimdi kırk sekiz yaşındayım ve zaman zaman, özlemimde, hep bir çocuk olduğum izlenimine kapılıyorum. birden ortaya çıkıverecekmişsin, bana artist resimleri ve bilyeler getirecekmişsin gibi geliyor. hayatın sevilecek yanlarını bana sen öğrettin sevgili portuga'm. şimdi bilye ve artist resimleri dağıtma sırası bende, çünkü sevgisiz hayatın hiçbir anlamı yok. ara sıra sevgimle mutluyum, ara sıra da yanılıyorum; bu daha sık oluyor.

o çağlarda, bizim çağımızda yani, yıllar önce bir budala prens'in mihrabın önünde diz çökmüş 'budala'nın, gözleri yaşlarla dolarak ikonlara şunu sorduğunu bilmiyordum:

"olup bitenleri çocuklara niçin anlatmalı?"

gerçek, sevgili portugam; bunları bana çok erken anlatmış olmalarıdır.

hoşçakal!
ubatuba, 1967
---spoiler---
  • pek bir şey yok
deli saçması bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.