engelleme seçenekleribirpesimistingözyaşı kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


birpesimistingözyaşı kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


birpesimistingözyaşı kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100halk kahramanı (533)
246· 145· 37· 6· bugün
"dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştir."
"dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştir."
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • malatya

  Şehir hakkında bilgilendirici yazıları görünce benim de yazasım geldi.

  Darende ilçesi hakkında bilgi sahibiyim diğer yerlerini çok bilmem ama, az bilinen bir yer olmasına rağmen çok güzel bir ilçe olduğunu düşünüyorum ve kesinlikle uğranmalı. Nereden bakarsanız bakın dağ görünen çukurda küçük bir ilçe burası. Buna rağmen görülecek çok yer var.

  Özellikle kudret havuzu eşi olmayan güzellikte bir yer. sanki tropik adayı alıp anadoluya koymuşsunuz. iki dağın arasından gelen suyun oluşturduğu doğal bir yüzme havuzu. Yüzmesi, verdiği his, el değmemiş olması muazzam. Kadınlar için sadece bir gün açık ve genelde çok kalablık oluyor ancak mutlaka deneyimlenmeli bence.

  Hasangazi türbesi (aynı zamanda piknik alanı), somuncu baba türbesi ve tohma kanyonu gibi yeşili bol suyu bol yerleri var. Somuncu baba türbesinin olduğu alanda bulunan balıkların zamanında kıbrısta savaşa katılıp döndüğüne inanılır. Bazı balıkların üzerinde yara gibi bir iz vardır, eskiden daha çok ve yara izi belirgindi ama artık sadece bir iki tanesinde var. Tohma kanyonunun eski hali çok çok daha güzeldi, zamanla suyu azaldı ve daha kullanışlı hale getirilmeye çalışıldı ancak yine de güzelliğini koruyor. Soğuk suyunda karpuz yıkadığımız zamanları aklımda hep.

  Bir de erzincana doğru giderken levent vadisi seyir terası var, 2 yıl önce yeni yeni keşfedilmiş yarı inşaat halindeydi. Şimdiye bitmiştir herhalde.
 • bob ross

  Küçükken nasıl yapıyor bunları fıt fıt derdim ama kendim resim yapmaya başlayınca aslında birçok resimden daha kolay olduğunu gördüm resimlerinin. Ayrıca bir tane de küçük bob ross resmi yaptım ve yapması aşırı eğlenceli :)

  Yaptığım resim

  Sanırım amacı da buydu zaten bob amcamızın. Resim yapmanın o kadar da zor olmadığını göstermek ve resmi sevdirmek.
 • pek bir şey yok