engelleme seçenekleribetter than nothing kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


better than nothing kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


better than nothing kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (392)
379· 166· 9· 0· 2 gün önce
üstte bugün doğanlar, altta koronadan ölenler..
hayatın özeti misin be sözlük?
üstte bugün doğanlar, altta koronadan ölenler..
hayatın özeti misin be sözlük?
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kuran-ı kerim'deki çelişkiler

  “Kesin olarak bilesiniz ki bu zikri (vahyi, Kur'an’ı) kuşkusuz biz indirdik ve onu mutlaka koruyan da yine biziz.” (Hicr, 15/9)

  “Biz bir ayeti siler veya onu unutturursak yerine daha iyisini ya da benzerini getiririz…” (Bakara, 106)

  Çıkmaz ve ikilemleri sevdiğim için bu ayetler ışığında şöyle bir düşüncem oldu; bir insan sadece bu ayetleri değiştirmiş olsa kuran'ın değiştirlmediğine delil gösterilecek ayetler değiştireni işaret eder. yani iman edilen şey bilgi mi, inanç mı? bence her ikisi de...

  hıristiyan bir arkadaşımın kur-an hakkında en beğendiği şey kitabın bir tane olmasıydı. kendimce anladığım, ben ne kadar çıkmaz ararsam arayayım inanmayan da objektif geldiğinde bir farkı görüyordu.

  yukarıdaki sorulara okuyan herkesin kendince bir cevabı ve çıkarımı vardır. çıkmaza girenlerle bazen allah alay ediyormuş gibime de geliyor. yaşamadım değil.

  'size apaçık bir nur indirdik.' (nisa, 175)

  ekleme: sadece 'her şeyden iki eş yarattık.' ayetine parantezden (dişili erkekli) ötürü mikrop, bakteri diye bir zıtlık bulunuyor. neden cinsiyet devreye giriyor anlamıyorum ? takılacak olsam her şey denildiği için taş, sopa, yıldız vs. her şeyi kapsayacak şekilde bakardım.
  bitkilerde cinsiyet ve eşeyli üreme beni fazlasıyla heyecanlandırmıştı. ayeti taksonomiye göre mi değerlendirmeli bilemedim.
 • pek bir şey yok