engelleme seçenekleriarif kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


arif kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


arif kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


673· 2· 0· 0· 16 gün önce
Hamburger'den sonra (bkz: arif)'i ben, beni (bkz: arif) yapan ikinci şeydir.
Zira kendim demlediğimden dolayı, artık belli bir seviyede becerikli görüyorum kendimi.*
Muhakkak ilk fırsatta ellerimden taze zencefilli ve limonlu demlenmiş yeşil ...devamını oku
Hamburger'den sonra (bkz: arif)'i ben, beni (bkz: arif) yapan ikinci şeydir.
Zira kendim demlediğimden dolayı, artık belli bir seviyede becerikli görüyorum kendimi.*
Muhakkak ilk fırsatta ellerimden taze zencefilli ve limonlu demlenmiş yeşil çay içilmesi tavsiyedir.

Marka olarak birçok markayı denemiş biri olarak, çaykur'unkileri önerebilirim. Şahsen bir süre Chado'daki çayları da denedim, yalnız f/p açısından beni yorar gibi olduğundan bıraktım. Uzak doğu çayları vs. yerel çaylar ikilemi de etkili oldu bu konuda. Bilemedim.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • simge sağın

  28 Ağustos 2022'de Turkcell Vadi'deki konserine gideceğim sanatçıdır.

  Bundan mütevellit, şarkılarını dinliyorum ısrarla. Neyse ki çok yok. *
 • blog sözlük itiraf

  Bugün hayvan katliamı yapıldı diyeceğim; ama burger delisi biri olarak kendimle çok pis çelişiyor olacağım. O yüzden günümün yorgunluğunu atmak üzere yatıyorum sözlük.
 • aslı enver

  Bugün, Eskişehir'de çok sevdiğim, Moda'da da bir şubesi bulunan hey joe coffee co. isimli mekanda soğuk kahvemi yudumladığım esnada önümden geçen ve gülüşüp "iyi bayramlar" dediğim oyuncu. *
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  Bu sefer nasıl bir depresyondan geçiyorum, bilmiyorum; ama kendime bile yükmüşüm gibi hissediyorum. Ve ısrarla merak ediyorum, neden yaşıyorum? Ya da nasıl bir günah ya da günahlar işledim de bütün bu yaşadıklarım, çektiğim hastalıklar, bomboş bir gelecek... hepsi bende toplanmış durumda?.. Bütün bunlar "nazar değmesi" durumundan çok daha ötede bence.

  Şimdi boş boş, Getir'den sipariş ettiğim koca bir paket cipsi bekliyorum mesela. Gelsin ve saçma salak bir film ya da diziyi bahane ederek yiyeyim. Şekerim fırlasın, daha kolay uyuyayım. Zira uyuşturucuyu bile geçtim, antidepresan almam bir başka hastalığımdan dolayı zor. Bütün gün ağlayıp uyuyarak geçen zamandan sonra tabi ki şimdi Gebze-Harem dolmuşunda ilerliyormuşum gibi geçer akşamım: Öylesine dolu, öylesine taşınan insan değil de başka bir canlı/cansız hissiyle duruyormuşçasına...

  Yazmayı özledim be Sözlük. Bloguma çatır çatır her ruh halimi yazmayı özledim; ama böyle minnacık enerjim yok ruhsal anlamda.

  Nefes alan kadavra gibiyim anlayacağın.
 • blog sözlük itiraf

  Mutlu olan insanları kıskanmıyorum. Kendim gibi mutsuz olanlara üzülüyorum sadece. Çünkü mutlu gibi gözüküp/göstermeye çalışan öyle insanlarla dolu ki her yer. Üzülüyorum onların bu çabalarına. Mutsuzsunuz abi. Zorlamayın. 2 mutsuz insan öyle güzel mutlu olabilir ki... ama bu haliyle ne oluyor biliyor musun Sözlük? Mutsuz insanlar ve mutlu gibi olan insanlar aynı kutuplu gibi birbirlerini itiyorlar her konuda.

  Yalnızlık bana ve ruhumun her bir zerresine öyle yapışmış durumda ki asıl mutsuzluk kaynağı olarak bunu görür oldum.

  5 aydır bir tane yazı yazmadım bloguma sözlük. Bunun sebebi daha da ironik. O hep beklediğim "kendi mesleğimde çalışıcam ben yea" seviyesine çıkmış olmam. Daha da yalnızlaşmam.

  Bloguma yazmam lazım; ama yine boş verip buraya kısa bir özet geçip birazcık atıştıracağım. Çünkü gecenin bu vaktinde şeker hastası olarak çektiğim açlığı; gecenin 3'ünde her yerim titreyerek, soğuk terler dökerek ve kısa tuhaf nefes alışverişleriyle mutfağa yönelmek istemiyorum.

  Epey iyi geceler anlayacağın.
 • blog sözlük itiraf

  Az önce bir 10$ ödedim blogumun alan kaydı için Google'a. Sanırım alan adı kaydı için bugüne kadar ödediğim en yüksek miktar oldu ₺ cinsinden. Aylardır oraya da yazmıyorum ama yeniledim yine de.
 • pek bir şey yok