engelleme seçeneklericalypso kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


calypso kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


calypso kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


38· 0· 0· 0· 1937 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • 2017 ygs

  2016'dan daha kaliteli olan sınav. Geçen yıl da fazla basitti ve öyle durumlarda çalışan ve çalışmayan arasında fark olmuyor. Puanlar birbirine yakın olduğu için en ufak bir hata sizi çok gerilere atabiliyor. Zor sınavda yapılan hata o kadar değerli değil. Bir önceki seneye göre çok düşük geldi sıralamalar alınan puanlara göre. Geçen sene 5-6 bin beklenen bir arkadaşım 22 bine girebildi. Matematik bu yıl aşırı zordu gerçi, bir saatte bitirebilen sayısı azdır diye tahmin ediyorum. Fen de bir o kadar kolaydı.

  Hep verdiğim bir örnek var: otoyollar dümdüz yapılabilecekken virajlı yapılır çünkü düz yolda giderken sürücünün dikkati çok çabuk dağılabiliyor. Zor soruları da gerekli görüyorum bu yüzden, öğrencinin dikkati kolay dağılmıyor.

  Bu yıl sınav sorularından çok, öğrencilerin 09.45'ten sonra içeri alınmaması konuşuldu. O içeri alınmayan öğrencilerin bir yılı, bir dakikaya bedel edildi. Bir yıllık emeği bu kadar kolay çöpe atabilmelerine ve bunların üstüne utanmadan üzerlerinde 'emeğiniz emanetimizdir' yazan kalemler dağıtabilmelerine gülesi geliyor insanın.
  Benim girdiğim okulda da yaşanmış böyle bir olay, babam anlattı. Kızın biri kimliğini unutmuş girişte fark etmişler. Eve polis arabasıyla dönmüşler yetişebilmek için geri geldiklerinde saat 10.50 olduğu için alınmamış içeri. Bu benim ikinci senem bir yıl kaybetmenin ne demek olduğunu az çok anlayabiliyorum ama bu benim kararımdı. Oturduğu yerden 2 milyon insandan aldığı 60'ar liralarını sayan ösym'nin değil.
 • Adana kebap

  Sipariş verdiğinizde çeşit çeşit salata ikramının ardından gelen enfes yiyecek. O salata yenirken mutlaka 'başka şehirlerde bu salatalardan para alıyorlar' muhabbeti geçer.
  Ayrıca adana dışında yiyip de aynı tadı alana rastlamadım. Adana'da adana kebap yemediyseniz, hiç adana kebap yememişsinizdir. Yemediğini söyleyenlere de çok üzülüyorum doğrusu.
  Dün yedim, bugün yedim, şimdi olsa yine yerim. Öyle güzel bir şey. Olur da yolunuz adana'ya düşerse, memnuniyetle size eşlik ederim.
 • 21 ilin daha büyükşehir olması

  Şimdiki büyükşehirlerin bir kısmı bile çok da gelişmiş değilken diğerlerinin durumu nasıl olacak kim bilir.
  Tanım: Rakamlarla oynayıp işsizliği, enflasyonu düşürme mantığıyla yapıldığını düşündürten hareket. Neden bilmiyorum birileri turunculasın da boşuna atar yapmış olmayayım.