engelleme seçenekleribushcraft kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


bushcraft kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


bushcraft kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


32· 1· 0· 0· 24 gün önce
Bushcraft bir grup bilgi ve beceri seti ve bilgi tabanına verilen genel tanımdır. Merkezinde doğa sevgisi içerir ve kişinin doğada çevresini tanımasına ve onun sayesinde hayatını idame ettirebilmesini sağlar. Kısaca doğada hayatı idame ...devamını oku
Bushcraft bir grup bilgi ve beceri seti ve bilgi tabanına verilen genel tanımdır. Merkezinde doğa sevgisi içerir ve kişinin doğada çevresini tanımasına ve onun sayesinde hayatını idame ettirebilmesini sağlar. Kısaca doğada hayatı idame ettirebilme disiplinidir.

Kaynak: https://www.bushcraftokulu.com/bushcraft/
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • ömerli barajı

  Doğanın içinde yer alan Ömerli Barajı hem piknik yapmak için, hem de kamp atmak için İstanbul'da en iyi yerlerden birisi. Özellikle sonbahar aylarında daha da güzel olan Ömerli Barajı’nın yakınındaki Esenceli Köyü de çok şirin bir köy, her zaman bana huzur veren bu köy, şehrin karmaşasından kaçanlar için iyi bir konaklama alanı.
 • dyatlov geçidi

  1959 yılında bir adı bile bulunmayan ancak yaşanan felaketten sonra hayatını kaybeden ekibin lideri olan Igor Dyatlov'un soyadının verildiği ve üzerinden 60 yıl geçmesine rağmen aydınlatılamamış olan Dyatlov Geçidi Felaketi'nin yaşandığı bölgedir. Konu üzerine birçok teori ortaya atılmış olsa da hiçbiri kanıtlanamamıştır, üzerine yapılan bir forum tartışmasına şuradan erişerek katılabilirsiniz.
 • isveç diyeti

  İsveç Diyeti (İsvec Diyeti), egzersiz yapmanızı gerektirmeden 13 gün süre içerisinde 20 kg’a varan miktarda kilo verebilmenizi sağlayan popüler bir diyettir.

  Ana yapıtaşları İskandinav ülkelerinin yerel gıdaları olan bu diyet hemen her diyetteki gibi alınan kalorinin azaltılmasını hedeflese de ek olarak metabolizma hızınızı artırmakta ve bu sayede verdiğiniz kiloları iki yıl boyunca geri almanızı da engellemekte.

  Herhangi bir zayıflama çayı, hapı, kremi kullanmadan istediğiniz kilolara ulaşmanızı sağlayan bu diyete benzer bir diyeti aynı zamanda Amerikan Kalp Cemiyeti de bazı hasta gruplarına öneriyor.

  Yurtdışında 13 günlük diyet olarak adlandırılan bu isveç diyeti aynı zamanda internette karşınıza Kopenhag Diyeti, Stockholm Diyeti gibi isimlerle de çıkabilir.
 • forum siteleri

  Sözlükler ve sosyal medya yaygınlaşmadan önce aktif bir şekilde kullanıcı çeken sitelerdi. HAlen sık ziyaret edilen siteler mevcut.
  Sizler de Bushcraft, Hayatta Kalma, Kampçılık, Karavan ve Outdoor konusunda bilgilerinizi artırmak, yeni insanlarla tanışmak ve paylaşımlarda bulunmak istiyorsanız Bushcraft Okulu Forumlarına davetlisiniz.
 • ayı saldırısı

  Çocukluk çağında hepimizin sevdiği çizgi film kahramanı Ayı Yogi sayesinde sempati duysak da doğaya çıkan ve özellikle gece konaklama planlayanlar için ayı saldırısı ihtimali korkutucudur. Aslında insanlardan uzak durmaya çalışan bu hayvanlar kendi bölgelerine girmediğiniz takdirde sizin için bir tehlike oluşturmazlar. kaynak