engelleme seçeneklerichiricahua kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


chiricahua kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


chiricahua kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


bir devlet teorisine göre, tarihten önceki avcılık-toplayıcılıkla uğraşan topluluklarlada görülen, devletin veya benzeri bir denetim mekanizmasının var olmamasından dolayı ortaya çıkan kontrolsüzlüğün cereyan etmesi hali.
bir devlet teorisine göre, tarihten önceki avcılık-toplayıcılıkla uğraşan topluluklarlada görülen, devletin veya benzeri bir denetim mekanizmasının var olmamasından dolayı ortaya çıkan kontrolsüzlüğün cereyan etmesi hali.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • bahşiş

  23 yıllık hayatımda ilkez bugün gerçekleştirdiğim eylemdir. öğlen vakti yemek siparişi verdim ve dışarda 39-40 derece bir hava var. sipariş verdiğim yer ile ev arasında da baya bi yol var. gönlüm el vermedi verdim bi şeyler.
  bu mesele mühimdir, yani en azından para veremeyecek durumda olsaydım da bir bardak soğuk su vermem gerekirdi herhalde. bu hadiseyi sadece paylaşmak istedim, niyetim yanlış anlaşılmasın.
  Selam, sağlık ve afiyet dileklerimle
 • blog sözlük olmasa biz ne yapardık sorunsalı

  Vatan hayinliği yapardık. Ama şükür ki kurtuluşa ermiş olan aydın insanın fikirleri bize doğru yolu gösterdi. O, tanrıdan doğrudan mesaj alıp bize iletiyor, biz seçilmiş bir ırkız. Aklınızı başınıza devşirin ve işitin aydının sözlerini, "bir bardak deterjan iç ve günahlarından arın!"*
  T: tanımlayanadığım sorunsal*
 • twitter

  Linç yemeniz için iki yazı ve bir fotoğrafın yeterli delil sayıldığı bir platformdur, daha doğrusu insanımız öyle kullanıyor. Özellikle kadına yönelik şiddet ve taciz hadiseleri bu şekilde gündeme geliyor.
  Özel hukukta bir şeyin isnat edilebilmesi için bunun uygun delililer ile ispatı gerekir. Ki yukarıda ifade ettiğim suçlar, ceza hukukuna giriyor ve her ispat vasıtası delil olarak kabul edilmeyebilir.
  Twitter'da gündeme gelen olaylarda ben bir hukukçu olarak desteklememem gerekirken, insani duygularımla muhasebeye giriyorum. Kadınlar korunmalıdır, bunun için kadınlara korunmaları için ayrıcalıklı imkanlar tanınabilir. Ama bu ayırıcılar bazı kadınlar tarafından kötüye kullanılmayacak diye bir kaide yoktur.
  Ben toplumun kadın ve erkeğin eşit olacağı ciddi bir sosyal değişim geçirdiğini düşünüyorum. Bu değişim bazı masum kadınların hayatlarından ettiği gibi masum erkeklerin de hayatlarına mal oluyor.
  Bu çekilmesi gereken bir acıdır. Nasıl ki kurtuluş savaşında atalarımız acı çektilerse, toplum bu acıyı çekecek.
 • kaju seven tosba

  (bkz: #140438) bu entyrsini okuduktan sonra hoşuma gitti favı bastım. İçimden bir ses, "şimdi hoşuna gitmiştir nihayetinde * başlığı gündemde değil eski bir entyry", dedi. Şahsen yeni bir entryme atılan fav eski entryme atılan fav kadar değeri yüksek değil. Eski entrylere gelen fav bir başka oluyor canım. *
  Nickine tıklıyım bakalım yazar yaşıyor mu ölü mü? Meğer cezalıymış, suçu neymiş, kaç senesi var, bir ihtiyacı var mı, iyi mi? :/
  (bkz: buna yakılır)*