engelleme seçenekleribushcraft kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


bushcraft kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


bushcraft kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


Bushcraft bir grup bilgi ve beceri seti ve bilgi tabanına verilen genel tanımdır. Merkezinde doğa sevgisi içerir ve kişinin doğada çevresini tanımasına ve onun sayesinde hayatını idame ettirebilmesini sağlar. Kısaca doğada hayatı idame ...devamını oku
Bushcraft bir grup bilgi ve beceri seti ve bilgi tabanına verilen genel tanımdır. Merkezinde doğa sevgisi içerir ve kişinin doğada çevresini tanımasına ve onun sayesinde hayatını idame ettirebilmesini sağlar. Kısaca doğada hayatı idame ettirebilme disiplinidir.

Kaynak: https://www.bushcraftokulu.com/bushcraft/
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • bugünkü blog yazım

  Dolungaz Koyu

  Yeşil ve mavi tonlarının buluştuğu Dolungaz koyunda yapılabilecek aktiviteler oldukça fazladır. Özellikle doğayla iç içe olmayı seven biriyseniz burayı ziyaret etmek size oldukça keyif verecektir. Dolungaz Koyunun masmavi denizinde yüzebilir, eğer isterseniz İzmir güneşinin tadını çıkarabilirsiniz. Ormanlık alanda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz
 • bugünkü blog yazım

  Delmece Yaylası Marmara Bölgesi’nin Yalova Şehrinde yer alan, ilçesinin Erlik Yaylasıyla birlikte en çok bilinen iki yaylasından biridir (1). Yalova’nın merkez ilçesinden sonra en büyük ve aynı zamanda en fazla tatil beldesinin bulunduğu Çınarcık ilçesinin Teşvikiye beldesinde, il merkezine 17 km mesafede yer alan yüksek rakımlı bir bölgedir.

  Danamandıra Tabiat Parkı İstanbul sınırları içerisinde yer alan, içerisinde iki göl ve göz alıcı doğaya sahip bir sit alanıdır. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçarak sessiz ve sakin bir ortamda piknik veya kamp yapmak isteyenler için Danamandıra Tabiat Parkı nerede, giriş ücreti nedir ve nasıl gidilebilir bilmeniz gereken tüm detayları ele aldık.
 • ömerli barajı

  Doğanın içinde yer alan Ömerli Barajı hem piknik yapmak için, hem de kamp atmak için İstanbul'da en iyi yerlerden birisi. Özellikle sonbahar aylarında daha da güzel olan Ömerli Barajı’nın yakınındaki Esenceli Köyü de çok şirin bir köy, her zaman bana huzur veren bu köy, şehrin karmaşasından kaçanlar için iyi bir konaklama alanı.
 • dyatlov geçidi

  1959 yılında bir adı bile bulunmayan ancak yaşanan felaketten sonra hayatını kaybeden ekibin lideri olan Igor Dyatlov'un soyadının verildiği ve üzerinden 60 yıl geçmesine rağmen aydınlatılamamış olan Dyatlov Geçidi Felaketi'nin yaşandığı bölgedir. Konu üzerine birçok teori ortaya atılmış olsa da hiçbiri kanıtlanamamıştır, üzerine yapılan bir forum tartışmasına şuradan erişerek katılabilirsiniz.
 • isveç diyeti

  İsveç Diyeti (İsvec Diyeti), egzersiz yapmanızı gerektirmeden 13 gün süre içerisinde 20 kg’a varan miktarda kilo verebilmenizi sağlayan popüler bir diyettir.

  Ana yapıtaşları İskandinav ülkelerinin yerel gıdaları olan bu diyet hemen her diyetteki gibi alınan kalorinin azaltılmasını hedeflese de ek olarak metabolizma hızınızı artırmakta ve bu sayede verdiğiniz kiloları iki yıl boyunca geri almanızı da engellemekte.

  Herhangi bir zayıflama çayı, hapı, kremi kullanmadan istediğiniz kilolara ulaşmanızı sağlayan bu diyete benzer bir diyeti aynı zamanda Amerikan Kalp Cemiyeti de bazı hasta gruplarına öneriyor.

  Yurtdışında 13 günlük diyet olarak adlandırılan bu isveç diyeti aynı zamanda internette karşınıza Kopenhag Diyeti, Stockholm Diyeti gibi isimlerle de çıkabilir.
 • forum siteleri

  Sözlükler ve sosyal medya yaygınlaşmadan önce aktif bir şekilde kullanıcı çeken sitelerdi. HAlen sık ziyaret edilen siteler mevcut.
  Sizler de Bushcraft, Hayatta Kalma, Kampçılık, Karavan ve Outdoor konusunda bilgilerinizi artırmak, yeni insanlarla tanışmak ve paylaşımlarda bulunmak istiyorsanız Bushcraft Okulu Forumlarına davetlisiniz.