engelleme seçenekleriazazator kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


azazator kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


azazator kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


139· 0· 0· 0· 54 gün önce
tıpkı kürtaj gibi geçici olarak geri çekilmelerine sebep olabilecek, fakat ileriki zamanlarda başımıza gelecek felaketleri engelleyemeyecek kampanyadır. 9 yaşındaki çocukla evlilik peygamber sünnetidir. inançlı arkadaşlarım bana gücenmesinler, ...devamını oku
tıpkı kürtaj gibi geçici olarak geri çekilmelerine sebep olabilecek, fakat ileriki zamanlarda başımıza gelecek felaketleri engelleyemeyecek kampanyadır. 9 yaşındaki çocukla evlilik peygamber sünnetidir. inançlı arkadaşlarım bana gücenmesinler, bu kanun teklifini yapanlar da, savunanlar da peygamberin kendisini refere ediyor. şurada referanslarıyla dayanağı gösterilmiş. katolik kilisesinde de evlenmesi dinen yasaklanan rahiplerin rezaletleri 2000 yıllık vakıadır. elbette bu kanun teklifi de damdan düşer gibi ortaya atılmadı. bangır bangır kendini gösteren ekonomik kriz, darbe sonrası iktidar lehine oluşan geçici rüzgarın kesilmesi, kendi seçmeninin bile artık karalar bağlamaya başladığı bir ortamda toplumun dikkatini dağıtmak üzerine atıldı. fakat bu da bizim tepki göstermeyeceğimiz anlamına gelmiyor elbette. bundan 8-10 sene öncesine kadar kendini gerçekten yetiştirmiş kısıtlı sayıdaki insan dışında toplumun geri kalanı için peygamberin hayatını kurcalamak bir tabuydu, ancak bu anlayış zamanla değişti. çağdaş ve aydınlık kafalı din adamları bile bu konuda dini savunacak bir çıkarsama yapamazlar. aslında akp'nin birkaç olumlu icraatından biri de insanlara dinin gerçek yüzünü göstermesi ve bu konuda bilinçlendirmesi gibi duruyor. eskiden kime söylerseniz söyleyin "dinsiz" demeniz kişinin kendisine edebileceğiniz en büyük hakaretti. annesine küfretmesinden bile daha ağır bir hakaret olarak telakki edilirdi.

düdüt: hayırlı olsun, yazarlık kariyerimizin ilk çüküsünü aldık sonunda. çüküleyen arkadaşlar elbette konuyla ilgili açıklamalarıyla bizi bilgilendireceklerdir

kapsamlı edit: sabah uyandığımda ben neymişim dedim kendime. dinci faşizminin buram buram hissedildiği ülkemizde haklı olarak uyarı aldım. radyoya da konu olmuşuz, ünlü olmuşuz bir nevi :d keşke yazdığım bir dünya aydınlatıcı giriden başkası konu olsaydı diye üzüldüm bir nevi. bu yazıda hakaret olduğunu iddia eden andavallara malum şahsın oğluna anlatır gibi anlatayım.

bak arkadaşım, "çocukla evlilik peygamber sünnetidir" cümlesinden nasıl bir hakaret çıkardın bilmiyorum, tabii ki hakaret var diye böğürenler açıp bu işin aslını öğrenecek kadar vakur olamayacakları için figan koparmışlar.
independent gazetesinin haberi
görüldüğü gibi kuran ve hz. muhammed öğretisine aykırı kanun sunulamayacağı gerekçesiyle çocuk evliliğin yasaklanması pakistan parlamentosunda reddedilmiş.

talak 4 - diyanet meali
kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. kim allah'a karşı gelmekten sakınırsa, allah ona işinde bir kolaylık verir.

bu mealde de müslümanların adet görmeyen kızları nasıl boşayacağı konusunda kural koyulmuş. ahlak timsali olduğu iddia edilen, baştan sona bir mucize olduğu iddia edilen bir kutsal kitapta bahsi dahi geçmemesi gereken, küçük kızlarla evlilik konusu bir radde daha yukarı taşınmış, küçücük kızlarla boşanmak bile anlatılmış.

şurada konuşması görülen suudi evlilik yöneticisi ahmad al-mub'i ise suudi arabistan'ın ayşe'nin 9 yaşında evlenmesi olayına resmi bakışını gözler önüne seriyor. "hz. muhammed izlediğimiz bir modeldir. hz. ayşe'yi 6 yaşında kadını olarak aldı. fakat 9 yaşında iken onunla ilişkiye girdi. hz. muhammed'i modelimiz olarak görüyoruz." aslında demek istediği "ayşe'yi 6 yaşında kadını olarak aldı ancak ne iyi bir peygamber ki, 3 sene bekledi."

bunlar elimin altında birkaç dakika içinde bulabildiklerim, biraz daha kurcalasam neler neler bulunurdu. özetin özeti şunu diyorum ey aklını, beynini, ferasetini kullanmaktan yoksun bırakılan arkadaşım. ben senin peygamberine hakaret filan etmedim, bir vakıayı gözler önüne serdim sadece. pakistan parlamentosunda da olduğu gibi bizim mecliste de aynı sebepten dolayı desteklendi bu yasa. uzun yıllar ben de çok sevdim peygamberi, ben de duygulandım her kadir gecesinde, seninle aynı anda oruç açtık kimi geceler. gerçekleri ilk öğrendiğimde ben de senin yaptığını yaptım ama sonunda hatamdan döndüm. bu ülkede inançsızlar artık ciddi bir popülasyon oluşturmaya başladı, kimi kaynaklara göre 1 milyona yaklaştığı söyleniyor. artık kafanızı kuma gömmeyin, bu ülkenin artık %99.6'sı müslüman falan değil. islam karşıtı küçücük bir şey gördüğünüzde oraya üşüşüyorsunuz ama pedofili yasasına hiçbirinizin karşı çıkan bir duruşunuzu görmedik, görmüyoruz. şikayet butonuna basan kardeşim, tercihimizin dışında aynı ülkede doğduk seninle. aynı eğitimden geçtik, aynı bilgiler bize de öğretildi. sen bana ordan yine küfret doğruları yazdığım için, yine aşağıla moderasyonu üzerime gönder ama bir doğruluk payı ara. olayın sabahın 6'sında kalkıp namaz kılıp 30 gün oruç tutmak istememekle ya da mason lobisinin adamı olmamla ilgisi olmadığını gör artık sevgili kardeşim.
  • pek bir şey yok