engelleme seçeneklericancerburcu kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


cancerburcu kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


cancerburcu kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


sempatik (100)
69· 69· 22· 10· dün
"Bilmiyorum demek ilmin yarısıdır''
"Bilmiyorum demek ilmin yarısıdır''
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • neden sanat yaparız

  benim bu başlığı açma sebeplerimden biri de gerçekten neden sanat yapınca mutlu oluruz, duygu karmaşasına girer ve garip şeyler hissederiz ? resim çizeriz, boyarız, şarkı söyleriz, müzik çalarız ve garip hisler hissederiz; yetmez bunları dinler ve görmek isteriz. benim kendi görüşüm, ruhumuz öyle bir yalnızlık çekiyor ki kimisi allah'a, kimisi ruh eşine, kimisi de farklı şeylere sarılıyor. ve bu süreçte ruhumuz bu çektiği acıyı tüm endamıyla maddi gibi gözüken ama manevi olan sanat dediğimiz şeye döküyor. dökmezse ruhumuz dengesini kaybedecek çünkü ruhumuz anlaşılmak istiyor. ve bu anlaşılma anladığım kadarıyla bir tek sanat ve sevgiyle oluyor.
 • en çok istenen şey

  Aşık olduğum kişinin bacağına kafamı koyup kendimi bırakmak istiyorum. En büyük hayalim ileride karşılıklı aşık olacağımız bir birliktelik yaşamak. Konuşmadan, sadece sevgi ile ruhlarımızın konuşmasını istiyorum en saf haliyle. Kendimi öyle bir salmak istiyorum ki ona, canımı alsa sesimi çıkartmam. Ama ben sabredemiyorum, geceleri bana dar geliyor. Ruhum buna dayanamıyor. Eğer karşıma böyle bir insan çıkarsa ona yüzyıllar boyu anlatılan aşk hikayelerinde olan romantizm ve saf sevgiyi göstereceğim. Ama o zamana kadar içimde saklayarak çok acı çekeceğim. Çünkü manevi olarak hayal edebileceğinizden çok daha fazla acı çekiyorum. En çok istediğim şey, o kişinin en kısa sürede beni bulması. Ona lise dönemimde onun için yazdığım mektupları vereceğim. Öyle bir sevgi var ki içimde dosytoyevski kağıda dökme konusunda aciz kalır.
 • gece yürüyüşü

  fazla sosyal bir insan değilim, gündüzleri değilde geceleri yürüş yapmak çok huzur verici oluyor. gecenin verdiği o huzur ve duygusallık yürüyüşe ayrı bir güzellik ve anlam katıyor. insanı hem ruhen hem bedenen iyileştiren şifalı ve benim gözümde sihirli bir eylem.
 • insan kusursuz olsaydı

  Sanat yapamaz, sevemez, ölemez, kızamaz, acı çekemez ve bunun gibi bizi biz yapan çoğu şeyi yapamazdık. İnsan olamazdık sözün özü. O yüzden insanlar boşuna bağırmıyor birbirinizi kusurlarınızla sevin diye.
 • pek bir şey yok