engelleme seçenekleribestamininkemancisi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


bestamininkemancisi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


bestamininkemancisi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


211· 0· 0· 0· 526 gün önce
Gözlemleyebildiğim kadarıyla insanlarımızın büyük bir kısmının kendine ait bir doğrusu, yanlışı, düşüncesi veya davranışı yok. Aslında neyden nefret edeceğimizi, neyden mutlu olacağımızı veya neye bağlı olup neyden kopacağımızı ...devamını oku
Gözlemleyebildiğim kadarıyla insanlarımızın büyük bir kısmının kendine ait bir doğrusu, yanlışı, düşüncesi veya davranışı yok. Aslında neyden nefret edeceğimizi, neyden mutlu olacağımızı veya neye bağlı olup neyden kopacağımızı bizim yermize birileri kişisel çıkarları doğrultusunda belirliyor ve daha sonra bunlar toplum algısı ve varsayımlar aracılığı ile insanlara dayatılıyor. Tepki gelmiyor mu? Elbette geliyor fakat çok az. çoğunluk etkisi ile bu tepkiler sönümleniyor ve insanlar birilerinin istediği gibi olduklarını fark edemiyor. neden mi? Çünkü öyle olmayı kendisinin istediğini düşünüyor. çünkü çoğunluk ona çoğunluğun avantajını kullanarak belirli bir sürede birçok kez nasıl olması gerektiğini aşıladı hem de birçok kişi tarafından aşıladı yani birey artık bunları "kendim istiyorum" şeklinde kabul ediyor ve tabi vicdanen rahat. sonrasında ise çoğunluk neyden nefret ediyorsa ondan nefret et, neye bayılıyorsa ona bayıl, neyi yanlış yapıyorsa onu yanlış yap ve bunun gibi nice örnekler. Bu şekilde kurulmuş bir alt yapı ile bu dünya üzerinde yapamayacağınız hiçbir şey yok. Bakın bir daha söylüyorum "hiçbir şey" yani aklınıza gelebilecek herşey. Sizden ricam bir dakika arkanıza yaslanın ve aklınıza rastgele olarak neler geldiğini düşünün. Olumlu veya olumsuz aklınıza gelen tüm bu şeylerin bu sistem ile mutlak yapılabilecek olması bir tek beni mi korkutuyor?

Ölene dek söylemek istediğim bir şey var. kendine ait tek bir yanlışı bile olmadan ölecek milyonlarca insan var ve ben bu milyonlarca insandan biri olarak değil, kendi doğruları ve kendi yanlışları olan birisi olarak ölmek istiyorum. Bunu çok görmeyin bana.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • 13 haziran dünya tutuklanma günü

  Pardon filminde üç arkadaş suçsuz yere hapis yatmaları ile ilgili konuşurken ibrahimin bir anda "ne iyi oldu kim bilir siz de ne zamandır görüşmüyordunuz" demesi üzerine muzaffer "iyi ki tutuklandık. Hadi bu günü 13 haziran dünya tutuklanma günü ilan edelim" diyerek bu günün anlam ve önemini ortaya koymuştur. Hepinizin dünya tutuklanma günü kutlu olsun.

  Edit : bu başlığı ben açamasaydım çok üzülürdüm.
 • sera çamaş

  14 yaşındaki müzik perisi. Birçok müzik enstrümanını çalabilen ve bilgilerini paylaşmaktan keyif alan güzel bir peri. Köy çocuklarını müzikle buluşturan, beraber atölyeler kuran, çevresinden ve hiç tanımadığı insanlardan destek alarak müzik enstrümanlarını çocuklarla buluşturan, yaşına göre çok büyük mutluluklara vesile olan kocaman yüreğe sahip güzel insan.

  (bkz: müzik perisi)
 • sosyal deney

  dün merkezi bir bölgede yakalandığım deneyimsi. dış görünüşü çok iyi ayarlayamamıştı veya benim algımdan kaynaklanan garip bir durum vardı. 1 tl para istedi uzaktan geldiğimi ve paramın az olduğunu söyledim. birkaç dakika sonra tekrar geldi "ama olsa verirdin değil mi" diye sordu daha cevap vermeden sosyal deney olduğunu söyledi ve istemezsen yayınlamam dedi. ben de yayınlamazsan iyi olur dedim. gençten bir çocuktu ve "tamam" dedi.