engelleme seçenekleribaşkalaşmış adam kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


başkalaşmış adam kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


başkalaşmış adam kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


325· 0· 0· 0· 2340 gün önce
uzun zamandır hayatımı yalnız yaşıyorum. ne yazık ki bu konuda önüme herhangi bir seçenek sunulmadı. yalnız kalmadım, yalnız bırakıldım. yalnızlığa alışmak zorunda kaldım. önce yüzleştim, sonra içime attım, şimdi ise sindiriyorum.
...devamını oku
uzun zamandır hayatımı yalnız yaşıyorum. ne yazık ki bu konuda önüme herhangi bir seçenek sunulmadı. yalnız kalmadım, yalnız bırakıldım. yalnızlığa alışmak zorunda kaldım. önce yüzleştim, sonra içime attım, şimdi ise sindiriyorum.

yalnızlık şu an için hayatımda güzel gidiyor. keşfedeceğim, öğreneceğim, gözlemleyeceğim hatta yüzleşeceğim binlerce şey var. yalnızlık bunları görebilmem adına oldukça önemli. ancak bir gerçek var ki o da "beklediğim günün" gelmesi. o gün muhtemelen "insanlardan kaçarak daha ne kadar yaşayacaksın?" sorusuyla yüzleşeceğim.

açık söyleyeyim, bir gün yalnızlık beni bitirecek. bunu adım gibi biliyorum. işin tuhafı, bunu bilmek hayatımda çok fazla şey değiştirmiyor. öylesine bıkkınlık, öylesine tükenmişlik var ki bu konuda harekete geçecek gücü kendimde bulamıyorum. durumumu tanımlarla ifade etmekte zorlanıyorum. deniz kenarında oturmuş, çok güzel bir manzaranın bana eşlik ettiğini görüyorum. şimdi ise karşımda kocaman bir dalga var. o kocaman bir dalga alıp götürecek beni yokluğa. manzara o kadar güzel ki, sanırım dalganın beni alıp götürmesine izin vereceğim.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • götümüze girebilir

  Tanımsız olarak açılan başlıktır.

  Bakın şimdi buraya sözlük kurallarının ilk ikisini değiştirmeden ekliyorum.

  kural (1)
  her entry, giriş kısmında en az bir tanım, tanım devamı, örnek, alıntı ya da bakınız içermek zorundadır.

  kural (2)
  yapılan tanım başlığa uygun olmak zorundadır ve başlıkla beraber okunduğunda ortaya anlamlı bir cümle çıkmalıdır.

  Bu başlık dışında olduğu gibi birçok başlıkta tanım yapmayan yazarlar var. Burası sözlük yönetiminin oluşturmuş olduğu kurallarla değil bir zamanlar teksas'taki gibi herkesin kendi kafasına göre hareket ettiği bir yer. Sözlük yönetimi boşuna kural yazmakla ya da bunları uygulamakla uğraşmasın. Zira bu çöp yığınının düzeltmeye hiçbir insanın ömrü yetmez.

  At fava bekle.

  (bkz: sözlükten nasıl uçuruluyorum, iyi izleyin)

  Edit: uçurulmaya gerek kalmadı. Ben kaçar.
 • welcome to the machine

  güzel şarkıdır. ancak şarkıdan öte bulunduğu albüm çok daha güzeldir. pink floyd arkasında taşıdığı felsefe ile her zaman birçok gruptan farkını ortaya koymuş bir grup. ayrıca elimde limited edition plağı olduğu için son derece şanslıyım.

  blog sözlük görseli

  dayanamadım. ancak böylesine güzel albüme kesinlikle bu yakışırdı.
 • sen beni bıraksan da ben seni asla bırakmayacağım

  Ruh sağlığı sıkıntılı olan kişi veya kişilerdir.

  Bunu yapan insanlar çok büyük bir hata yapıyor.

  Bilmenizi isterim ki sizin bir hayatınızın olduğu gibi karşı tarafında kendisine göre bir hayatı var. İlişkiler ise monolog (tek taraflı) değil diyalog (iki taraflı) bir yapıdadır. Ayrıca bir ilişkinin sağlıklı gidebilmesi için iki tarafıında karşılıklı onayı olmalı. Bilmenizi isterim ki sizin seçim hakkınız olduğu gibi onun da kendisine göre bir seçim hakkı var.

  "Ben asla seni bırakmayacağım" dediğinizde karşınızdaki kişinin hayatına doğrudan müdahale ediyorsunuz. Hem kendinizi hem de karşı tarafı yıpratıyorsunuz. Bazen bitti diye üzülmek yerine yaşandı diye sevinmek gerekiyor. Eğer hayatınızda bir ilişki yaşandı diye mutlu değilseniz ortada büyük bir problem vardır. Ayrılmanız da iyi olmuştur.

  "Seni asla bırakmayacağım" diyen kişi hayatını kesinlikle kendisi üzerine değil başkası üzerine kuran biridir. Hayatınızı kendinizin üzerinize kurun. Sonra ayrılık olunca sudan çıkmış balığa dönersiniz. Sizi bırakan kişinin peşinden koşmak yerine hayatınızı kendiniz üzerine kurabileceğiniz şeyler yapın.

  Şu "seni asla bırakmam, sensiz ne yaparım, öldüm bittim" modu romeo'nun juliet'e aşkını söylemesi ile son buldu. Bunları sadece şiirlerde ve filmlerde görürsünüz. Yol yakınken hayatın tadını çıkartmakla başlayın.
 • plak

  Tam anlamıyla bir tutkudur. Sırf bu tutku için on binlerce tl harcadım. İnanın bana harcadığım rakamları ben bile tam olarak bilmiyorum. Her ne kadar enstruman çalamasam da, plaklar benim için çok büyük yer kaplıyor.

  Bazen yaşananlar üst üste gelip beni daraltıyor. Yoğun çalıştığım için eve gelince inanılmaz yorgun oluyorum. Ancak plağımı alıp platoya koyunca, iğnenin plağa olan teması sonrası çıkan ilk tını adeta beni benden alıyor. Dünya'da yer alan bütün hengamelerden kurtuluyorum o an. Uzanıp plağın platoda dönüşünü izliyorum. Özellikle vertigo basım plaklar bildiğin hipnoz etkisi yaratıyor

  Plaklar benim için söyleyenediğim sözler, atamadığım çığlıkları temsil ediyor. Söyleyemediklerimi, haykıramadıklarımı 70'li yıllardaki abilerimin ve ablalarımın bunu gerçekleştirmesi beni ayrıca mutlu ediyor. Hayatımı plaklarda yaşayıp dünya'da yalnız olmadığımı hatta benim gibi düşünenlerin olması ayrıca mutlu ediyor. Bu benim için varoluş meseli.

  Yaklaşık evimde 1500 plak var. Yer bulmakta zorlandığım için albümlerimi bazı dönemler satıyorum. Sattığım insanlarla müzik konuşmak, iletişim kurmak ise ayrıca hoşuma gidiyor. Hayatımı plaklar üzerinde başka insanlarla paylaşmak tuhaf olsa da içten içe hoşuma gidiyor bu durum.

  İnsanın mutlaka bir tutkusu olmalı. Arayış içinde olanlar için plaklar gerçekten bulunmaz bir nimet. Bu işe yeni başlayan olursa seve seve yardımcı olurum.

  İşin teknik kısmına da ufaktan gireyim. Lütfen kendinden amfili (herhangi bir ses cihazı takılmadan çalan) pikaplardan uzak durun. Piyasada çokça yer alan dual amfilerden uzak durmanızı öneririm. Technics ve pionner amfileri tercih etmenizi öneririm. Yeni dönem pikaplardan uzak durmaya çalışın. Hem gereksiz pahalı hem de istediğiniz ses kalitesini vermiyor. Mümkün olduğunca vintage pikap ve amfi modellerini tercih edin.

  Yabancı müzik dinleyenler için özellikle amerikan ve japon baskı plakları seçmeye çalışın. İstisnası olmakla beraber alman ve hollanda baskı kayıtları genelde standart oluyor. Yabancı müzikte mümkün olduğunca ilk baskı albümleri almaya çalışın. Kayıtlar dijital yerine analog olduğu için ses olarak daha fazla verim alırsınız. Diğer türlü ses sisteminiz iyi değilse cd'den hiçbir farkı olmuyor.

  Son olarak plak olayındaki en önemli aksesuar pikap iğnesidir. Plağınızın motoru ve belti yeterliyse ses kalitesini belirleyen ana unsur iğnedir. Universal iğnelerden uzak durun. Kötü iğne hem plağınızı çizer hem de güzel ses almanızı engeller. Hem paranızı hem de zevkinizi çöpe atarsınız. Biraz pahalı olmakla beraber shure iğneler son derece güzel. Benim gibi orta halli biriyseniz ortafone m2red iğnesini tercih edebilirsiniz. İğnenin ince ve esnek olması son derece önemli. Umarım yazdıklarımın faydası dokunur.

 • yanında sevgilisi varken başka bir erkeğe bakan kız

  Kendisine özgüveni olmayan insanın beyanatıdır.

  Şu kız arkadaşını kendi malıymış gibi gören insanlardan ciddi ciddi tiksiniyorum. Kardeşim şu "kız benimdir" ayaklarından vazgeç. Kız arkadaşına sahiplenmen güzel ancak bunun da bir ölçüsü var. İlişkine ya da karşındakine güvenin yoksa o senin problemin. Kendinize olan özgüvensizliğiniz yüzünden kız arkadaşlarınıza yapmadığınızı bırakmıyorsunuz. Sonra ayrılınca hemen "kaşar" diyorsunuz. Geç bu ayakları, aklı başında olan hiçkimse bunları yemiyor.

  Bil istedim.
 • kişinin kendini değersiz hissetmesi

  "Biliyorum, bana tutku verecek herhangi bir şeye ya da kimseye artık rastlamayacağımı biliyorum. Birisini sevmeye kalkışmak, önemli bir işe girişmek gibidir, bilirsin. Enerji, kendini veriş, körlük ister. Hatta başlangıçta bir uçurumun üzerinden sıçramanın gerektiği bir an vardır. Düşünmeye kalkarsa atlayamaz insan. Bundan böyle artık bu gerekli sıçrayışı yapamayacağımı biliyorum."

  Jean-Paul Sartre - Bulantı
 • patti d'arbanville

  cat stevens'ı bırakıp bir başkasına giden kadın.

  bir insanın başkasını bırakıp gitmesini anlayabiliyorum. ancak bu durum geride kalanlar (daha doğrusu kalamayanlar) için bazen acı verici olabiliyor. cat stevens ayrılık üzerine my lady d'arbanville şarkısını yazmıştır. muhtemelen şarkıyı yazarken d'arbanville'nin şu fotoğrafına bakıyordu.

 • axis

  1967 yılında kurulan hard rock grubudur.

  Özellikle 1967 yılında çıkartmış oldukları "bold as love" albümüyle çok güzel parçalar ortaya koymuşlardır. 1973 yılında çıkarttıkları axis albümü ise tam anlamıyla efsanedir. Plakları ise az basımından dolayı son derece pahalıdır.

  Hard rock sevenler için shine lady shine, waiting a long time şarkıları tavsiye edilir.
 • matematik çözemeyen insan

  Sözel yeteneği son derece düşük olan insandır. Başlıktan rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  Hocam matematik çözemeyen insan ne oluyor tanımlar mısınız? Matematikten anlamayan insan olur, matematik problemi çözemeyen de olur, dört işlem yapamayanı da anlarım. Allah aşkına matematik çözemeyen insan nedir?

  (bkz: bullshit)
 • pek bir şey yok