engelleme seçenekleribsrabayram kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


bsrabayram kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


bsrabayram kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • hemen çocuk istemiyoruz evliliğimizi yaşayacağız

  çok doğru bir önerme.

  çocuk sahibi olmak için en az 1 yıl bekleme taraftarıyım. eşler aynı evde yaşamanın nasıl bir şey olduğunun bilincine varır. birbirlerini çok daha iyi tanırlar. evli olmayan insanların, dışarıdan görüp buna göre önerme kurmaları ise oldukça saçma. 2 yıl sonunda hamile kalmış bir insan olarak söylemeliyim ki, iyi ki de beklemişim. evliliği öldürdüğünden değil, eşimi daha iyi tanıdığımdan ve eşimin de beni daha iyi anladığından. "sen böyle değildin, sen aslında böyle davranmıyorsun tamamen hamilelikten, sakin ol" diyerek beni durmadan telkin etmesine sebep oldu birlikte geçirdiğimiz 2 yıl. çünkü hamilelik psikolojisi gerçekten çok başka. tamamen değişiyorsunuz, her şeyi farklı düşünüp farklı yapmaya başlıyorsunuz. karşınızdaki insan öncesini bilmediği için, bu insan çekilmez diyebiliyor. çünkü gerçekten çekilmez bir insan oluyorsunuz hormon değişimleri sebebi ile. bu yüzden beklemek en mantıklısı. fakat kişiden kişiye de değişir bir durum bu. karşınızdaki çok anlayışlı bir insansa, yaşınız ilerliyorsa beklemenin de bir manası yok. fakat gezip, tozmak, birlikte baş başa zaman geçirip artık sıkılmaya başladığınız zaman çocuk sahibi olup, bir de onunla gezip tozmanın tadından yenmez. yaşayan biri olarak söylüyorum. yalnız günlerinizi özleyip, çocuğu annenize bırakıp, ufak tefek kaçamaklar yapmanın da yeri çok ayrı. doğru zamanı bekleyin, hemen çocuk sahibi olmayın bana kalırsa.
 • mecidiyeköy trafiği

  aylardır süregelen metro inşaatı neticesinde zaten akmayan trafiği durmaya zorlamıştır. fakat bu trafik eskiden böyle miydi diyeceksiniz ki yıl 2006, orada yurtta kalıyorum yine o lanet trafikte zaman geçiriyordum. bazen otobüsten inip yürüyüp otobüsü geçtiğim oluyordu. yıl olmuş 2017 hala bir çözüm bulunamadı. aksine daha da zorlaştırıldı. zaten ülkemizde karadeniz yolu hariç düzgün bir yol yapıldığını görmedik. yeni yapılan yollar her zaman eskisinden beter oluyor. mecidiyeköy e giden trafiğini göze alsın lütfen, aman el atın falan demesinler, şimdi oranın da trafiğe kapanmasını çekemez bu gönül
 • feminist olayım derken gerizekalı olmak

  olayın feminizmle alakası olmadığına inandığım fakat gerizekalılık konusunda hem fikir olduğum durumdur. vaaay regl olmuşsun, kanların arasında da insan silüeti çıkmış valla helal olsun dememizi mi bekliyordu acaba. Gerçi çocuğunun bokunu paylaşan bir millet olduğumuz için kanlı ped den ne olacak ki diyebiliriz de. çünkü neler gördü bu gözler sosyal medyada. bu insanlar o pedleri kadın tuvaletlerinde de sağa sola atıyorlar, çünkü normal bir şey, her kadının belli bir yaştan belli bir yaşa kadar başına gelen bir olay.

 • hadisleri reddetmek

  hadisleri farzlaştırmaya verilen tepkidir.

  Günümüzde bu konu öyle bir hal almıştır ki, artık sünnet mi farz mı bilemediğimiz bir sürü şey yapmaya başlamışızdır. Hatta sünnet (yapılırsa iyidir yapılmazsa da günah değlidir) denir fakat sünneti terk edersen şöyle şöyle olur denir.. İslam'ın tek kaynağı Kur'an dır. 500 yıl sonra yazılmış olan hadis kitaplarının doğruluğu belirsizliklerle dolu olduğundan, çok da büyütülecek bir konu değildir. yaparsan iyidir, yapmazsan da bu senin tercihindir. sonuçta "farz" değildir.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok