engelleme seçeneklericezerye kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


cezerye kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


cezerye kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


723· 0· 0· 0· 49 gün önce
bir bea şarkısı. muhtemelen Allahsız ahmet bu ahmet abi. e acık haklı esasında
bonus: canlı

bu şarkıyı hikayeleştirdim zamanında @benkuzgun'un sitesi için, onu da ekleyeyim buraya:

GARABET Mİ GARABET!

Tophane'de bir evde uyandı ...devamını oku
bir bea şarkısı. muhtemelen Allahsız ahmet bu ahmet abi. e acık haklı esasında
bonus: canlı

bu şarkıyı hikayeleştirdim zamanında @benkuzgun'un sitesi için, onu da ekleyeyim buraya:

GARABET Mİ GARABET!

Tophane'de bir evde uyandı Tayyar Ahmet...
Eveeet. Hikayesi böyle devam ediyor Tayyar Ahmet'in. Peki başlangıcı? Gidişatı? Devamı? Bazı cevaplar bulacağız bunlara.
Tayyar Ahmet'in Sonsuz Sayılı Günleri. Parçanın adı bu. Albüm Full Faça ve Ay Şuram Hala Ağrıyo.
Şimdi dönelim bakalım olaya:
Bir Tayyar Ahmet abimiz var. Tophane'de tanımadığı bir ablanın yanında uyanıyor baş ağrısıyla. Ağrısı başında kalıyor ve bizi de sevmiyor baştan.
Kalkıp musluğa dayıyor ağzını. Önceki gece fazla kaçırmış rakıyı. Buraya bu kusmuğa yabancı o. Hoşuna gitmiyor içinde bulunduğu durum. Kuyuya düşmüş it gibiyim diyor; telaşlı, aptal, bitkinim. Ama bir yandan bu akşamdan kalma kafasını seviyor. Yine gelir beni bulur zaten diyor. Dün akşam geçiyor gözünden şöyle bir. "Moruk yok böyle bi' sinema!"
Hatun kişiyi uyandırmadan çıkıyor, koridorda otomat yanıyor. Tabi abimizin gözler kan çanağı olmuş. Otomatın yanması rahatsız ediyor hâliyle. Bakıyor sinirli sinirli gözlerini dikerek. Işık gözünü alınca birden çeviriyor gözleri. Şeklini görüyor otomatın, baktığı her yerde bir süre. Sövüyor içinden otomata.
Asansöre biniyor otomatın şekliyle dövüşürken. Türk işi he bu asansör diye düşünüyor. Dur'a bassam arada derede kalırız heralde diyor. Sonra geceden alkolün etkisiyle özgürleşen iç sesi beliriyor kulağının arkasından. Dur'a bas diyor. Arada derede kalalım. Bak bu asansör Türk işi diyor seslice, denetimini tekrar ele almaya çalıştığı iç sesine.
Dünden kesitler hücum ediyor Tayyar Ahmet'in zihnine bir yandan. Bak bu dolma normal diyor arkadaşı. Belki de Bartu'nun dayısıdır dolmanın normalliğini önemseyen. Ordan Mualla'ya sesleniyor, rakı ver masaya diyerek. İç sesi atılıyor tekrar, bu masa apartman boşluğuna kurduğun aileyi göremez bilemez diyerek.
Kendiyle anlaşamayan kadar geliyor asansör zemin kata. Tayyar kendini atıyor asansörden inicem ben burda deyip. Ve susturamadığı iç sesini asansörde bıraktığını umarak.
Yola vuruyor. Beyoğlu'na kırıyor. Elin oğluna selam veriyor, tek başına bir boka yaramayıp, selamla çok olduğunu düşündüğü için. Kendine kaldığı yalnızlığından korkuyor olmalı biraz. Yok yok vicdani muharebeden olsa gerek bu hâlleri.
Aklı hâlâ rakı ciğerde amavicdanı nerede olursa olsun. Ha cuma günleri içmez. Ama daha ilerde illallah.
Tayyar abi şarkının başında bizi bi' sevmemişti hatırlarsanız. Sebebi Tayyar'a söyleyeceklerimizi hissetmiş olmasıdır belki, e acık haklıymış esasında:
"Dön evine Tayyar karın bekler
Niye diye sormaz hazır yemekler
Ye yemeği bak televizyona"

Tayyar abi flash tv'yi açınca hepimiz ortak noktada buluşup oynamaya başlıyoruz beraberce.
Elleri görelim!
ŞALALALA LALALA
ŞALALALA LALALA

00.26
27.01.20
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • hekimoğlu

  (bkz: house m.d.) çakmasıdır. house izliyorum bir yandan hekimoğlu'na bakıp kıyaslıyorum. timuçin esen'in o konuşurken ağzını sürekli sağa sola çekmesi o kadar itici o kadar itici ki. yani sadece o kısım hariç gayet iyi diyebilirim. hastane müdürü hanım aşırı benziyor, hatta bence hekimoğlu'ndaki daha iyi. bir de sürekli kaçıp kaçıp izlediği dizi harika.
 • yirmilik diş

  varlığı da yokluğu da dert olandır.

  15 yaşımda çıkmaya başlamış, beni boğup boğup duvara atmıştır. önce yanındaki azının köküne takılmıştır. sık sık kontrole gittiğimde diş hekiminin bi uç versin hele, kemiğini aralamayalım demesi üzerine uç vermesini beklediğimdir. ki sinüziti olan ben için bu diş ağrıları hafife alınmayacak şiddette oluyor ve gerek gözüme gerek kulağıma vuruyor, gerekse bademciklerimi şişirmek suretiyle ateşimi çıkartıyordu. itoğluit diştir. kendisine yazılar yazdırmıştır. vefasından şüphe ettirmemiştir. ama senelerce yüzümün sol tarafına yatamamama da sebep olmuştur. uç verdikten sonraki kontrolümde diş hekimimin eyi eyi uç vermiş bunu almayalım şimdi, bi kalanı çıksın demesi üzerine ağrısını çekmeye ve ağrı kesicilerle yaşamaya devam ettiğimdir.

  8. senesinde diş hekimi arkadaşıma benim dişimi çek allaşkına ağrısı bitmiyor demem üzerine bir gün aniden çektirdiğim ve litrelerce kanı beraberinde götürendir. yaklaşık 8-9 aydır yirmilik dişim yok ve son bir aydır da yeri ağrıyor. varlığı da yokluğu da dert yani sözlük.
 • trendyol

  8-9-10 eylül tarihlerinde koleksiyonunuzu 50 kişiye kaydettirirseniz 25 tl cüzdan kuponu kazanabileceğiniz platform. en fazla 4 koleksiyondan kazanabilirsiniz tek hesap için. yani 100 tl kuponunuz oluyor. ama her kupon tek üründe kullanılabilir. koleksiyonlar en az 10 ürün içermeli. ve kimliğinizi onaylamanız gerek. karşılıklı kayıt için birtakım telegram gruplarıyla bağlantılarım var. turuncudayım.
 • atom

  pastanelerde köpük olarak da bilinen yumurta akı ve şekerle yapılan tatlı. bazı yerlerde beze deniyor ama buna. beze ne be iğrenç bir itham. bu arkadaşın adı atomdur aksine uymayınız. bir dönem çok severdim bunu. içinin sakızımsı kalması çok hoş bir ayrıntı. gece gece canım çekti he. tarifi bırakayım şuraya:
  3-5 yumurta akı
  2 su bardağı toz şeker
  15 dakika mikserde çırp
  köpük köpük olunca fırın tepsisine kaşıkla koy
  pişirmeyi hatırlamıyorum.
  üstü pembe olmayacak işte. kızarmadan alın. dışı sert olcak. bölünce içi dolapta unutulmuş damla sakız gibi sert ama sakızımsı da olacak. ehe. afiyet olsun.