engelleme seçeneklericüda kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


cüda kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


cüda kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


621· 0· 0· 0· 679 gün önce
dopdolu bir sevgi ve merhametle dünyaya (ağır) gelen, yapılan kötülüklerle güçlenen, kendini sonsuza kadar es geçmiş ve tek amacı çocukların yüzünde ki gülümseme olmak olan bir havva kızı..
dopdolu bir sevgi ve merhametle dünyaya (ağır) gelen, yapılan kötülüklerle güçlenen, kendini sonsuza kadar es geçmiş ve tek amacı çocukların yüzünde ki gülümseme olmak olan bir havva kızı..
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blog sözlük itiraf

  bu çukurdan çıkınca hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. tek başıma olduğum için, tek tek savaşıyorum her şeyle. ama imtihan dünyası, bu da biter. ama kendimden geriye ne kalır bilemem.
 • pişman olmak istemeyenlere tavsiyeler

  kimseyi çok sevmeyin. ama öyle az bir çokluktan bahsetmiyorum. gerçekten her şeyi, kendinizi feda edecek kadar sevmeyin. biri sizi kırdı mı? siz de kırın. çünkü burası dünya. biri sizin içinize şüphe mi düşürdü? direkt silin, sizi yok sayacak, incitecek hiçbir hatayı affetmeyin. ne olursa olsun en çok değeri kendinize verin, kendinizi sevin. ve biri sizi ezerek kullanmaya çalışıyorsa susmayın. en önemli şey sizsiniz, bunu unutmayın. kimsenin yıllarınızdan çalmasına izin vermeyin.
 • kürt

  azınlık olamayacak kadar çok olan bir halkız, ülkemizin "vatandaşı" sıfatıyla. ve hemen hepimiz bayrak, vatan biliriz. bunu Atatürkçü bir kürt olarak söylüyorum.
 • vazgeçmek

  kötü olanlardan, içimi muazzam bir şüphe ve karanlıkla kaplayanlardan vazgeçtim. beni kötü eden, b*k çukuruna atıp üstümü de kapayan herkesten ve her şeyden vazgeçtim. güzel bir vazgeçiş oldu. kendimi sevdim, önemsiyorum artık, artık sadece belli kalıplara özgü olmayı istemeyip kendime özel bir kalıp oluşturdum. bir şeyi istemiyorsam orada bırakıyorum, böylece kalbimi de kırdırtmıyorum kolay kolay. bana yaklaşmalarına izin vermekten de vazgeçtim. sahteliklere de inanmaz oldum.
  iyi oldu böyle ha? böylece yalnızlıkla sarmaş dolaş ama huzurla dans ediyorum. emeğinize sağlııık!