engelleme seçenekleribyncandy kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


byncandy kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


byncandy kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


220· 0· 0· 0· 1567 gün önce
olacaklar için iyi düsünmek kolay ama elinde olanlar gelecek günlerin fragmanı
olacaklar için iyi düsünmek kolay ama elinde olanlar gelecek günlerin fragmanı
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • füruğ ferruhzad

  tuhaf dergi ekim sayısının kapağında olan hakkında bir çok şeyi yeni öğrendiğim şair. iranın kederli şairi olarak bilinen füruğ 16 sında zorla evlendirilip 17 sinde çocugu olup 19 inde boşanan, boşandığından sonra çocugu kendisine gösterilmeyen, baba evine kabul edilmeyen, 22 yaşında evli ve iki çocuk babası yazar ve yönetmen olan ibrahim gülistan ile tanısıp aşık olan, aşkını inkar etmeyen hatta (bkz: günah şiiri) ni ibrahim gülistana yazdığı söylenlenen füruğ, henüz 33 yaşında trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden şair. ilk şiir kitabını 16 yasında çıkarmıs toplamda 4 kitabı bulunmakta. 1967 "inanalım soğuk mevsimlerin başlangıcına" kitabını tamamlayamadan öldü. şairliğinin yanı sıra oyunculuk ve yönetmenlikte yapan furuğ'un öldüğünde cenaze namazını mollalar 2 gün kıldırmıyor ve şair arkadası Mehrdad Samadi cenaze namazını kılıyor.

  “Bir anın güzelliği, utançla
  Şipşak çekilmiş gülünç bir siyah beyaz bir fotoğraf gibi
  Sandığın diplerinde saklanabilirdi”

  (Kurulmuş Bebek isimli şiirinden.)
 • vertigo

  1958 yapımı hitchcock filmini bugün izlemenin utancı içindeyim. eğer izlemediyseniz ne yapıyorsanız bırakın bu filmi izleyin. Sight and Sound Dergisi 10 yılda bir yaptıgı ankette tüm zamanların en iyi filmi "vertigo" sonucunu almıs. null ayrıca filmdeki zoom tekniği günümüz filmlerinde bile yok. bazı sahnelerde başınız gerçekten dönebilir. velhasıl kelam izlemediyseniz izleyin izlettirin.
 • çocukken yapmaktan zevk alınan şeyler

  teyp kasetlerine ses kaydetmek
  makyaj yapmak (hunharca yüz boyamak)
  çikolata bittikten sonra paketi içinde varmıscasına katlamak(ülker çikolatalı gofret) ya da dümdüz düzeltmek (genelde jelatin olanlar (bkz: çokomel)
  yaz aylarında camiye gitmek
  akşam ezanına kadar sokakta oynamak
  sokakta oynarken ekmek arası yemek
  sabahın köründe uyanıp çizgi film izlemek
  oyuncak bebeklere kıyafet dikmek
  daha da uzatılabilir


  ama en büyük gerçek şu ki ne zaman büyüyecegiz sorusuyla geçirdik hepimiz çocuklugumuzu, büyük olmanın hayali bile güzeldi o zamanlar. şimdiyse o zamanları hatırlamak bile güzel :)