engelleme seçenekleribahtlı bedevi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


bahtlı bedevi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


bahtlı bedevi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (338)
274· 262· 112· 21· bugün
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • en çok istenen şey

  enn çok istenen kendim için değil, yazmayacağım.
  kendin, şahsım için olan ise kocaman bir evimin olması, bütün kitaplarımı alacak fazladan bir odası daha olan ve atölye yapapileceğim tekrar fazladan bir odası olan, kesinlikle bacası olsun.
 • uyumak

  bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum, hiç bir fikrim yok, lakin uykuda iken benim beynim dinlenme moduna geçmiyor. istisna olduğumu düşünmediğim için herkes öyledir herhalde ama farkında olmayabilirler mi? aksine, vücut uyuduğunda rahat rahat fazla mesai yapayım kimse beni rahatsız edemezken modunda hissediyorum. gece boyunca fikirler, düşünceler, gündüz bulamadığım çözümler, kompozisyonunu ve renklerini düzenleyemediğim resimler, tasarlamayı aklımdan geçirdiğimin bile farkında olmadığım objeler tasarlıyorum. yerimden kalkmadan bunların hepsini not almalıyım, eskizlemeliyim derken gidiyor. insan uyurken şiir yazdığını fark eder mi yahu.
  yalnız rüya değil bu yazdıklarım, rüya görmüyorum, ya da rüyalarımı hatırlamıyorum. uykuya dalmadan önceki anlarda yapıyor bunları beynim veya uyandığımda hazır buluyorum çözümü kafamda.
 • neden sanat yaparız

  ben sanatı müzelerde sergilenmek, uzaktan hayran olmak, duvarına asmak,cb koşullarda sevmiyorum.
  mesela sanat eserlerine dokunmak yasak. nedenlerini, tahribatı da anlıyorum...da ben onu hissetmeden, dokusunu parmak uçlarımla çözmeden uzak buluyorum. bu tartışılır, dokunmak, ne kadar istesem de tartışmalı bir konu.
  diğer mesele, ben sanatı hayatla iç içe seviyorum. kullandığım veya her gün elime aldığım nesnelerde seviyorum. evlerin dış veya iç yüzeylerine boyanmış tabloları seviyorum, plastik bile olsa tasarım sürahiye suyumu koymayı seviyorum. sanatı snoblaştırmadan hayatımıza sokmalıyız. estetik kaygıları yaptığı işin bir parçası haline getiren zanaatkarların işi sanata dönüşüyor bir süre sonra. aşçı, ayakkabıcı, marangoz isimsiz sanat eserleri yaratmaya başlıyor.
  ne olursa olsun, hangi eylem olursa olsun içine incelik, zerafet ve çaba katıldığında sanata dönüşüyor. aldığınız hediyeyi verme şeklinizi bile sanata dönüştürebilirsiniz.
  mutlaka ihtiyaçlar hiyerarşisindeki temel unsurlar sağlandıktan sonra olacaktır bunlar. karnını doyurma derdinde birinden sanat beklemek anlamsız olacağı için sanki hep bir lüks gibi kalacak.
 • pek bir şey yok
 • pek bir şey yok